Nižanje kadett B

Post Reply
Gapiii
Posts: 175
Joined: 12 Jul 2019, 13:20
Avtomobil: Kadett B

Nižanje kadett B

Post by Gapiii » 09 Nov 2019, 10:41

Ker vem, da je tukaj kar nekaj štručkotov glede kadetta B me zanima kako ste vi nižali spredaj avto. 250 eur za novo sprednjo vzmet (zniža 4 cm) mi ni za dajati, shackles mi pa res ne dišijo. Kakšne opcije imam?

hvala, Gašper
Anzee
Posts: 1988
Joined: 18 Oct 2010, 23:49
Avtomobil: Opel Manta A | Opel Manta B | Opel Monza A1 | VW T3 Doka
Location: Ljubljana - Siska
Contact:

Re: Nižanje kadett B

Post by Anzee » 09 Nov 2019, 11:35

Verjetno mislis na tisto vzmet ki jo ponujajo pri splendid parts. Ni poceni, vendar je verjetno edina "normalna" opcija.

Glede na to da ima Opel GT isto sprednje vzmetenje, na tej strani - https://www.opelgt.com/forums/3a-front- ... t-how.html predlagajo, da se v doloceni meri skrajsa posamezne liste. Cheapo varianta pomoje bi to sla.

A Bor ni znizal Kadetta?
Gapiii
Posts: 175
Joined: 12 Jul 2019, 13:20
Avtomobil: Kadett B

Re: Nižanje kadett B

Post by Gapiii » 10 Nov 2019, 14:36

Ne, nič ni Bor nizal. Ful cudn :D

Težava mi je k če bi na to višino padu dol spredi 4 cm bi mi bil preveč dol. Zdej je nekak čist ok, mogoče bi dal cm ali dva dol. Bojim pa se, da je padu dol spredi k je vse že posreden in če bi obnovil sprednjo vzmet z novimi gumami bi se dvignil nazaj na stock.

Tko da, mal sm zmeden kaj naj naredim. Ker res ne bi rad mel avto čist v podnu. :x

Image
User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Re: Nižanje kadett B

Post by DS71 » 10 Nov 2019, 19:15

a to ima prečno feder plato ? Prav je narejeno tako da se dejansko plate krajša in valja-ravna (kovačija) , na fičkih so včasih ta najkrajšo obrnili na drugo stran da je v bistvu ravnala ostale
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
Gapiii
Posts: 175
Joined: 12 Jul 2019, 13:20
Avtomobil: Kadett B

Re: Nižanje kadett B

Post by Gapiii » 22 Nov 2019, 11:23

Tako ja, spredaj. Zadaj vzmeti. Sem spraševal okoli in nihče ni točno vedel kako in kaj. Bi pa itak moral zamenjati vse gume na obstoječi, če bi jo rihtal, kar bi prišlo hitro na 100+ eur, zato sem naročil kar povsem novo, ki zniža 4 cm in ima vse PU puše zraven.
Post Reply