Opel Kadett C

User avatar
papi
Posts: 2187
Joined: 18 Oct 2010, 23:13
Avtomobil: Opel Kadett C 2.0 Turbo, BMW E28 1.8i, Vw T3 caravelle 1.9 TDI,

Re: Opel Kadett C

Post by papi » 21 Feb 2013, 11:34

Pida, ta zelen je res vrhunski!
Kaj so to za ene feltne, te zlate...?
Pata
Posts: 127
Joined: 14 Jul 2012, 17:24

Re: Opel Kadett C

Post by Pata » 13 Mar 2013, 23:54

Danes sem domov pripeljal še enga kadetta c... ki je v popolnoma kompletnem in delujočem stanju in bo služil kot darovalec delov :D Torej ja sedaj imam že tri kadete c. 76,75,74 letniki :D

Image Image Image Image Image
User avatar
grega983
Posts: 879
Joined: 09 Jan 2013, 20:02
Avtomobil: Lancia Delta HF turbo, Alfa Romeo 33 16v Permanent 4, Lancia Thema 16v Turbo LS
Location: Fram

Re: Opel Kadett C

Post by grega983 » 14 Mar 2013, 06:57

Kot nov :lol:
Če italjanu rečeš da je cigan s tem v bistvu žališ cigana
Pata
Posts: 127
Joined: 14 Jul 2012, 17:24

Re: Opel Kadett C

Post by Pata » 14 Mar 2013, 17:06

grega983 wrote:Kot nov :lol:
Mja no ni glih nov ampak za dele ki jih potrebujem je odličen :D
Pata
Posts: 127
Joined: 14 Jul 2012, 17:24

Re: Opel Kadett C

Post by Pata » 08 May 2013, 00:56

Ta plavi kadett ki sem ga par postov gor kupil je že dolgo dolgo nazaj razstavljen deli so spravljeni kot rezervni... karoserija pa čaka na odpad... če rabi kdo razne karoseriske dele naj se čim prej javi... ker časa ni več dosti dokler ne pride avtovleka... :P

Potem po tem modrem kadettu je ostal samo še rdeč kadett v celoti... Ki je pa tudi v enmu dnevu postal le kup pleha.

Prispel na dvigalo...
Image Image Image Image Image

Po kašni urci je ostal že brez pogona,duše, pa kotalnih elementov :lol: Potem se je še olupilo kar bom potreboval in razne druge dele ki so kaj vredi in ohranjeni...

Image Image Image Image

Pogled na trenutno skladišče šare... Skori celi trije kadetti c v delih... Škoda da ni videti koliko pleha je... 6× vrata,3× kofana,2× hauba itd itd... šipe ne pitaj... Aja pa drobni deli so odzad za balirko pa pod njo :)

Image Image Image Image Image Image

Če kdo vidi kaj kar bi mu prav prišlo kar naj reče prodamo use :D

Z enga sem odrezal vezno kar z kraki... in pa en motor sem raztavil malčk z firbca pač. :D

Image Image

Nato se je pripeljaljala noter tazdrava karoserija... seveda je vezna prva šla dol namreč je bila prejebana podolgič in počes... nato se je lotilo četkanje... blatniki,pod noter in zunaj... seveda pa ščetke z Obija so bile potrebne manjših modifikacji ki se pa niso dobro obnesle z lepilom iz vroče pištole zato sem vnaprej jo zalil z trdo plastiko :roll:

Image Image Image Image Image

Potem sem izrezal v podu dele ki so bili preveč gnili za popravljanje in ščetkal kjer se bo varilo... Pripravil sem tudi 16 5×5cm kvadratkov s pleha ki sem jih navaril na luknje po podu... Tiste ki so original že pa pridejo noter čepi... Tisto je kar neki ker pride prehitro voda noter in pride takoj gnilo vse zato sem tole naredil v korist zdravja pleha v nadalnem...

Image Image Image Image Image

Povarjeno... Vem nisem profič ampak me ne gane dokler ne padem skoz poden.

Image Image Image Image Image

In pa še teve slikce imam... Da se vidi skom sem se danes ukvarjal...

Image Image Image Image

Nosilec za baterijo in tam okoli ni več pikic rje... tudi pri blatniku je nanovo narjen kos... tudi skoraj pol A stebrička... Jutri moram povarit na polno še to kar sem danes spuntiral in pa naredit kocko ki pride če to. Slike pridejo jutri ker sem danes pozabil slikati. Aja in tunel moram zamenjati... sem ga izrezal z rdečga ven :D

To je to zaenkrat se opravičujem za malo nabit post ampak malo sm mogu objavit da rata tema zanimiva.. :) Komentarji itd zaželjeni.

Drugače vkratkem dodam še zanimive slike in en posnetek... eno zanimivo sliko vam lahko že zdaj pokažem... zgoraj nalimani ti dve sliki prikazujejo ravnanje ko šraufa od nihajke ne zmakne hidravlika za avte raztegovat in ne 10kg macola. (Sem moral prerezat nihajko - levo - voznikovo)
http://postimg.org/image/ufzo1geoh/
http://postimg.org/image/kp2cbhg7l/ Več pa še pride... :lol:
Pata
Posts: 127
Joined: 14 Jul 2012, 17:24

Re: Opel Kadett C

Post by Pata » 08 May 2013, 01:43

Evo še neki... za foro probal kako bi zgledal znižan... In me je kar minilo... Drugače pa ja 1. cilinder 8 bar kompresije, 2. 7bar, 3. 11bar (slika), 4. 12bar (slika) Logično da smo oči ven metali :roll: Glede na to da imajo novejši avti po 7 bar pa štirikrat večja CR :lol:

Image Image Image Image

http://youtu.be/BUrvx8AcRvo

Bilo je ponoči zato pač ni na začetku posnetka nič videt... Prvo vrglanje k ni užgau... potem smo prišli do ugotovitve da se je kabel z tuljave snel.. :D nato ponovni poiskus štartade v rikverc seveda se je kabel spet snel. Po besedah voznika sem ugotovil da je nosilec motorja in menjalnika sigurno gotov namreč je zelo tolklo noter... tudi diferencjal je imel suto tisto gumo na mostičku. Torej potem je kadett upalil in štartada je uspela ampak kot je na posnetku vidno rikverc luči se jim je neki hudega zgodilo. V živo ponoči je razsvetilo celo vas in naredilo svetlobo kot bi varil jaz nisem 10 sek niti nič več videl :D

To se je zgodilo pa zato ker je pri štartu nepritrjena baterija odletela na motor in seveda je s plus klemo zapelo po masi tako da ja.. Sem preveril vse varovalke so bili cele žarnica pa niti ena... :lol:
User avatar
MAIK
Posts: 513
Joined: 02 Jul 2012, 10:25
Avtomobil: več nijh

Re: Opel Kadett C

Post by MAIK » 08 May 2013, 11:02

Samo a nebi bilo pametneje naprimer kupit takega kadetta, kot ga ima naprimer žiža za 700-1000eur. Ti si jih skosal že skoraj več, kot OS-car :)
A ta tazaden je lep kot osnova?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pata
Posts: 127
Joined: 14 Jul 2012, 17:24

Re: Opel Kadett C

Post by Pata » 08 May 2013, 16:25

MAIK wrote:Samo a nebi bilo pametneje naprimer kupit takega kadetta, kot ga ima naprimer žiža za 700-1000eur. Ti si jih skosal že skoraj več, kot OS-car :)
A ta tazaden je lep kot osnova?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Jah najbolje da še enkrat povem zgodbo... Kupil sem prvo rdečega ampak ker je bil pregnil za štimat sem si od Žorža z komna kupil drugo karoserijo ki je zelo dobra... bila je pa skori gola. Nato je pač nekdo mi ponujal kadetta c kompletnega po mikavni ceni zato sem vzel še enga modrega ampak zaradi gotove karoserije sem dele si spravil in karoserijo zavrgel... Torej v končni fazi bo modra karoserija zložena z deli od rdečega in modrega motorja imam dva od rdečga bom noter ruknil drugega pa počasi štimal in nato ga samo zamenjal.
User avatar
papi
Posts: 2187
Joined: 18 Oct 2010, 23:13
Avtomobil: Opel Kadett C 2.0 Turbo, BMW E28 1.8i, Vw T3 caravelle 1.9 TDI,

Re: Opel Kadett C

Post by papi » 08 May 2013, 16:49

Pata wrote:Evo še neki... za foro probal kako bi zgledal znižan... In me je kar minilo...
Ja maš prav, znižani kadetti so kr neki, raje kot original zvišaj še za kaka 2cm da ne boš kam zagrabil v teh rovtah :|
Pata
Posts: 127
Joined: 14 Jul 2012, 17:24

Re: Opel Kadett C

Post by Pata » 08 May 2013, 17:59

papi wrote:
Pata wrote:Evo še neki... za foro probal kako bi zgledal znižan... In me je kar minilo...
Ja maš prav, znižani kadetti so kr neki, raje kot original zvišaj še za kaka 2cm da ne boš kam zagrabil v teh rovtah :|
Verjetno bom pustil orginal višino in le vzmeti stršal pri enemu ki se stem ukvarja... in problemov na tehničnem nebo...
Drugače papi nisi ti neki nazačetku teme napisal da če ga ne mislim znižat da je fail? :lol: Ali sem se zmotil ampak vem da je eden tole napisal :roll:
Last edited by Pata on 12 May 2013, 23:58, edited 1 time in total.
Post Reply