Pozdrav in vprašanje

User avatar
papi
Posts: 2187
Joined: 18 Oct 2010, 23:13
Avtomobil: Opel Kadett C 2.0 Turbo, BMW E28 1.8i, Vw T3 caravelle 1.9 TDI,

Re: Pozdrav in vprašanje

Post by papi » 07 Nov 2013, 23:27

Se ne strinjam, fantina prodaja dva coupeja za "projekt" na krasu za 700 EURO že dve leti ;)
No in ta ni očitno nč boljši kot sta una dva :D
User avatar
_jackson_
Posts: 30
Joined: 29 Oct 2013, 14:46

Re: Pozdrav in vprašanje

Post by _jackson_ » 08 Nov 2013, 09:41

Bo očitno treba še mal počakat pa spremljat tole coupejevsko sceno :)
Sicer sem hotel it gledat tegale, vendar vidim, da se nima smisla vozit 200 km v eno smer... Prodajalec je sicer rekel, da je že tretjič podaljšal 5-letni certifikat starodobnika. Ni mi jasno, kaj gledajo te starodobniške organizacije, da potrdijo certifikat avtu v takem stanju :?: (sej vem... money talks)
Kje pa ste drugi dobili vaše kadette (coupeje)? Spremljate avto.net al še kaj drugega?
User avatar
JBezek
Posts: 230
Joined: 22 Jan 2011, 00:29
Avtomobil: Kadett C Coupe
Contact:

Re: Pozdrav in vprašanje

Post by JBezek » 08 Nov 2013, 10:15

papi wrote:Se ne strinjam, fantina prodaja dva coupeja za "projekt" na krasu za 700 EURO že dve leti ;)
No in ta ni očitno nč boljši kot sta una dva :D
Jaz sem pa mislil da tisti možakar prodaja dva coupeja po delih. Nisem vedel...
_jackson_ wrote:Bo očitno treba še mal počakat pa spremljat tole coupejevsko sceno :)
Sicer sem hotel it gledat tegale, vendar vidim, da se nima smisla vozit 200 km v eno smer... Prodajalec je sicer rekel, da je že tretjič podaljšal 5-letni certifikat starodobnika. Ni mi jasno, kaj gledajo te starodobniške organizacije, da potrdijo certifikat avtu v takem stanju :?: (sej vem... money talks)
Kje pa ste drugi dobili vaše kadette (coupeje)? Spremljate avto.net al še kaj drugega?
V Šiški :D
Image
c-qp
Posts: 3
Joined: 07 Nov 2013, 08:30
Avtomobil: c-qp

Re: Pozdrav in vprašanje

Post by c-qp » 08 Nov 2013, 11:06

Certifikat lahko podaljšaš tudi po pošti:
Pošlješ 3 slike kopijo certifikata, dobiš položnico in to je to.

lp
User avatar
ZiZa
Posts: 1338
Joined: 25 Jul 2012, 14:15
Avtomobil: Opel Kadett C 1.2N (1979)
Contact:

Re: Pozdrav in vprašanje

Post by ZiZa » 08 Nov 2013, 12:21

a to je še aktualno, al je blo to narejen pred parimi leti? ker namreč zdj za pridobitev certifikata ni več da pošlješ slike, ampak ti more avto ocenit komisar...

za kadette c coupe je pe pri nas jih bore malo, boš prej dobu dobrga pa pocen limota :)
User avatar
_jackson_
Posts: 30
Joined: 29 Oct 2013, 14:46

Re: Pozdrav in vprašanje

Post by _jackson_ » 08 Nov 2013, 13:33

Kolikor vem, gre s certifikati tako, da ti najprej izdajo začasnega za 5 let, ko ni potreben ogled komisarja. Po petih letih pa ti izdajo stalnega, ki velja (mislim da) 10 let. Za ta certifikat si vozilo natančno ogleda komisar. Baje pa je v preteklosti veljala precejšnja anarhija okoli tega. Očitno je tale revež od coupeja še iz tega časa :)

Sicer pa: z nakupom se mi nikamor ne mudi, se bo že našel kak soliden coupe po normalni ceni. Željen model Vespe se iskal več kot eno leto :D Se pa seveda priporočam za kakršenkoli namig ;)
User avatar
papi
Posts: 2187
Joined: 18 Oct 2010, 23:13
Avtomobil: Opel Kadett C 2.0 Turbo, BMW E28 1.8i, Vw T3 caravelle 1.9 TDI,

Re: Pozdrav in vprašanje

Post by papi » 08 Nov 2013, 14:52

_jackson_ wrote:Kolikor vem, gre s certifikati tako, da ti najprej izdajo začasnega za 5 let, ko ni potreben ogled komisarja. Po petih letih pa ti izdajo stalnega, ki velja (mislim da) 10 let. Za ta certifikat si vozilo natančno ogleda komisar. Baje pa je v preteklosti veljala precejšnja anarhija okoli tega. Očitno je tale revež od coupeja še iz tega časa :)

Sicer pa: z nakupom se mi nikamor ne mudi, se bo že našel kak soliden coupe po normalni ceni. Željen model Vespe se iskal več kot eno leto :D Se pa seveda priporočam za kakršenkoli namig ;)
Že celo leto 2013 je tako da je ogled sedaj nujen tudi za začasni 5 letni certifikat, ni več možnosti urejanja po pošti :(
User avatar
ZiZa
Posts: 1338
Joined: 25 Jul 2012, 14:15
Avtomobil: Opel Kadett C 1.2N (1979)
Contact:

Re: Pozdrav in vprašanje

Post by ZiZa » 09 Nov 2013, 22:12

jp, se mi je zdel da to ni več aktualno, ker sem mel lani pregled pri komisarju in so rekl, da nč več ne podaljšujejo po 5 let, oz. le izjemoma. Za 10 letni certifikat moreš met pa kr orng originalen avto... baje :)

@jackson http://www.opelarhiv.si/ tole ti bo zelo koristno, čeprav je mal zapuščena stran, ampak.... imaš kr dobro bazo oplovih kant. c coupejev imaš nekaj, pred kratkim je bil taoranžen z belimi feltnami naprodaj.

Je pa tko kot pri vseh stvareh... več vidš, več veš, tko da je fajn it čim več avtov pregledat, da veš kakšne napake se pojavljajo. Pri vseh avtih, ki so starejši maš težave z rjo - obrobe, prage boš prec vidu če so ok, ostalo je pa cca tko:
Image :D
fajn je da so vitalni deli ok - vpetje amortizerjev ipd, kar bi lahko vplivalo na to, da bi avto postal nevarn za vozt.
ostalo bodo pa še kj ostali oplovci napisal :D
User avatar
_jackson_
Posts: 30
Joined: 29 Oct 2013, 14:46

Re: Pozdrav in vprašanje

Post by _jackson_ » 10 Nov 2013, 14:41

@Ziza: hvala za tole slikco. Sem se spomnil, da se nekje v omari nahaja tale knjiga :) . Bom mal preštudiral... Tisti oranžni kr fajn zgleda ja. Bom na preži za oglasi.
User avatar
_jackson_
Posts: 30
Joined: 29 Oct 2013, 14:46

Re: Pozdrav in vprašanje

Post by _jackson_ » 20 Nov 2013, 21:34

No, danes me je pa nekaj res razpiz**** :evil:
Avto, ki mi je pred približno 14 dnevi za las ušel, se prodaja v Nemčiji... Za (vsaj) 700€ več. GRRRR :evil:

EDIT: očitno je tudi že zamenjal lastnika...
Post Reply