volani by eugene

User avatar
zegler
Posts: 554
Joined: 03 May 2015, 16:02
Avtomobil: e21
Location: Maribor

Re: volani by eugene

Post by zegler » 21 Feb 2017, 08:10

leeep izdelek, se strinjam z pero27... ce bos zacel po pre nizki ceni se bos malo zafrknil, bodi previden. Pa ne jemlji slovenije za benchmark, kr online pojdi ...
User avatar
croma_man
Posts: 2730
Joined: 23 Apr 2012, 23:35
Avtomobil: BMW E21 315 / BMW 2002 Touring
Location: Celje
Contact:

Re: volani by eugene

Post by croma_man » 21 Feb 2017, 08:45

juđin, kapo dol za izdelek...če pa rad portaš glave pa mam jst neki dela zate.

Moram se strinjat z obojimi, izdelek je vrhunski, cena je problem ker je narejen iz 0 in ni obnova nekega starega volana iz 60,70ih zato je problem postavit ceno na svetovnem trgu tako, da bi lahko dober kos potice pospravil v žep.

predlagam ti pa da začneš objavljat na instagramu, ker je ravno toliko nišna panoga da se znajo pojavit entuziasti ki bi imeli svoje želje in ceno boš tam napisal sam.
User avatar
L4UK0
 
Posts: 3070
Joined: 18 Oct 2010, 22:06
Avtomobil: 1972 Datsun Fairlady Z
Location: Ljubljana
Contact:

Re: volani by eugene

Post by L4UK0 » 21 Feb 2017, 10:36

Svaka čast, tole izgleda vrhunsko! Očitno si naštudiral zadevo... ;)
Meni osebno sicer volani, kjer se vidi sredico obroča niso kaj preveč všeč, ampak očitno je ni težko skriti v les. Me pa zanima še:

1) "Performance" in les - kako se je navadit na lesen volan? Jaz sem ga sicer samo enkrat vozil in mi je bilo obupno. Rajši ne razmišljam kako bi bilo avto lovit po cesti s takim volanom... :D Mogoče zadevo rešijo usnjene rokavice?

2) Ali kaj razmišljaš, da bi naredil "paket" volan + shiftknob. To se mi zdi super kombinacija, da je matching pair. Predlog... ;)

Še enkrat bravo za podvig! 8-)
Image
User avatar
eugene
Posts: 1276
Joined: 22 Jan 2011, 08:47

Re: volani by eugene

Post by eugene » 21 Feb 2017, 11:09

1) "Performance" in les - kako se je navadit na lesen volan? Jaz sem ga sicer samo enkrat vozil in mi je bilo obupno. Rajši ne razmišljam kako bi bilo avto lovit po cesti s takim volanom... :D Mogoče zadevo rešijo usnjene rokavice?

Jaz imam lesen volan v golfu od zmeraj praktično- nek raid. Očitno je stvar preferenc ker mene me ne moti nič. Sicer je tisti bolj moderne dimenzije in rahlo debelejši kot ta ampak meni je osebno filin lesa super. Poleti ne peče in pozimi ni leden.

Bolj kot razmišljam se mi zdi nujno it na neko bolj fino leseno oblogo. Bodisi nek prefabriciran laminat iz mahagonija ali kake drugega finega lesa ali pa tudi to nardit z nule. Neki prefabrikati morejo obstajat verjetno a mi ne uspe najt nič na netu. Ve kdo za kak source.
Let's go Brandon!
User avatar
pero27
Posts: 2630
Joined: 16 Jan 2014, 16:50
Avtomobil: BMW e21 315 82', Kadett C 1.2N/S 78', BMW E30 318i 87', Kawa KZ400 82' cafe
Location: Novo mesto
Contact:

Re: volani by eugene

Post by pero27 » 21 Feb 2017, 13:56

Najbolj praktično za serijo bi ti blo verjetno najt lupljen furnir (ker je lahko zelooo dolg) in ga lepo namazat z lepilom pa navit okrog cevi primernega premera. Tako bi dobil cev iz funrnirja in bi jo potem samo še razrezal na ene 20-30 volanov :P
Če se ti to ne da delat lahko uprašaš pri kakem proizvajalcu bobnov (glasbenih, ne avtomobilskih :D ) če bi ti to cev naredil na tvojo dimenzijo.
Glej pa bolj kake low budget proizvajalce oziroma kitajce, ker high quality evropejci (recimo slovenski Manic) delajo bobne drugače - iz dog - podobno kot lesene sode za vino.
User avatar
Tomy
Posts: 89
Joined: 22 Oct 2015, 19:03
Avtomobil: VW hrošč 71l.
Location: Celje

Re: volani by eugene

Post by Tomy » 21 Feb 2017, 19:38

Čestitke za projekt, zelo lepo narejeno ;)

Če boš lasersko izrezoval sredino boš moral nekaj več pozornosti posvetiti robovom, sploh pri alu niso ravno gladki.
Lahko pa izbereš poliran / brušen / krtačen alu in profitiraš pri končni obdelavi površin.

Si razmišljal kaj o usnjenih varijantih? Na trgu ni ravno neke velike ne kičaste izbire, meni je všečen ta:
http://www.ebay.de/itm/Sportlenkrad-Led ... XQR4FRkycj
User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Re: volani by eugene

Post by DS71 » 22 Feb 2017, 17:30

jaz sem tudi razmišljal da bi bil v usnjeni oblekci hud :) Pa še v tem primeru komot uporabiš vezano,kar za les varjanto po moje ni najboljša izbira.
Glede lesa ..al najdet ustrezni kos masive (ploh iz enega kosa) kar je danes glede na lepljen masiven les že malo težko najdet ali pa mogoče ploh zlepit in sprešat iz kosov furnirja in ptem izrezat obod iz njega

Trg in kupce si pa išči zunaj..slo je kot prvo premajhen trg,kot drugo,če te ne bo nič ustavlo te bo zlovenska foušarija :lol: ;) ..furaj neko svojo sceno,stoj za izdelkom in imej svojo ceno..danes je skoraj bolj pomembno koliko znaš prodat filozofijo kot pa kaj izdeluješ
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
User avatar
killer_beast
Posts: 113
Joined: 30 Apr 2013, 15:42
Avtomobil: Opel Kadett C 1979

Re: volani by eugene

Post by killer_beast » 22 Feb 2017, 18:49

Les pod usnjem ne vem če bo dobro funkcioniral, ker se usnje glede na temperaturo lahko precej razteza in krči. Skoraj zagotovo bi morala biti spodaj neka trša pena.

Drugače pa glede materiala; jaz bi se lotil tako, da bi pripravljene deščice, recimo cca 5mm debeline, križno zlepil, potem pa začel rezati, rezkati, brusiti itd. Volan iz enega kosa lesa bo slej ko prej začel pokati, ali pa se čudno kriviti.

Glede vrste lesa pa definitivno nekaj tršega, recimo hruška, češnja, morda tudi "pajcan" javor. Recimo hruška in češnja se še posebej lepo obdelujeta, saj so letnice zelo neizrazite. Sicer pa meni osebno tudi brezova vezana plošča ni napačna, le malo več končne obdelave zahteva.

O furnirju pa sploh ne razmišljat. ;)
User avatar
Octopus
Posts: 37
Joined: 27 Feb 2017, 12:35
Avtomobil: e34 touring VR12, T3 SYNCRO
Contact:

Re: volani by eugene

Post by Octopus » 27 Feb 2017, 13:31

Fak, tole je pa res lepo, sploh tisti temen, me likes. 8-)

Ne vem, če si razmišljal, niso le avtomobili "na volan". :lol: Pomoje je še več potenciala v barkačah, cenovna liga je povsem druga in tudi takih povsem lesenih barkač je še vedno precej, ki imajo hoho ceno in tja paše točno to. Pozabi pri nas, kjer Rive ali Boescha zlepa ne vidiš, ma ko greš že do Wortherseeja pa samo gledaš, Boeschov skoraj ko pri nas plovil s Tomosakijem 4. :shock:

In ravno kak Boesch ima tisti grd volan, ki so jih tlačili v Mercedese in vsepovsod, z debelimi kraki in prav ubije skladnost barke:
Image

Tukaj je še malo večja slika aktualnega modela B625, ki ima prav tako ta volan- (ne upam prilepit slike, ker ne poznam delovanje foruma, da ne bo preogromna).
http://boesch.swiss/image_rendered/uplo ... _ratio.jpg

V kako tako stvar bi tele tvoje kreacije noro pasale. Pomoje če bi naredil neko hudo varjanto in jo predstavil njim oziroma krogu teh lesenjačarjev bi zmagal.
Upam, da ti uspe.

Hecno, tale forum in favdl občasno lurkam že mnogo let, pa se vedno ogibam registracije, da nebi še s tem časa zgubljal in pisanjem namesto da bi šravfal. No danes sem pa nek kontakt rabil, pa nisem hotel poznanim težit in potem vidim tole. Super izdelek, sem vedno tvoj nick povezoval z humorjem, no tole je resno kool, respect. 8-)
User avatar
croma_man
Posts: 2730
Joined: 23 Apr 2012, 23:35
Avtomobil: BMW E21 315 / BMW 2002 Touring
Location: Celje
Contact:

Re: volani by eugene

Post by croma_man » 27 Feb 2017, 13:33

octopussy, odlična ideja, tole pa nebi pomislil na marine program...itak lesenjače štartajo pri 50k+ cenah pa do N...pa tud jst kar sm jih videl ni mel noben nardija noter ampak vsi te spake victor pa tuning katalogi iz 90ih.
Post Reply