SLO Avtoslalom prvenstvo 2013 (Promocijska dirka že v 2012?)

V primeru razpisa SLO avtoslalom prvenstva 2013:

bi se skoraj zagotovo udeležil večine tekem,
1
14%
bi se preizkusil vsaj na eni tekmi,
1
14%
prišel bi gledat, morda pa me premami,
5
71%
sem proti organizaciji prvenstva, ker ... (razloge bom pojasnil v debati).
0
No votes
 
Total votes: 7
nalim
Posts: 358
Joined: 16 Jul 2012, 11:49
Avtomobil: OOOO | \X/ | ⚡

SLO Avtoslalom prvenstvo 2013 (Promocijska dirka že v 2012?)

Post by nalim » 16 Sep 2012, 23:31

Preko našega kluba VRacing me je doletela zadolžitev, da malo potipam teren glede odziva tekmovalcev na morebitno organizacijo SLO Avtoslalom prvenstva v letu 2013.
Avtoslalomi veljajo v državah, kjer zastrupljenost z bencinskimi športi ni eden od najhujših grehov, za odskočno desko oz. vmesni člen med ulico in motorsport kariero.
Lep primer so vse naše sosednje države, v katerih se izvaja množica tekmovanj, od katerih je formalno na najvišji ravni FIA CEZ prvenstvo v avtoslalomih. Tudi v SLO lahko iz glave naštejem vsaj 10 imen tekmovalcev različnih kategorij DP, ki so svojo kariero pričeli ravno v avtoslalomih, organiziranih od začetka '90 naprej.

Tudi pri nas s(m)o že 2006 pričeli s prvenstvom, a takrat se interesi panožne zveze AŠ2005, tekmovalcev in klubov-organizatorjev enostavno niso poklopili. V letu 2008 smo z iniciativo za oživitev pričeli v VRacingu, a tokrat naleteli na negodovanje in bojkot tekmovalcev, da so slalomi, načrtovani kot spremljevalna prireditev tekem za DP v Paralelnem rallycrossu prehitri (!).

No, vmes se je marsikaj dogajalo, večina najbolj zagnanih nas je iskala možnosti za hitro vožnjo iskala po slalomih v sosednjih državah, na raznih TrackDayih v in izven SLO ter kot predtekmovalci na GHD in Rallyu za DP.

Ker v VRacingu verjamemo, da imamo v SLO dovolj velik bazo mladih, ki bi se radi dokazali in kasneje nastopili v višjih kategorijah in tistih manj mladih, ki so prepričani, da so hitri in si želijo to dokazati v varnem okolju ustrezno zavarovane proge, pričenjamo z zbiranjem kandidatov in morebitnih idej.
V načrtu so tako samostojne prireditve, kot avtoslamomi, ki bi se odvijali kot spremljevalni program GHD, PRK, Rallya, ...

V anketi označite eno od možnosti, izbiro pa lahko obrazložite v debati, za katero upam, da se bo razvila.
kmetek
Posts: 551
Joined: 06 Aug 2012, 17:30
Avtomobil: trije prenovi za Oldschool forum

Re: SLO Avtoslalom prvenstvo 2013 (Promocijska dirka že v 20

Post by kmetek » 17 Sep 2012, 00:07

Zanima me samo, kakšni so plani kar se tiče prizorišč?

Ker sem že bil kot gledalec na 2 avtoslalomih in parkrat vozil na Raceland-u (samo za primerjavo v velikosti in hitrosti), sem dobil občutek da so vsi ti avtoslalomi čisto preveč zaprti pri nas, v tujini imajo veliko bolj "odprte" poligone, kjer so hitrosti (in posledično tudi užitek) veliko večji. Vem da to za sabo prinese veliko drugih skrbi (varnost, izletne cone, velika površina za kontroliranje, slabša preglednost za gledalce,...), vendar pa verjamem da bi bil odziv veliko večji, čeprav je že sedaj ponavadi velika udeležba. Recimo tako kot ste imeli z MRC par let nazaj slalom na letališču, to je že mogoče boljši korak za naprej :D

Ravno ta "majhnost" me odbija od udeleževanja avtoslalomov in TA, vem, slab razlog :lol:

Kako pa je potem z licencami, ker v preteklosti so že bili problemi glede tega?

Drugače pa super da se odvija nekaj bolj konkretno v tej smeri, upam da uspe kakšen večji projekt ;)
nalim
Posts: 358
Joined: 16 Jul 2012, 11:49
Avtomobil: OOOO | \X/ | ⚡

Re: SLO Avtoslalom prvenstvo 2013 (Promocijska dirka že v 20

Post by nalim » 17 Sep 2012, 08:17

Hvala za lepe želje.
Če govorimo o načrtih, pridejo za prizorišča v poštev pologoni, kot so Logatec, Šempeter, Ljubečna, Vransko, Murska Sobota, potem kartodromi (Raceland, Hajdoše, ...) in v najboljšem primeru še kakšna trasa GHD ali superspecial rallya. Vse je seveda odvisno od dogovorov z lastniki prog/organizatorji dirk.

To, da govoriš, da ti je slalom prepočasen, pa ga še nisi poizkusil, ti ne štejem v plus. ;) Veliko tako mislečih (Kaj je to slalom, saj voziš samo v 1. in 2. prestavi, ...) sem peljal zraven na treningih in večina jih je tihih in bledih izstopila iz avtomobila, sploh, če je šlo za tehnično progo, kot je Ivarčko jezero. Tudi nekateri dirkači iz DP so tu in tam prišli odpeljat kak slalom in zelo redko odšli s kakim pokalom (nazadnje je bil v Šempetru Rihtar drugi v generalcu, pred in po tem pa dolgo nič).
Če bi bilo dolgčas, mi lahko verjameš, da se po skoraj 20ih letih (ja, 2013 bo obletnica mojega prvega slaloma :shock: ) ne bi več z veseljem spravil odpeljat kak slalom.

Ker bo prvenstvo uradno, torej pod okriljem AŠ2005, lahko pričakujemo, da bodo na voljo licence, a z njimi ne smemo zapreti možnosti za take, ki bi radi brez obveznosti prišli 1x poizkusiti, zato bodo skoraj sigurno na voljo tudi dnevne licence.
User avatar
ZiZa
Posts: 1338
Joined: 25 Jul 2012, 14:15
Avtomobil: Opel Kadett C 1.2N (1979)
Contact:

Re: SLO Avtoslalom prvenstvo 2013 (Promocijska dirka že v 20

Post by ZiZa » 17 Sep 2012, 09:44

pod okriljem AŠ? Torej bo obvezna kletka, rokavice, čelada, podmajca, kombinezon, čevlji FIA?... Če bo to, smo dobil nov PRK :(
Rifasiemp
Posts: 245
Joined: 01 Jul 2012, 19:44
Avtomobil: Autobianchi a112 abarth

Re: SLO Avtoslalom prvenstvo 2013 (Promocijska dirka že v 20

Post by Rifasiemp » 17 Sep 2012, 10:04

nalim wrote:Hvala za lepe želje.
Če govorimo o načrtih, pridejo za prizorišča v poštev pologoni, kot so Logatec, Šempeter, Ljubečna, Vransko, Murska Sobota, potem kartodromi (Raceland, Hajdoše, ...) in v najboljšem primeru še kakšna trasa GHD ali superspecial rallya. Vse je seveda odvisno od dogovorov z lastniki prog/organizatorji dirk.

To, da govoriš, da ti je slalom prepočasen, pa ga še nisi poizkusil, ti ne štejem v plus. ;) Veliko tako mislečih (Kaj je to slalom, saj voziš samo v 1. in 2. prestavi, ...) sem peljal zraven na treningih in večina jih je tihih in bledih izstopila iz avtomobila, sploh, če je šlo za tehnično progo, kot je Ivarčko jezero. Tudi nekateri dirkači iz DP so tu in tam prišli odpeljat kak slalom in zelo redko odšli s kakim pokalom (nazadnje je bil v Šempetru Rihtar drugi v generalcu, pred in po tem pa dolgo nič).
Če bi bilo dolgčas, mi lahko verjameš, da se po skoraj 20ih letih (ja, 2013 bo obletnica mojega prvega slaloma :shock: ) ne bi več z veseljem spravil odpeljat kak slalom.

Ker bo prvenstvo uradno, torej pod okriljem AŠ2005, lahko pričakujemo, da bodo na voljo licence, a z njimi ne smemo zapreti možnosti za take, ki bi radi brez obveznosti prišli 1x poizkusiti, zato bodo skoraj sigurno na voljo tudi dnevne licence.
Ideja mi je všeč ...Samo malo dvomim da bo sploh kdo "vesel" organiziranja teh zadev pod AŠ-jem... Tu se mi zdi da se zadeve najbolj zakomplicirajo... finančni časi pa niso rožnati in težko da bo šlo skozi .. AŠ je vedno bil precej zajeten zalogaj kar se € tiče... Danes pa se organizira tako da vsi prosijo (prosimo) da bi naredili 0. Jaz osebno bi za vzgled vzel slalom race cup v avstriji. Noro hitri avti, hitre proge, ne potrebujes pa licence niti homologacij (kar se opreme tiče) in je prvenstvo res na nivoju. Zastavljeno na isti način kot bi se naj tole odvijalo... Samo da pri nas je po moje največja težava (vsaj jaz osebno ne upam) narediti hitro progo in potem biti odgovorna oseba. Večja hitrost večje tveganje, poligoni pa imajo dostikrat veliko ovir... Dragan Gajič recimo jo je zelo dobro odnesel na slalomu st.veit 2 leti nazaj pa čeprav ima roll-bar in kljub temu da je proga bila počasna in zaprta. Všeč mi je da se razmislja o slalomih samo bomo videli kako se bo odvilo. AŠ pa je tudi malo "ciganski" do nas.. Sem imel željo po dirkah na hrvaškem pa mi ne dajo enega navadnega papirja da ne nastopam v sloveniji... edina možnost je da naredim tu licenco in z našo licenco (cca 250€) odpeljem samo 1 dirko hrvaškega prvenstva ki šteje tudi za evropsko prvenstvo. S tem so se mi ZELO zamerili!

lp, Nejc!
nalim
Posts: 358
Joined: 16 Jul 2012, 11:49
Avtomobil: OOOO | \X/ | ⚡

Re: SLO Avtoslalom prvenstvo 2013 (Promocijska dirka že v 20

Post by nalim » 17 Sep 2012, 11:27

Če sem iskren, tudi sam dobim nekaj odpora, ko se omenja AŠ2005, a sem si rekel, da jim dajmo še eno možnost, morda pa so se kaj streznili v 5ih letih.

@ZiZa - glede opreme ni bilo in tudi ne bi smelo biti kaj dodatno zakomplicirano. V prvenstvu 2006 je bila obvezna le čelada, oblačilo z dolgimi rokavi in zaprta stranska stekla. To je tudi edini način, da dobiš na dirko last-minute lokalce s serijskimi avtomobili.
User avatar
Opelpower
Posts: 1665
Joined: 24 Jan 2011, 12:51
Location: Ljubljana

Re: SLO Avtoslalom prvenstvo 2013 (Promocijska dirka že v 20

Post by Opelpower » 17 Sep 2012, 11:38

Hja, mis mo pristali skoraj na zatožni klopi, ko smo z avstrijskimi licencami vozili eno dirko njihovega prvenstva. Naslednje leto smo reč rešili, da smo vozili got Gast-starterji...brez licence, samo zavrovanje in izven konkurence...ene vrste predvozniki :roll:

Je pa reč taka, v primeru da pride do kake poškodbe pri nezgodah, takrat je pa fino imeti plačanega AŠ-ja, ker res da ti mori z vsemi reglci in financami...samo potem ti vsaj v primeru tožb ne morajo naprej metat, da kaka stvar ni bila po pravilih za take prireditve.


Upam da reč uspe in se vidimo
Image
kmetek
Posts: 551
Joined: 06 Aug 2012, 17:30
Avtomobil: trije prenovi za Oldschool forum

Re: SLO Avtoslalom prvenstvo 2013 (Promocijska dirka že v 20

Post by kmetek » 17 Sep 2012, 18:22

nalim wrote:...To, da govoriš, da ti je slalom prepočasen, pa ga še nisi poizkusil, ti ne štejem v plus...
Saj pravim da sem potegnil "vzporednico" z RL, katerega sem že vozil parkrat, drugače ne bi tega napisal. Pa ne da ni zanimivo, samo fora je ravno v tem, da nam manjka nekaj "vmes". Nekaj kar je hitrejše kot Raceland, Zapolje in ostali kartodromi, pa po drugi strani vseeno vsaj pol krajše in veliko bolj tehnično kot Grobnik ;) Recimo en bolj zanimivo speljan Mobikrog bi bil zadetek v polno pri nas, pa naj bo organiziran tam slalom, TA, TD, karkoli pač, važno da se vozi in uživa ;)

Tako da res upam da uspe (vam ali pa komu drugemu) en večji "dosežek", recimo eno stopničko višji kot je slalom in TA. Pa ne da ta dva nista OK, ravno nasprotno. Samo če več bo poskusov kakšnega večjega poligona/steze in dogodka, večja je možnost da se končno kaj izcimi pri nas kar se tiče amaterskega dirkanja, ker glede na število sodelujočih v TA, slalomu in Trackday-ih pri nas in v tujini (sploh Grobnik), sta povpraševanje in želja kar velika :D
User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Re: SLO Avtoslalom prvenstvo 2013 (Promocijska dirka že v 20

Post by DS71 » 17 Sep 2012, 21:22

jaz sem o tem pisal še na ralimagu,ko je to mislim da lih v racing takrat poškušal aktualizirat ..strinjam se z kmetkom da pri nas manjka nekaj vmes ..oz če se drugače izrazim..meni se zdijo sila zanimivi slalomi zahodnega sistema,bodisi v stilu gorske dirke ali celo ulične dirke .. je pa zahod daleč pred nami ko vidiš kakšne zverine vozijo tam ..in imam en občutek da je to speljano brez kakšnih nadzorov "velikih glav" ..to tudi pri nas manjka ..nekaj brez licence,seveda ob upoštevanju vsaj osnovnih varnostnih zahtev ..in ne da je ,ko hoče nek licenciran tekmovalec nastopiti na kakšnem eventu ki ni požegnan iz strani krovne organizacije,in pol so takoj grožnje o ukrepih in sankcijah ..to mi je skrajno butasto ..
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
nalim
Posts: 358
Joined: 16 Jul 2012, 11:49
Avtomobil: OOOO | \X/ | ⚡

Re: SLO Avtoslalom prvenstvo 2013 (Promocijska dirka že v 20

Post by nalim » 17 Sep 2012, 21:45

No, ravno glede teh sankcij in 'nekompatibilnosti' se mora AŠ2005 izjasniti. Za par izrečenih ukrepov se pričakuje, da bodo umaknjeni, izrečeni pa so bili ravno zaradi udeležbe na 'nepožegnani' dirki leto po izteku licenc!

Sam sem toliko realista, da vem, da če ne poizkusimo, ne bomo vedeli, ali bo celotna zadeva zacvetela, ali propadla.
Post Reply