Opel Kadett C

Pata
Posts: 127
Joined: 14 Jul 2012, 17:24

Re: Opel Kadett C

Post by Pata » 14 May 2013, 18:52

Eno vprašanje... Spodi na sliki diferencjal ve kdo kje se dobi silent blok - gumo ki pride na prednjem mostičku diferencjala..? tam pač na začetku diferencjala kjer ga gor prišraufaš tista ki deluje kot plavajoči ležaj samo tista me zanima kje se dobi. Drugače sem se danes zmenil v šoli da mi bojo naredili komplet vse puše na podvozju z teflona. Edin motor menjalnik ostaneta še zmeri na gumah ker potem se ročka od menjalnika pri zagonu ne bo zacingala... :lol:

http://postimg.org/image/rj81nfjgx/
Pata
Posts: 127
Joined: 14 Jul 2012, 17:24

Re: Opel Kadett C

Post by Pata » 23 May 2013, 21:51

Okej zgleda da bomo se s to gumo ukvarjali pozneje... sedaj me zanima am diski na sprednji premi ker sedaj se bom lotil štimat in predelovat prednjo premo pa me zanima kako in kaj to gre..? Verjetno pesta druga in to je to?
User avatar
Opelpower
Posts: 1665
Joined: 24 Jan 2011, 12:51
Location: Ljubljana

Re: Opel Kadett C

Post by Opelpower » 24 May 2013, 09:26

Zakaj bi pesta menjal? Narediš adapter za diske na pesta in adapter za čeljusti na premnik.. pa je narejen
Image
User avatar
papi
Posts: 2187
Joined: 18 Oct 2010, 23:13
Avtomobil: Opel Kadett C 2.0 Turbo, BMW E28 1.8i, Vw T3 caravelle 1.9 TDI,

Re: Opel Kadett C

Post by papi » 24 May 2013, 09:57

če kupiš diske od recorda 2.2 in dobiš nekje rečljusti od calibre ne rabi nič predelovat ;)
Vse paše šrauf na šrauf :twisted:
Pata
Posts: 127
Joined: 14 Jul 2012, 17:24

Re: Opel Kadett C

Post by Pata » 24 May 2013, 16:37

trenutno imam bobne odspredi... rabim druga pesta da bom imel nosilec za čeljust... Aha se pravi prednji diski od recorda 2.2 in prednje čeljusti od calibre? zakon bom zrihtal :D

Je to to? http://www.avtodeli.com/index.aspx?sour ... 0&id=15803
User avatar
Opelpower
Posts: 1665
Joined: 24 Jan 2011, 12:51
Location: Ljubljana

Re: Opel Kadett C

Post by Opelpower » 24 May 2013, 17:46

Če imaš bobne, je še lažje predelat na drugo čeljust

Boben stran, in potem narediš adapterplato ki gre na 4 vijake od bobna na čeljust .. pa daš lih kar češ.

Diski niso nujni od Rekorda, pa glede na to da boš vozil 15coll + lahko daš kaj večjega gor
Image
Pata
Posts: 127
Joined: 14 Jul 2012, 17:24

Re: Opel Kadett C

Post by Pata » 24 May 2013, 21:03

Opelpower wrote:Če imaš bobne, je še lažje predelat na drugo čeljust

Boben stran, in potem narediš adapterplato ki gre na 4 vijake od bobna na čeljust .. pa daš lih kar češ.

Diski niso nujni od Rekorda, pa glede na to da boš vozil 15coll + lahko daš kaj večjega gor
Aha misliš na tiste 4 vijake k pride plata ki nosi vso šaro v bobnu gor, da bi na tisto naredil nosilec za čeljust?... pametno kar na cnc-ji... Ja bom imel 15ke...ampak če pridejo kdaj pod roko atske 6 krake bom verjetno imel tiste sam so 13ke najbrž...
Pata
Posts: 127
Joined: 14 Jul 2012, 17:24

Re: Opel Kadett C

Post by Pata » 25 Jul 2013, 18:36

Neki se je delalo ta teden... notranjost v temelni barvi kjer je bilo varjeno in gnilo :)
Image
Image

Speskana vezna
Image

Ponovno zlaganje avta... Štelanje fug in linji... Urata so bomba... bolše kot novejši avti, z haubo in blatniki pa imam manjše probleme ker je vse zvito in sklepano... :( Ve kdo kje se da dobiti nove blatnike? :D
ImageImageImage

Učeraj se je dalalo pozno v noč zato sem naštimal dve neonki :D
Image


Predelava vezne na šraufe torej bo mogoče jo še kdaj dol pobrat... Tam kjer pride robc kjer so puntatriče sem ga odrezal pa prilagodil da se bo prišraufla gor sedaj moram še dva nosilca naredit zgoraj pod masko... Tiste luknje viška so ker sem jo vrtal z puntov dol :)
ImageImageImageImage

Potem pa se je vezna le splajbala gor... Luknje so sto in in vezna stoji kakor more na blatnike... (linije) :)
ImageImageImage

Danes je treba naredit še dva nosilca in potem bo vezna končana... Potem pa naprej ne... :D

Torej ja če kdo ve kje se da dobit nove blatnike kar naj pove :D lp
User avatar
papi
Posts: 2187
Joined: 18 Oct 2010, 23:13
Avtomobil: Opel Kadett C 2.0 Turbo, BMW E28 1.8i, Vw T3 caravelle 1.9 TDI,

Re: Opel Kadett C

Post by papi » 25 Jul 2013, 23:43

nove blatnike se dobi od konkurence samo za C2 linijo in so tako v k...rcu da jih moraš cele razrezat in skrajšat...
moji so bli 15mm predolgi spredaj, tako da kr reši zadevo s temi k jih maš ;)
Pata
Posts: 127
Joined: 14 Jul 2012, 17:24

Re: Opel Kadett C

Post by Pata » 26 Jul 2013, 15:14

papi wrote:nove blatnike se dobi od konkurence samo za C2 linijo in so tako v k...rcu da jih moraš cele razrezat in skrajšat...
moji so bli 15mm predolgi spredaj, tako da kr reši zadevo s temi k jih maš ;)
Se mi je zdelo da bom kaj takega slišal ja... Mam tudi jaz izkušnje z klinčevo konkurenco... Okej potem bomo pač klepali in varili :D
Post Reply