CIMOS Diana DAK

2cvkeža
Posts: 48
Joined: 29 Jan 2011, 20:51
Avtomobil: 2cv, Ami, Dyane
Location: Slovenske Konjice
Contact:

CIMOS Diana DAK

Post by 2cvkeža » 29 Jan 2011, 20:59

Zdravo. Moje ime je Janez in obnavljam spačke. Predvsem kleparijo pa tudi mehaniko ali komplet vse. Kak nanese. Tole je moja spletna stran ... http://2cvkeza.weebly.com/

Včasih grem delat tudi kakšen drug oldtimer, če je čas...

Trenutno pa obnavljam tegale reveža...

Image

Image

Tolk zaenkrat...
User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Re: CIMOS Diana DAK

Post by DS71 » 29 Jan 2011, 21:03

Pozdravljen in dobrodošel..me veseli da se tukaj zbirajo kvalitetni ljudje z znanjem..pa čeprav vsak na svojem področju.Pa za enega Đerija vem ki bo mogoče naprodaj ;)
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
Anzee
Posts: 1991
Joined: 18 Oct 2010, 23:49
Avtomobil: Opel Manta A | Opel Manta B | Opel Monza A1 | VW T3 Doka
Location: Ljubljana - Siska
Contact:

Re: CIMOS Diana DAK

Post by Anzee » 30 Jan 2011, 12:14

Hehe huda je tale Diana! Meni je bila vedno zanimiva, veliko bolj kot klasicne (katerih nisem nek velik ljubitelj. Kaksen plan pa imas za obnovo? Barva?
2cvkeža
Posts: 48
Joined: 29 Jan 2011, 20:51
Avtomobil: 2cv, Ami, Dyane
Location: Slovenske Konjice
Contact:

Re: CIMOS Diana DAK

Post by 2cvkeža » 30 Jan 2011, 14:38

Plan je ... se že izvaja... generalna obnova - rekonstrukcija - predelava ... V osnovi mi bo to avto za vsak dan kot so mi bili vsi citroeni do sedaj, drugi njen namen je ,da me več ne zezajo, češ "kovačeva kobila", tretji namen pa je za potovanje - mini kamper. Na teh dveh linkih si lahko ogledate kaj je do sedaj narejenega na DAK-u , od tu dalje pa bom tudi na tale forum slike in zgodbo nalagal... če vas zanima...

prvi del obnove ... http://2cvkeza.weebly.com/obnova-cimos-dak-1985.html

drugi del obnove ... http://2cvkeza.weebly.com/drugi-del---o ... erije.html

... tole je pa stanje včeraj zvečer...

Image
User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Re: CIMOS Diana DAK

Post by DS71 » 30 Jan 2011, 15:32

ti sam kipaj material ..veš da nas zanima :)
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
2cvkeža
Posts: 48
Joined: 29 Jan 2011, 20:51
Avtomobil: 2cv, Ami, Dyane
Location: Slovenske Konjice
Contact:

Re: CIMOS Diana DAK

Post by 2cvkeža » 01 Feb 2011, 12:08

OK, notranjost - spodnji del gre komplet nov z majhnimi predelavami...

Image

... tole je ostanek originalnega poda prtljažnika...

Image

... prvi nosilec (stari je še na mestu ,da mi drži kabino) bo prestavljen nazaj in povečan - ojačan. Gre predvsem za to ,da v DAKu ni prostora za pomik sedeža nazaj in večji vozniki (jaz...) ne morejo udobno sedet in vozit.

Image

Image
User avatar
Peeping_Tom
Posts: 248
Joined: 22 Jan 2011, 14:41
Avtomobil: Opel Ascona B 2.0 E

Re: CIMOS Diana DAK

Post by Peeping_Tom » 01 Feb 2011, 13:57

Kul! :)
User avatar
L4UK0
Posts: 3073
Joined: 18 Oct 2010, 22:06
Avtomobil: 1972 Datsun Fairlady Z
Location: Ljubljana
Contact:

Re: CIMOS Diana DAK

Post by L4UK0 » 01 Feb 2011, 22:33

Dejansko res...se tudi jaz nebi branil nekega takega "support" avta he he :D
Kakšni so pa kaj plani za opremo zadaj? Če je prostora za kavč + minibar bi bilo super :lol:
Image
2cvkeža
Posts: 48
Joined: 29 Jan 2011, 20:51
Avtomobil: 2cv, Ami, Dyane
Location: Slovenske Konjice
Contact:

Re: CIMOS Diana DAK

Post by 2cvkeža » 02 Feb 2011, 08:18

Ja oprema bo zadaj. Postelja na levi strani za dva (sva z mojo navajena bolj na ozkem spat ) , pod posteljo oprema za kuhanje (Colmanov bencinski kuhalnik , posoda, špecerija,...) ,če bo plac še voda (mogoče celo s pipo in umivalnikom... To vse, da se izvleče na vodilih ven ispod postelje - ven skozi zadnja vrata. Na desni strani regal - omara - predali čez celo stranico. Verjetno na desni strani še manjši hladilnik. Prednji sedeži bodo verjetno originalni vendar predelani ,da se preklopijo naprej in da se s tem podaljša dolžina postelje. Sem velik in rad komot spim... Na streho gre manjše okno na odpiranje... zaradi zračenja. Mogoče 220 v priključek za v kemp.

Kolkr pa poznam svoje finance bom verjetno speljal projekt do te faze , da bo Dak končan vendar brez te opreme, ki jo bom kasneje rihtal. Bom pa naredil kar na začetku tovorno opremo. Se pravi nekakšno montažno oblogo da lahko kakšen tovor not vozim brez da bi že na začetku avto znotraj uničil.

Vsa oprema bo narejena tako da se lahko hitro sname in menja. Ena za potovanje in ena za delo.

Kompleten poden še pride dodelan - predelan. Kjer je le možno bo pod znižan do podvozja in bom s tem dobil prtljažni prostor. Vseeno so to stari avti in ko se potuje ponavadi vzamemo kar nekaj najnujneših delov in orodja zraven. In to bo spodaj zloženo

Ker se vozim in se bom še vedno vozil tudi pozimi in ker se "staram" me vedno bolj moti mraz v dijani. Pa če mi bo uspelo bom zmontiral en manjši webasto grelec... Tile novejši so prav zanimivo mali.

Zadnja vrata bodo spremenjena. V originalu so bile na DAKih dve varijante. Odpiranje enodelnih vrat navzgor in dvokrilna vrata. Enodelna - navzgor mi ne pride v poštev, ker je vhod in izhod v "mini kemperja" zadaj , vrata pa velika in težka. Ostaja še varijanta dvokrilna ali pa kar so dostikrat v preteklosti naredili predelavo, enokrilna - odpiranje na stran.

No tolk zaenkrat. Bom videl kaj od tega mi bo uspelo naredit. Zdaj mi je prioriteta da kleparsko zaključim DAKa in ga spravim do ličarja..., "ki že komaj čaka" :D :D
2cvkeža
Posts: 48
Joined: 29 Jan 2011, 20:51
Avtomobil: 2cv, Ami, Dyane
Location: Slovenske Konjice
Contact:

Re: CIMOS Diana DAK

Post by 2cvkeža » 04 Feb 2011, 11:37

Image

Image

Image

Image
Post Reply