Kmetek + Clio 16S

kmetek
Posts: 551
Joined: 06 Aug 2012, 17:30
Avtomobil: trije prenovi za Oldschool forum

Kmetek + Clio 16S

Post by kmetek » 21 Aug 2012, 22:29

ŽiŽa mi teži že kar neki časa, tako da evo, se predam...
Nekdo mora bit črna ovca pa imet najmlajši avto predstavljen, pa bom to jaz, ker je tud avto črn :lol:

Avto je italijanski, leta 2005 pripeljan k nam, jaz sem ga kupil konec 2011, prejšnjih 6 let pa je bil lastnik kolega, ki je precej lepo skrbel zanj. Trenutno ima dobrih 183k km in poštempljano servisno do 136k km na uradnih Renault servisih :shock: Hudo razbit ni bil, sta bila pa barvana oba boka (standard za ventilarja), ena vrata in sprednja havba, drugače je vse ostalo v prvi barvi. Rje tudi praktično ni, kar je veliko vredno pri teh avtih, tako da recimo da imam kar lep primerek ;)

En kratek opis:

letnik 1994 (faza 2)
1.8 16V / F7P, s katalizatorjem (99kW/135KM @ 6500rpm, 162Nm @ 4250rpm)
cca. 975kg
ABS (zelo redko pri teh letnikih)


Dodatne predelave (prejšnjega lastnika):

praktično nerabljen Williams widetrack (17mm daljše roke in polosovine)
280mm diski spredaj z večjimi čeljustmi (original 259mm diski in manjše čeljusti)
sprednji stabilizator od Megane I 2.0 16V (24mm, original 22.xmm)
Eibach sprednje vzmeti
sprednji novi original amortizerji od Williams-a
pletene zavorne cevke
menjana pečka
obnovljena motorna glava


Predelave in stvari, ki sem na avtu menjal jaz:

zadnji novi original amortizerji od Williams-a (kateri od marca 2012 niso več dobavljivi)
H&R vijaki za naklon sprednjih koles (trenutno na -1.4°)
sprednji fedri od Clia RS 182CUP / Trophy (16mm nižji in 24% trši od originalnih)
short in stiff shift DP Automotive (10% krajši in nastavljiva trdota)
menjana sklopka
veliki servis
komplet nov izpuh fi 60/55mm (povit Supersprint kolektor, katalizator od Clia RS 172, srednji lonec od Clia RS 197, nek tih zadnji lonec)


To je več ali manj kar je drugačnega na avtu od originala, doma imam tudi še kar nekaj druge robe, to bom pa sproti predstavljal.

Zdaj pa par fotk, da se spočijejo oči od toliko besedila :lol:


Tako je izgledal pri prejšnjem lastniku (feltne so Gr.A Speedline 2012 v 16", precej redka zadeva)

Image

Image

Image



Tako pa je na začetku zgledal ko sem ga dobil jaz v roke :P

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


To je bila prva in mogoče tudi zadnja zima, da se je avtek vozil po soli, naslednjo bo zelo redko na cesti pozimi, ker mi ga je kar malo škoda :oops:


Naslednja reportaža bo pa bolj akcijska :twisted:
User avatar
golfarer
Posts: 106
Joined: 18 Aug 2012, 22:58
Avtomobil: VW Golf mk1

Re: Clio 16S

Post by golfarer » 21 Aug 2012, 23:37

Res lep primerek....slike pa na nivoju! 8-) 8-) 8-)
User avatar
opelsime
Posts: 255
Joined: 31 Mar 2012, 07:09

Re: Clio 16S

Post by opelsime » 22 Aug 2012, 06:24

Zelo lep clio.
Vendar poglej ime foruma ;) .
User avatar
Opelpower
Posts: 1665
Joined: 24 Jan 2011, 12:51
Location: Ljubljana

Re: Clio 16S

Post by Opelpower » 22 Aug 2012, 07:01

Hjebemti, z belimi je bil petarda .... z črnimi pa siromašek :lol: .... samo mu sedaj srebrne pašejo zelo lepo :P
Image
User avatar
TomLooway
Posts: 453
Joined: 08 Sep 2011, 11:26

Re: Clio 16S

Post by TomLooway » 22 Aug 2012, 07:42

opelsime wrote:Zelo lep clio.
Vendar poglej ime foruma ;) .

je že res da smo oldschool, sam zame ima ta avto dušo - sem ga mel 7 let preden me je imel poln kufer in je pukno jermen in so šli ventili.

pa kolko sem tel met tako petrado z 16v


LEP JE!
Rust is lighter than carbon fiber... and it keeps gettin' lighter!
Image
User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Re: Clio 16S

Post by DS71 » 22 Aug 2012, 09:02

Ej šefi ..naredimo en pod forum za legende med ..kaj pa vem .. '85 pa do zgodnjih 90ih ..npr avti katerih proizvodnja se je začela 90 ali 91 in imajo v svetu status enih majhnih "legend"

Pa ne zaradi tega primera ampak da ne bojo začeli kakšni hyundai poniji tukaj rast :lol:
En tak problem so imeli tudi naši sosedje pa so potem naredili forum Garaža za tisto kar res spada za ostalo pa lahko uporabniki odpirajo v temi Galerija
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
User avatar
croma_man
Posts: 2730
Joined: 23 Apr 2012, 23:35
Avtomobil: BMW E21 315 / BMW 2002 Touring
Location: Celje
Contact:

Re: Clio 16S

Post by croma_man » 22 Aug 2012, 09:17

oldschool apprentices :lol: :lol: :lol:
kmetek
Posts: 551
Joined: 06 Aug 2012, 17:30
Avtomobil: trije prenovi za Oldschool forum

Re: Clio 16S

Post by kmetek » 26 Aug 2012, 17:10

Pa pojdimo dalje...

Po parih hitrejših vožnjah je bilo jasno, da je avto preveč spuščen in da gredo zadnji amortizerji proti koncu. Tako da sem kupil nove original zadnje amortizerje od Williams-a in spotoma spredaj vrgel dol Eibach fedre, dal gor original in prilagodil višino še zadaj. Avto se je peljal 5x bolje, nekaj je k temu pripomogla tudi optika, ki je bila prej...vprašanje kakšna :lol:

Tako da sem potem nekaj časa avto samo vozil in porihtal kakšen detajl sem in tja.

Image

Image

Image

Image



Marca je prišel čas za nove letne gume in več kot odličen test le-teh. Bolj kot ne po naključju, je 2 dni pred začetkom Rallysprint Cerknica (prvi Rally v sezoni 2012, ki ni štel za DP) odpovedal eden izmed predvoznikov. Seveda sva s kolegom rabila celih 5min da sva se odločila kako sprejeti to priložnosti in avto je bil naslednji večer že v "bojnih barvah" :D


Image


Zapiski so bili narejeni in tako sem prvič peljal avto tako kot se za tak avto spodobi, na meji!


Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Še onboard posnetka:

http://www.youtube.com/watch?v=Hnk_2_wd ... LZmNVMONmM

http://www.youtube.com/watch?v=RLZmNVMO ... e=youtu.be


Sicer "nule" nimajo timinga, sva pa vseeno štopala in glede na dosežen čas, bi se uvrstila na 25. mesto (od skupaj 36 tekmovalcev). Ker pa je rally vseeno malo bolj "hardcore" kot Raceland in kakšen Grobnik in so bili živci na vrhuncu, sem imel eno bližnje srečanje z balo v šikani, ma ni bilo hudega


Image

Image


Na hitro smo našli 2 rezervna blatnika, desnega menjali za črnega in spotoma sem domov pripeljal še nekaj robe, ki je šla kasneje na avto ;)


Image


Po dobrem tednu, ko je tudi adrenalin malo popustil, je avtek spet zasijal :P


Image


Naslednjič pa malo tuninga :D
User avatar
TomLooway
Posts: 453
Joined: 08 Sep 2011, 11:26

Re: Clio 16S

Post by TomLooway » 26 Aug 2012, 19:53

oooo, tiste slike na snegu so mi prav narisale nasmešek na obraz, sem se spomnil tistih redkih trenutkov snega na krasu :D ko smo raztegovali zajlo od ročne :D
Rust is lighter than carbon fiber... and it keeps gettin' lighter!
Image
User avatar
L4UK0
Posts: 3073
Joined: 18 Oct 2010, 22:06
Avtomobil: 1972 Datsun Fairlady Z
Location: Ljubljana
Contact:

Re: Clio 16S

Post by L4UK0 » 26 Aug 2012, 20:10

TomLooway wrote:
opelsime wrote:Zelo lep clio.
Vendar poglej ime foruma ;) .
je že res da smo oldschool, sam zame ima ta avto dušo - sem ga mel 7 let...
No ja, za nas ostale, ki pa podobnih čustvenih vez nimamo, pa to morda ne sodi točno sem.
Bova z Anzeetom naredila nov podforum "Ostali avtomobili" ali nekaj takega, pa bomo prestavili.
Pa brez zamere ;)
Image
Post Reply