Formula Driver

User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Formula Driver

Post by DS71 » 06 May 2014, 16:16

pri južnih sosedih začnejo z probno serijo treh dirk t.i. formule driver ..nekakšna dirka z elementi speed racinga in slaloma ..z tem da ni vrat in kazenskih točk.. po moje da zanimiva disciplina ob bok slalomu

Za tiste kateri z jezikom nimate težav

"FD je kombinacija brda, kronometra i slaloma. Može se voziti na brdskim stazama i na onim bez uspona, u industrijskim zonama i na pistama. Sudjelovati je moguće sa standardnim i trkaćim vozilima. Naime, staze je zbog sigurnosti postavljena na način da vozača maksimalno uspori na dionicama gdje je to potrebno. U prijevodu, FD je tip superslaloma gdje nema čunjeva već su šikane postavljene od guma, bala sijena, cestarskih plastika ili nečeg sličnog, nema kaznenih bodova ni krivih smjerova. Sve su šikane iste, sa četri reda prepreka, u sve se ulazi s iste strane, a postavljene su na ravnim dionicama, zavoji su "čisti". Trkaća dionica mora imati minimalno dva kilometra dužine. Vozi se jedan trening i tri vožnje koje se zbrajaju. Tehnički uvijek subotom popodne, vožnje nedeljom. Ovakav tip natijecanja pogodan je za vozače svih profila. Iskazati se mogu i oni s brda, kruga, rallija, kao i vozači tehničkih disciplina. To znači da će staza biti tehnički prilagođena svim vozilima. Prvenstvo je otvorenog tipa. Svi sudionici koji plate startninu bit će ravnopravni, bez obzira na klub ili regiju kojoj pripadaju. Za prvu sezonu FD planirane su tri utrke za Otvoreno prvenstvo Auto i karting saveza Istre. Dogovor je postignut sa svim organizatorima te ukoliko birokracija ne zakoči marljivu ekipu AK Buzet autosporta prvenstvo počinje u Buzetu, 18. svibnja 2014. na dionici Most - Marinci. "

Več tukaj >> http://formuladriver.webs.com/formula-driver

Prva dirka 17. in 18. 05 v Buzetu
Image
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
sablac
Posts: 199
Joined: 24 Oct 2012, 21:59
Avtomobil: zastava yugo cabrio

Re: Formula Driver

Post by sablac » 06 May 2014, 22:24

no tole bi pa sel enkrat peljat,a kaj ko ne vem ce bi slo z mojim jugalnikom skoz po pravilniku,je se kje kak junak ko ga bi to zanimal
Rifasiemp
Posts: 245
Joined: 01 Jul 2012, 19:44
Avtomobil: Autobianchi a112 abarth

Re: Formula Driver

Post by Rifasiemp » 06 May 2014, 22:30

Je zanimiva varianta tole ja... Ampak mene osebno (kot organizatorja) bi bilo strah kako bi bilo spustit avto brez kletke na gorsko stezo... Ker tole dejansko bo ghd s parimi zaprtimi kombinacijami slaloma, kot je to v modi že nekaj časa v italiji, samo da tam so najboljsi stroji mali avti z agregati od motociklov... Ampak vsi avti s pravo dirkaško opremo itn, pravzaprav pravi dirkalniki, kolikor sem pa sam razumel pa bo tu možen nastop za vsakogar (brez licenc in nekih posebnih varnostnih zahtev). Jaz osebno upam da ne bo nikoli v tem tezava, je pa meni zelo všeč tole :) najblizje kar bi lahko prisel nastopu na ghd z mojim "dirkalnikom" ki ga po nasih predpisih (in FIA) ne smem postaviti na start ghd ;)
sablac
Posts: 199
Joined: 24 Oct 2012, 21:59
Avtomobil: zastava yugo cabrio

Re: Formula Driver

Post by sablac » 06 May 2014, 22:45

mas koga poznanga dol v tej organizaciji da se ga gnjavi.
pol bo pa se drug problem ko bom hoto to pelat z r32 ali v8 rorijem
Rifasiemp
Posts: 245
Joined: 01 Jul 2012, 19:44
Avtomobil: Autobianchi a112 abarth

Re: Formula Driver

Post by Rifasiemp » 06 May 2014, 23:02

Brata prodan (voznika Autobianchija z 200KM) sta mislim da vodilna pri organizaciji tele zadeve, pridejo tudi italijani itn... Zanimiva zadeva pa še 2 dirki bota letos. ;) učka pa grobnik ;)
User avatar
croma_man
Posts: 2730
Joined: 23 Apr 2012, 23:35
Avtomobil: BMW E21 315 / BMW 2002 Touring
Location: Celje
Contact:

Re: Formula Driver

Post by croma_man » 06 May 2014, 23:20

sliši se dobro, najrajši se vozim v hrib :lol: :twisted:
User avatar
Waxxx
Posts: 589
Joined: 30 Aug 2012, 11:27
Avtomobil: 1977 Opel Kadett C 1.2N, 1980 Zastava 101 Confort, 2011 BMW 318d Touring
Location: Ponikva pri Žalcu
Contact:

Re: Formula Driver

Post by Waxxx » 07 May 2014, 09:44

Naj dajo še eno klaso za custom-all avtomobile. Pa ne rabi bit točkovana! 8-)

Drugač pa pohvalno, da se stvari pomikajo naprej. Še en dokaz o tem, na kateri strani Kolpe so "seljaci"! :?
User avatar
Opelpower
Posts: 1665
Joined: 24 Jan 2011, 12:51
Location: Ljubljana

Re: Formula Driver

Post by Opelpower » 07 May 2014, 10:14

A to takole zgleda :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=-kjp0ztQYmc

Banananjam :shock: :) :P :lol:
Image
Rifasiemp
Posts: 245
Joined: 01 Jul 2012, 19:44
Avtomobil: Autobianchi a112 abarth

Re: Formula Driver

Post by Rifasiemp » 07 May 2014, 10:32

Mislim da bo se mal hitrejsa tole ;)
User avatar
croma_man
Posts: 2730
Joined: 23 Apr 2012, 23:35
Avtomobil: BMW E21 315 / BMW 2002 Touring
Location: Celje
Contact:

Re: Formula Driver

Post by croma_man » 07 May 2014, 10:48

dobr je zapeo :o

nejc, če greš gledat dej posnem kej, na naslednjo bi pa lahk šli mal konje sprehodit, tud če nismo konkurenčni z našimi podmornicami
Post Reply