Audi 60 L

rene
Posts: 195
Joined: 10 Nov 2012, 18:26

Audi 60 L

Post by rene » 15 Nov 2013, 16:05

Tradicija govori da se septembra kupujejo stari avti in kdo sem jaz da bi le to prekršil, zato sem se prav v tem mesecu odločil za nov nakup ki je bil delno sprovociran z strani prejetega rojstnodnevnega darila ki ga lahko vidite v temi uporabnika kontejner ( vsem sodelujočim se še enkrat zahvaljujem ) :)

Sedaj pa k avtu. On je Audi 60L novi model iz leta 70 domnevno od prvega lastnika iz primorske. Ima tipično slovensko najbolj konzervativno motorizacijo kar pomeni da se ponaša z 1.5 55 konjskim motorjem (najmočnejši je premogel motor 1.8 z 90 poniji). Po mojem mnenju je avto večinoma v prvi barvi pa tudi gume in podoben potrošni material bi lahko imel precej jezen DOT.
Na dan precej spektakularnega prišlepa je avto zgledal tako

Image

Image

Image

Image

Image

Prejšnji lastnik se je vzorno založil z rezervnimi deli katere sem prejel z avtom

Image

Zdaj pa se spodobi že kaka slika od rje in seveda raznih živih bitij ki si rade najdejo zatočišče v podobnih luknjah kot je ta :D

Image

In ja to je bila tudi na prvi pogled vsa rja ki jo je ta avto imel ob nakupu. Ampak po rahlem pikanju z izvijačem, kladivom in ostalimi pripomočki se je razkrilo da je velik del praga mojstrovina virtuoza z poliestrom in kitom. Do "zdravega" pleha sem naletel nekje tukaj

Image

In prav čudno je bil to edini večji kleparski poseg na avtu ki je bil zaključen v enem vikendu. Vse je enkrat prvič 8-)

Potrebna je bila tudi menjava pokrova prtljažnika ki jo je po besedah prodajalca zmaličila burja, čeprav bi bilo kaj drugega tudi lahko krivo :twisted:

Image

Od mehanskih popravil je avto zahteval menjavo sprednjega levega zgloba. Ker pa nočem da bi desna stran zamerla sem tudi njej privoščil tretma z novimi manšetami in svežo mastjo.
Kljub temu da je stvar stala neregistrirana 15 let so zavore zelo dobro sodelovale. Skoraj preveč kajti sprednje so ob vsakem zaviranju blokirale in tudi ostale zablokirane. Rešitev je bila v zamenjavi zamašene cevi. Preventivno pa so bili zamenjani še zadnji zavorni cilindri.
Torej vse kar še ostane je svež akumulator, servis, nove gume in gremo na cesto ampak ne ker Audi je skrival še asa v koloteku in vse je stavil na elektriko s katero si ravno nisma na ti :oops:
Začelo se je z nezmožnostjo polnjenja akumulatorja, sledil je razpadel motorček brisalcev, kepa lusterklem je povezovala zadnje luči, hupa je bla iz neznanega razloga prestavljena drugam ter kabli pocvikani in pa za finale še avdio sistem ki ga Audi ni posedoval ob nakupu brez katerega bi bila vožnja rahlo monotona kajti zvok motorja med vožnjo v kabini bi lahko človek primerjal z zvokom šivalnega stroja nekje daleč daleč vstran.
Po kupu skurjenih varovalk, enem kitajskem multimetru in obilici nespodobnih besed smo stvar le prisilili v delovanje.
Za finiš sem še zmontiral leseno tapeto (ki je vbistvu nalepka) na armaturno ploščo in stvar je dobila približno končno podobo

Image

Image

Image

Image

ki vbistvu ni daleč od začetnega stanja kar je tudi prvič pri meni :) .
Drugače pa avto sedaj poseduje stalne table in že pridno nabira kilometre. Čez zimo še je treba porihtat par puš v sprednem delu, volansko letev obuti v nove manšete ter stvar dobro podmazat ter kakšna ura poliranja mu tudi ne bi škodla, pa še tu in tam kakšno malenkost.
User avatar
croma_man
Posts: 2730
Joined: 23 Apr 2012, 23:35
Avtomobil: BMW E21 315 / BMW 2002 Touring
Location: Celje
Contact:

Re: Audi 60 L

Post by croma_man » 15 Nov 2013, 16:16

uaaaa, 60ka mi je bla zmeri ušeč, pa še fotr jo je mel kakih 25 let nazaj.

to sam ene mrežaste feltne gor na rob, pa spustit v podn, majka avto.
User avatar
ZiZa
Posts: 1338
Joined: 25 Jul 2012, 14:15
Avtomobil: Opel Kadett C 1.2N (1979)
Contact:

Re: Audi 60 L

Post by ZiZa » 15 Nov 2013, 22:24

hehe, spet super spisana predstavitev. škoda edin, da sm mogu glavo met skoz pod kotom 90° da sem lahko gledal slike avta :) rjo posanirat, poliš pa tko k je reku kromiran mož - mrežasto pa nižanje. zlata pa zelena 8-)
User avatar
$küll
Posts: 1214
Joined: 04 Jul 2012, 14:49
Avtomobil: Audi Quattro
Location: Koper

Re: Audi 60 L

Post by $küll » 15 Nov 2013, 23:27

Image
User avatar
JureK
Posts: 588
Joined: 25 Sep 2012, 12:44
Avtomobil: VW T3

Re: Audi 60 L

Post by JureK » 16 Nov 2013, 11:10

Ful lep voz!
Srečno vožnjo :)
User avatar
FR Wolf
Posts: 685
Joined: 10 Sep 2012, 19:46
Avtomobil: G7, bavarian bomber

Re: Audi 60 L

Post by FR Wolf » 17 Nov 2013, 00:49

Lep, voz. Še posebaj mi je všeč motorni prostor in oldschool ventildekl.
Lepo zrihtaj in samo vozi, naj ti služi čimbolj! ;)
Alpinas were always posh hot rods!
User avatar
mk987
Posts: 199
Joined: 02 Feb 2013, 23:46
Avtomobil: MB W201 2.6 sportline, MB W201 2.0d 3x, SL R129
Location: ilirska bistrica

Re: Audi 60 L

Post by mk987 » 17 Nov 2013, 13:22

čestitke za nakup, pa da bi ti pripeljal veliko veselja :)
User avatar
L4UK0
Posts: 3073
Joined: 18 Oct 2010, 22:06
Avtomobil: 1972 Datsun Fairlady Z
Location: Ljubljana
Contact:

Re: Audi 60 L

Post by L4UK0 » 17 Nov 2013, 13:32

Zadeva sploh ne izgleda slabo! :D En kolega je nekaj časa imel identičnega, iste zelene barve. Pa ga je kar hitro prodal, ker je bil poden baje že dokaj kremenčkovi style.
Na temule izgleda kot da je par zadev za popravit in zna biti čisto spodoben voz :) Nisem pa vedel, da so že pri teh modelih imeli postavitev motorja/hladilnika tako bebavo...
LP
Image
rene
Posts: 195
Joined: 10 Nov 2012, 18:26

Re: Audi 60 L

Post by rene » 17 Nov 2013, 18:43

Razporeditev po motornem prostoru je res bebava sploh če hočeš kaj pošravfat. Je pa krivo to ker je karoserija nareta za 2T 3 cilinderski motor z hladilnikom ob požarni steni podobno kot pri wartburgu (prej se je praktično isti auto imenoval dkw f103) kasneje pa so not potisnili 4T 4 cilindre in so že sedaj problemi z previsom kajti celi motor leži pred sprednjo osjo. Drugače pa ta primerek res ni gnil ma pa še par fint ki jih je potrebno rešit tako da do naslednje sezone bo ravno vse rešeno :D
BruM
Posts: 304
Joined: 04 Jul 2012, 14:45
Avtomobil: mercedes 560sec
Location: Koper

Re: Audi 60 L

Post by BruM » 17 Nov 2013, 19:31

čestitam...ti pa moram rečt da si mi ga za en dan prehitro speljal..sem ga mel namen it iskat..se tudi z lastnikom zmenu za ogled..sam pač takrat sem malo bil na tesnem s časom... :lol: :lol:
ugl.. obilo užitkov ob rihtanju in še večje užitke ob vožnji ;)
Post Reply