Honda CRX

Pata
Posts: 127
Joined: 14 Jul 2012, 17:24

Re: Honda CRX & Civic Sedan

Post by Pata » 26 Oct 2014, 20:34

kok lepa ED4! tako lepe pa še nisem videl... Smo imeli doma sivo ed4... Pa je bila neuničljiva :D 1.4 (d14a1) dvojni uplinjač mikuni... Imela je čez 600,000km in delala super... Le rja jo je napadala... pa sklopka malo drsela... Drugače neuničljivo.
Kateri letnik pa je? čudno se mi zdi ker ima masko oz haubo od 89 letnika sredinske konzole nima torej do 90 letnika pa volan od 91 letnika...kakor da bi bilo zmetano skup z vseh vetrov :lol: drugače pa res lepa.
Aško
Posts: 19
Joined: 28 Mar 2013, 22:34
Avtomobil: Honda CRX ed9
Location: Krško
Contact:

Re: Honda CRX & Civic Sedan

Post by Aško » 26 Oct 2014, 20:38

ja zto kr ni nč od tega..avto je ED1 sepravi 1.2 enojni ferg. je pa 90L..je tk res ja usega je mal..zgleda da je bla to bol taka varjanta za jugoslavijo delana, pa so nardil iz tistga kar jim je viška hodl :D
User avatar
L4UK0
Posts: 3073
Joined: 18 Oct 2010, 22:06
Avtomobil: 1972 Datsun Fairlady Z
Location: Ljubljana
Contact:

Re: Honda CRX

Post by L4UK0 » 29 Oct 2014, 21:37

CRXa sem na racelandu sicer le enkrat videl v boksih, na pisti smo se pa vsakic zgresili. Naslednic se zraven nas v boksih parkirej pa mal predebatiramo... 8-)

P.S.
Debato o tem kaj je oldschool in kaj ne sem prestavil v: http://oldschool-slo.com/viewtopic.php?f=20&t=1187 ;)
Image
Aško
Posts: 19
Joined: 28 Mar 2013, 22:34
Avtomobil: Honda CRX ed9
Location: Krško
Contact:

Re: Honda CRX

Post by Aško » 31 Oct 2014, 20:25

ja sm vidu da je iz civica orng debata ratala...no za civica je plan, prvo da zimo zdrži..pol pa u podn pa poširjene železnjake gor pa od 1.4 dual carb gor :D
zdej pa še par slik od CRXa..morm dobit še nekje daljinke starinske za na roof rack :D
Image
Image
Image
Image
to je to zaenkrat :D
Nejc
Posts: 177
Joined: 11 May 2014, 17:30
Avtomobil: Audi S2
Location: Borovnica
Contact:

Re: Honda CRX

Post by Nejc » 31 Oct 2014, 20:44

zgleda lepa honda ;)

mam okrogle če te zanima, sej je v oglasih nekje oglas
Pata
Posts: 127
Joined: 14 Jul 2012, 17:24

Re: Honda CRX

Post by Pata » 01 Nov 2014, 00:43

Aško wrote:ja sm vidu da je iz civica orng debata ratala...no za civica je plan, prvo da zimo zdrži..pol pa u podn pa poširjene železnjake gor pa od 1.4 dual carb gor :D
Ja če sem zmešan na kakšen avto je to civic ED :) sploh najbolj zanimive varjante sedank so mi 4×4 (rt4wd) v sloveniji vem za eno sivo 1.6 vtec z tunerc elektroniko itd.. itd... Pa je bomba zadeva :)
User avatar
stony
Posts: 196
Joined: 03 Jan 2013, 22:12
Avtomobil: Audi Coupe
Location: Maribor

Re: Honda CRX

Post by stony » 01 Nov 2014, 11:26

Pata wrote:
Aško wrote:ja sm vidu da je iz civica orng debata ratala...no za civica je plan, prvo da zimo zdrži..pol pa u podn pa poširjene železnjake gor pa od 1.4 dual carb gor :D
Ja če sem zmešan na kakšen avto je to civic ED :) sploh najbolj zanimive varjante sedank so mi 4×4 (rt4wd) v sloveniji vem za eno sivo 1.6 vtec z tunerc elektroniko itd.. itd... Pa je bomba zadeva :)
Cool pocket rocket!
Tisti sivi sedan se je pa lani prodajal ob približno takem času za male pare. Ni mi pa jasno a je to original 4x4 sedan ali je predelano z shuttlovim podvozjem.
Koliko sem raziskoval naj nebi obstajal sedan 4x4.
A ima kdo točne podatke glede tega?

PS; sam sem tudi ljubitelj japoncov, pa ne okol govort da nebo kakšen ban
Aško
Posts: 19
Joined: 28 Mar 2013, 22:34
Avtomobil: Honda CRX ed9
Location: Krško
Contact:

Re: Honda CRX

Post by Aško » 01 Nov 2014, 13:07

stony wrote:
Pata wrote:
Aško wrote:ja sm vidu da je iz civica orng debata ratala...no za civica je plan, prvo da zimo zdrži..pol pa u podn pa poširjene železnjake gor pa od 1.4 dual carb gor :D
Ja če sem zmešan na kakšen avto je to civic ED :) sploh najbolj zanimive varjante sedank so mi 4×4 (rt4wd) v sloveniji vem za eno sivo 1.6 vtec z tunerc elektroniko itd.. itd... Pa je bomba zadeva :)
Cool pocket rocket!
Tisti sivi sedan se je pa lani prodajal ob približno takem času za male pare. Ni mi pa jasno a je to original 4x4 sedan ali je predelano z shuttlovim podvozjem.
Koliko sem raziskoval naj nebi obstajal sedan 4x4.
A ima kdo točne podatke glede tega?

PS; sam sem tudi ljubitelj japoncov, pa ne okol govort da nebo kakšen ban
osebno nevem, sam povem kar sm slišu od ljudi k poznajo zadevo.
baje da je original 4x4, kupljen nekje na primorskem za smešne pare, ker je bla osnova zelo v pi... :D da mehanika pa to je blo ql, pleharija pa zelo slaba, tudi tam kjer je vpetje rok in use, motor naj bi biv v originalu tak ko v shuttlu sepravi 1.6 115km in so pol fantje dali od ESI glavo in ubrizg ter elektroniko z Ercovim računalnikom..tako da nevem v kakšnem stanju je avto, če ma pa vozne lastnosti od shuttla bi mogl pa kar dobr it :)
Pata
Posts: 127
Joined: 14 Jul 2012, 17:24

Re: Honda CRX

Post by Pata » 01 Nov 2014, 14:06

Seveda so obstajali original sedani 4×4 podvozje ima enako kot shuttle da... Ampak karoserija ima drugačen tunel (za kardan) in nosilce za diferencial... oznaka modela tistega civica je EE7... (shuttle je EE4) Je pa res tistih sedank 4×4 zelo zelo malo tista siva se je prodajala za zelo male pare... če bi ih imeu bi jo tak šel iskat... Lastnike je pa teo vranc... lahko na fb-ju pogledate malo poste od lani od zimiskih posnetkov... zadeva poka kot je treba in je neustavljiva v snegu :D
https://www.youtube.com/watch?v=XL_4QDNVOvo - Original reklama iz pred let za EE4
https://www.youtube.com/watch?v=4d56vakMQwg - Nekako tako zgleda originalna ta sicer ima od crv džipa diff itd...
Post Reply