Ford Taunus coupe '71

User avatar
MAIK
Posts: 513
Joined: 02 Jul 2012, 10:25
Avtomobil: več nijh

Re: Ford Taunus coupe '71

Post by MAIK » 27 Nov 2012, 12:18

Tale facelift je čisto custom in izgleda TOP.

Drugače pa naredi, kot je tebi najbolj všeč.
Taunusi so imeli vedno 2 varianti in sicer:
Luxuz= črna mat maska z kromi okoli luči in krom črto na sredi
Sport= črna mat maska
Basic=mat srebrna maska
Pač odvisno od opreme L, XL, GXL in GT
Z tem, da so imeli do facelifta maske iz pleha kasneje pa iz plastike. Tvoj avto je facelift. Meni osebno so plehnate veliko bolj všeč.

Jaz sem se odloči za masko od Cortine MK3
Image

Zanimiva je tudi tale od cortine
Image

Tale je Original GT (Črna varianta)
Image

Tale je original GXL (z kormčkom)
Image

Vse ostalo ni po mojem okusu, ker, če lučke skriješ je luknja prevelika in je preveč prostora in po mojem mnenju izgleda češko. Da bi nekaj predeloval je malo kritično, ker nikoli ne veš kako bo izpadlo in je lahko OK lahko pa totalno slabo (zelo je tenka meja med super cool in bosna tuningom).

Drugače pa imam jaz dilemo z maskami že odkar sem kupil avto in se mi zdi, da bolj, ko razmišljam, bolj se nagibam k temu, da bi dal gor originalen setup GXL z kromčkom (nekako se mi zdi, da se najbolj poklapa z avtom)

Drugače pa je enih 5 vrst mask na trgu in vsaka je na voljo z vsako kombinacijo luči. Je kar težka odločitev. Ampak, če pustiš standard lahko vedno zamenjaš, ko se naveličaš. ČE pa predelaš pa ostane for life.

Lp,
User avatar
JureK
Posts: 588
Joined: 25 Sep 2012, 12:44
Avtomobil: VW T3

Re: Ford Taunus coupe '71

Post by JureK » 27 Nov 2012, 15:06

Felge na facelift sliki so tudi zmaga za ta avto (vsaj po mojem okusu)!
User avatar
L4UK0
Posts: 3087
Joined: 18 Oct 2010, 22:06
Avtomobil: 1972 Datsun Fairlady Z
Location: Ljubljana
Contact:

Re: Ford Taunus coupe '71

Post by L4UK0 » 27 Nov 2012, 19:03

Facelift zgleda men hudo, edino tam med lučmi mi zgleda kot bi mu nekaj falilo...ta prva slika od MAIK-a je moja izbira! 8-)
Image
BruM
Posts: 304
Joined: 04 Jul 2012, 14:45
Avtomobil: mercedes 560sec
Location: Koper

Re: Ford Taunus coupe '71

Post by BruM » 27 Nov 2012, 20:21

MAIK wrote:
Jaz sem se odloči za masko od Cortine MK3
Image
to sem tudi gledal..ampak..a pašejo blatniki in pa hauba na mojga? ker malenkost so drugačni..tudi hauba ima na sredini širšo tisto linijo(izboklino...dobro tale na sliki je predelana ampak vseeno) ..
Last edited by BruM on 27 Nov 2012, 22:10, edited 1 time in total.
User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Re: Ford Taunus coupe '71

Post by DS71 » 27 Nov 2012, 20:58

meni že tablca na uni predelavi nekako potrjuje da je vse skp ena mala kmetija :lol:

drgač kaj pa vem ...bolj kot jih gledam bolj se mi izvorno stanje dopade ..čeprav tudi te Maikove niso napačne ;)
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
User avatar
MAIK
Posts: 513
Joined: 02 Jul 2012, 10:25
Avtomobil: več nijh

Re: Ford Taunus coupe '71

Post by MAIK » 28 Nov 2012, 01:25

BruM wrote:
MAIK wrote:
Jaz sem se odloči za masko od Cortine MK3
Image
to sem tudi gledal..ampak..a pašejo blatniki in pa hauba na mojga? ker malenkost so drugačni..tudi hauba ima na sredini širšo tisto linijo(izboklino...dobro tale na sliki je predelana ampak vseeno) ..
Se dobi maska, ki ima Taunus izboklino poglej mojo temo jo boš videl. Reče se ji rat race. Če češ imam jaz še 2 para dvojnih capri luči :)
Blatniki so isti samo žmigavec je drugačen.
Havba je ista samo bula je drugačna.
Lahko skombiniraš taunus blatnike+cortina masko+cortina savage havbo je EVOL K SVINA
Na tem linku je par slik havbo pa se dobi tudi pvc v UK
http://www.flickriver.com/photos/albert ... gs/savage/
Tale na zgornji sliki je razrazal havbo in uštukal srednji del havbe od 1993 camarota (kar tudi ni slabo)
User avatar
MAIK
Posts: 513
Joined: 02 Jul 2012, 10:25
Avtomobil: več nijh

Re: Ford Taunus coupe '71

Post by MAIK » 28 Nov 2012, 01:36

Čeprav tudi barvna kombinacija naredi svoje. Meni je tale 3.1 V6 top
Image
Jaz, ki sem bolj Bosanec bi naredil kot mustang herz rental in sicer črn taunus. To kar je pa tukaj na sliki zeleno bi pa naredil zlato bi bilo hudo športno pa ene polirane BBS-ke brez centra star model z zlato sredino. Brez kroma brez letvic brez odbijačev pa velik plug spredaj gumijast pa mogoče zadaj majhen lip spojlerček bi bil ful cukr avto
User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Re: Ford Taunus coupe '71

Post by DS71 » 28 Nov 2012, 02:45

a luči imaš rabljene al nove? kakšen je premer? Jaz iščem za manto kaj koristnega ...
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
ascona75
Posts: 191
Joined: 18 Jun 2012, 15:58
Avtomobil: ascona a 73god. manta A 73god. ascona B 77god.

Re: Ford Taunus coupe '71

Post by ascona75 » 02 Dec 2012, 13:13

Ja se izvinjavam slabo razumem Slovenački ali nešto sam kao razumeo,kolega Brum kao što ti je poznato auto je bio u mom vlasništvu 5god od toga sam ga ja uspeo provozati svega tri meseca pre nego sam ga prodao sticajem nesrećnih okolnosti zbog glupe lekarske dijagnoze, inače auto nikad od mene nebi otišao da toga nije bilo,e sad ja sam lično auto pripremio i ofarbao napominjem da nije farban u komori i zamenuo koliko se sećam desnu sajtnu to je sve što sam ja uradio na autu,dali je nešto na njemu šalabajzerski odradjeno ako sam dobro razumeo jedan od tvojih postova to je stvar za razmatranje,samo meni to zvuči tako nisko jer da mene nije strefilo što me je bilo strefilo ti taj auto nikada nebi imao a imaš nešto što je prešlo 48.000km ali pravih i ništa više od kako je moje dvorište napustio to mu je prava kilometraža bila sad verovatno ima malo više,prema tome retko ko može da se pohvali sa takvom kilometražom auta a da je auto 71god.tebi želim svu sreću i da ga ljudski odradiš a to ti želim ne zbog tebe nego zbog auta,a mene malo lično vredja takav način izražavanja jer svi ljudi nemaju ista sredstav koji vole stara auta pa prema svojim mogućnostima sredjuju kako umeju i znaju,pratim temu i nemogu da dočekam završetak radova da vidim kako će na kraju ispasti auto od koga se u životu nebi odvojio da nije bilo nesrćnih okolnosti,izvinjavam se što sam bio ovako opširan,pozdrav
BruM
Posts: 304
Joined: 04 Jul 2012, 14:45
Avtomobil: mercedes 560sec
Location: Koper

Re: Ford Taunus coupe '71

Post by BruM » 02 Dec 2012, 15:24

pozz,
ako ne razumijes dobro slovenacki..samo da kazem da nije letjelo to na tebe i tvoj rad na njemu nego na na rad koji je bio obavljen kasnije na njemu jer covjek koji ga je imao totalno ga zanemario... nikad nisam rekao nista protiv tebe i tvoga rada na njemu,naravno videlo se da nije u komori farban itd.. al nema veze, bitno je da si dobro limariju sredio... ! i dobrodosao kod nas na forumu! ;) bas mi je drago sto si i ovde da mozes stavit komentare i da vidis sta se radi na njemu..
Post Reply