Oldschool Meet Prlekija-Prekmurje

User avatar
strider87
Posts: 660
Joined: 08 Feb 2012, 19:34
Avtomobil: Opel Kadett C, bmw e30, Vw T2b , Manta b
Location: Ptuj

Oldschool Meet Prlekija-Prekmurje

Post by strider87 » 11 Aug 2013, 21:15

Na prejšnih srečanjih smo se pogovarjali o izletu v Prekmurje in Prlekijo in ker je kolegica vodička na tem področju sem jo prosil, da mi izdela načrt za oldschool turo in nastalo je tole:

ZAČETEK: ob 8.00h Ptuj
KONEC: cca. 19h ( grad Ptuj)

Iz Ptuja se bomo najprej odpeljali proti Ormožu; natančnje v vasico Miklavž pri Ormožu, kjer nas bo na nadmorski višini 300m sprejela Turistična kmetija Puklavec, katera se ponaša z 200 let staro zidanico in iz katere bomo ob dobri kapljici občudovali razgled na okoliške vinorodne griče. Od tam nas bo pot vodila do Razkrižja, kjer se bomo ustavili pri g. Horvat Antonu; lastniku najstarejše še delujoče kovačije, katera je v družini že od l. 1855. V tamkajšnji okolici se bomo za kratek čas odpočili in okrepčali z domačim narezkom, saj nas nadalje čaka malenkost daljša pot proti Prekmurju; natančneje na Goričko, kjer se bomo ustavili in si ogledali Bukovniško jezero ter se naužili nove energije na tamkajšnjih energijskih točkah in si po želji ogledali tudi Vidovo kapelo, katera je zaščitni znak Bukovniškega jezera. Polni energije se bomo naprej odpravili na Otok ljubezni, kateri se nahaja v vasici Beltinci. Tam se bomo ustavili na še edinem delujočem Mlinu na reki Muri, se preko reke odpeljali z brodom in si ogledali tudi Bürjaški muzej. Na tej točki se bomo od Prekmurja poslovili in se odpravili nazaj proti Prlekiji, kjer bomo v gostišču Taverna v čudovitem razgledu uživali v zasluženem, poznem kosilu. Po kosilu nas bodo z degustacijo pričakali v kleti Jeruzalem-Ormož, kjer bomo strnili naše spomine in se odpravili nazaj proti Ptuju. Tam bomo naš OLDTIMER TOUR zaključili na tamkajšnjem gradu.


Za datum sem si zamislil 31. Avgust. (Če večini to nebi ustrezalo ga še lahko prestavimo en vikend naprej.)
Blo pa bi fajn, da vem čimprej saj mora ona vse te obiske rezervirat.

Upam, da se izleta udeležimo v čim večjem številu! ;)
User avatar
L4UK0
Posts: 3085
Joined: 18 Oct 2010, 22:06
Avtomobil: 1972 Datsun Fairlady Z
Location: Ljubljana
Contact:

Re: Oldschool Meet Prlekija-Prekmurje

Post by L4UK0 » 15 Aug 2013, 10:51

Super ej, koncno en izlet v tiste konce. In koncno nekdo k je prevzel iniciativo :D
Jst sem za, ampak kej kasnej, do nekje oktobra bom verjetno bolj tezko avto vozil... :|
Se mi zdi pa super ideja!
Lp
Image
User avatar
strider87
Posts: 660
Joined: 08 Feb 2012, 19:34
Avtomobil: Opel Kadett C, bmw e30, Vw T2b , Manta b
Location: Ptuj

Re: Oldschool Meet Prlekija-Prekmurje

Post by strider87 » 15 Aug 2013, 18:37

L4UK0 wrote:Super ej, koncno en izlet v tiste konce. In koncno nekdo k je prevzel iniciativo :D
Jst sem za, ampak kej kasnej, do nekje oktobra bom verjetno bolj tezko avto vozil... :|
Se mi zdi pa super ideja!
Lp

Ja saj mogoče je pa res zaj konc avgusta malo prehitro, ampak nekje na sredi septembra pa bi že lahko šli..
L4uko, bo pa tvoja vozla :lol:
User avatar
JureK
Posts: 588
Joined: 25 Sep 2012, 12:44
Avtomobil: VW T3

Re: Oldschool Meet Prlekija-Prekmurje

Post by JureK » 16 Aug 2013, 07:58

31. avgust je dirka v Ilirski Bistrici! Že 12 let hodim in tudi letos ne bo izjema :)
Če se zmenmo za kasnejši datum bi se pa z veseljem udeležil, še nisem vozil po tistih koncih. Pa tut hribov ni tam nekih zelo visokih, moj kombi ne mara hribov :)
dzanzi
Posts: 99
Joined: 21 Jan 2011, 22:08

Re: Oldschool Meet Prlekija-Prekmurje

Post by dzanzi » 16 Aug 2013, 09:24

Jaz se bom udeležil ob kateremkoli terminu, edino razlika, da ne bom celotno traso(Bukovnica-mlin).
Mogoče pa bi upoštevali termin 7.9.2013, ko je opelpiknik v bakovcih in se zapeljali mimo.
User avatar
strider87
Posts: 660
Joined: 08 Feb 2012, 19:34
Avtomobil: Opel Kadett C, bmw e30, Vw T2b , Manta b
Location: Ptuj

Re: Oldschool Meet Prlekija-Prekmurje

Post by strider87 » 16 Aug 2013, 21:36

te pa rečmo datum 7.9. pa ga zabetoniramo, pa še ostane dovolj časa za planiranje, pa še malo lufta vmes, če bi se slučajno konc septembra spet kam šlo.
User avatar
L4UK0
Posts: 3085
Joined: 18 Oct 2010, 22:06
Avtomobil: 1972 Datsun Fairlady Z
Location: Ljubljana
Contact:

Re: Oldschool Meet Prlekija-Prekmurje

Post by L4UK0 » 16 Aug 2013, 21:59

Meni bi bilo to nekam zgodaj še...nad spodnjo opcijo ne vem če sem navdušen :lol:
Image
Image
User avatar
strider87
Posts: 660
Joined: 08 Feb 2012, 19:34
Avtomobil: Opel Kadett C, bmw e30, Vw T2b , Manta b
Location: Ptuj

Re: Oldschool Meet Prlekija-Prekmurje

Post by strider87 » 17 Aug 2013, 07:52

Peter te boš pač mitfahrer-ziher še gre kdo iz onega konca.. ;) :)
User avatar
papi
Posts: 2189
Joined: 18 Oct 2010, 23:13
Avtomobil: Opel Kadett C 2.0 Turbo, BMW E28 1.8i, Vw T3 caravelle 1.9 TDI,

Re: Oldschool Meet Prlekija-Prekmurje

Post by papi » 29 Aug 2013, 00:12

Hja mal zgodaj so teli datumi.... Drugače pa mi je ideja zelo všeč!!! ;)
Ja Ljubljančani + en primorc (jaz) bomo 6.9. na racelandu tako,
da nažalost dvomim, da se bo kdo spravil 7.9 na izlet :/ Samo v opozorilo glede termina....
User avatar
CoS
Posts: 78
Joined: 03 Jul 2011, 15:34
Avtomobil: Kadett C 1.2 '76

Re: Oldschool Meet Prlekija-Prekmurje

Post by CoS » 29 Aug 2013, 19:19

a to si meu v planu eno al dvo dnevni izlet? vem da do ptuja rabmo po stari cesti dobre 2 uri brez postanka.

jst bi naredu tole turo kot ''uradni'' zaključek oz zadnji meet za letos tko kot smo lani naredil ko smo šli na primorsko..

recimo oktobra? pa še Lauko bo verjetno že sposoben za vožnjo ;)
Post Reply