volani by eugene

kmetek
Posts: 551
Joined: 06 Aug 2012, 17:30
Avtomobil: trije prenovi za Oldschool forum

Re: volani by eugene

Post by kmetek » 20 Feb 2017, 15:15

Ni to isto, ti si ga za 30€ naredis, eni bi narejenega kupili za ta dnar. Z nastavkom in montazo seveda :lol:
200€ za portanje? Kdaj pripeljem? :shock:

Kako bi naredil volan brez kovic in vidnega alu? Jest sm studiral 2k lepilo. Les pa iz kaksnih teak/mahagonij descic, zlepljenih v recimo 8 kotni krog. Imas masivo, ki nebi smela pokat. Tole vezano mi ni tolk vsec...
interceptor
Posts: 140
Joined: 01 Apr 2013, 16:43

Re: volani by eugene

Post by interceptor » 20 Feb 2017, 15:23

Ne podcenjuj svojega dela, če boš to naredil je brezveze da sploh delaš kaj. Vsi proizvajalci volanov jih delajo po tekočem traku, imajo vnaprej pripravljene zadeve in samo kombinirajo, kar ogromno poceni izdelek. Stvari delane po naročilu imajo svojo ceno, če jo kdo hoče bo jo pošteno plačo, tisti ko pa pišejo sms in maile in nimajo za telefonski klic pa itak potem nimajo za volan.

Sem bil že v tej situaciji, stvari po naročilu in na koncu sem se odločil, da je boljše da naredim zase in to je to. Glede tvojih volanov, če boš šel pod ceno dobrih nardijev rabljenih pa sam veš če je smiselno.
User avatar
eugene
Posts: 1276
Joined: 22 Jan 2011, 08:47

Re: volani by eugene

Post by eugene » 20 Feb 2017, 16:30

Brez vidnega aluminija je narjen tako, da je obroč tolko ožji in ima potem sendvič lesene obloge otor v katerega sede ta alu. To se lepo vidi na sliki tega razbitega personala. Tvoj nardi v alfi je tudi verjetno tako narjen.

Image

Kovice pa jih pač ne daš. Sploh če les objame cel alumiijast obroč ne bi smelo bit nobenega problema.Sodobni nardiji in dosti ostalih je tako narjenih. Ali pa jih daš potopljene in jih zakriješ z lesenim čepom. Lahko recimo daš vijakec samo z zadnje strani in ga zakriješ z čepom.

Absolutno je masiva oz še bolše spiralni laminat boljši, lepši, prestižnejši in dražji. In bom če bo kaj uspeha to sčasoma vključu v ponudbo.
Let's go Brandon!
User avatar
pero27
Posts: 2630
Joined: 16 Jan 2014, 16:50
Avtomobil: BMW e21 315 82', Kadett C 1.2N/S 78', BMW E30 318i 87', Kawa KZ400 82' cafe
Location: Novo mesto
Contact:

Re: volani by eugene

Post by pero27 » 20 Feb 2017, 16:52

Kot je rekel interceptor se ročna maloserijska manufaktura ceni popolnoma drugače kot neka tovarniška izdelava. Morda ne tolko pri nas (pa tudi to se popravlja) kot v tujini.
Zato tudi nemoreš gledat cene Nardijev in rečt; nemorem se jaz njim približat z ceno. Enga modela Nardija je par 10.000 kosov na svetu, tvojih bo pa par 10.

No in zdej če smo pri ceni; "fer" cene fizičnih izdelkov se gibljejo v območju 3x do 4.5x proizvodnega stroška, seveda imaš ekstreme ala čiki, kozmetika in podobno kjer to ne velja ampak nima veze.
Pri veliko teh izdelkih je glavni strošek strošek dela, ki da ti seveda nisi upošteval, tako da svoji proivodni ceni prištej še število ur ki jih porabiš za izdelavo enega volana z urno postavko vsaj 20€ (če smo že v sloveniji) in potem pomnoži to vsaj z 3. Dobil boš fer ceno za prodajo, v tem primeru recimo od oka: (30+5*20)*od3do4.5= od 390€ do 585€

Ok, sej štekam, za kolege nardiš zato ker ste kolegi in je pol tud vredu če ji manj računaš, sploh če ti ni treba plačat davkov itd. Ampak če boš pa švabam prodajal custom handmade butične volane (kar bi jim po videnem definitivno lahko), sem ti pa fer ceno napisal zgoraj ;) Aja pa v službo potem ne rabiš več hodit; ene 6 volanov na mesec prodaš pa si dober. :D
kmetek
Posts: 551
Joined: 06 Aug 2012, 17:30
Avtomobil: trije prenovi za Oldschool forum

Re: volani by eugene

Post by kmetek » 20 Feb 2017, 17:55

Pero, nisi dojel koncepta, on bi to počel malo za gušt, za kakšnega kolega ali forumaša, za eno tako ceno da ne bo stranka bankrotirala in da se bo njemu splačalo zabijat čas v garaži namesto z družino ;) Brez zamere, ampak a bi ti dal 400€ za "kar en" volan od primorca? Ne da je slab, samo nima "imena". Dvomim, za 200€ pa verjetno že ane...?
Vem kako so narejeni ti volani, bolj sem mislil če se ga boš lotil in na kakšen način? Kje ga boš štukal, na vidni strani (tam kjer imajo ponavadi črno gumo oz. vložek), na zunanjem obodu? Plus seveda še na notranji strani. boš delal zadaj utore/rebra za prste oz. pač boljši grip?
Moj ne vem če je glih Nardi, je sicer Made in Italy in pod številko 55416 imaš Nardi/Personal volane, samo ni pa Nardi oznake na njem. Itak mi je vseeno, zgleda kul, dobro paše v roke, barvo usklajen s sredinsko konzolo, to je to.
User avatar
Cox
Posts: 1056
Joined: 11 Mar 2012, 13:50

Re: volani by eugene

Post by Cox » 20 Feb 2017, 18:09

eugene wrote:Btw imate kak volanski drog stari tip od hrošča za zdilat poceni. Če mi bo uspelo nardit orodje za ozobljenje pesta iz njega.
Stari tip v smislu 61-71? To bi mogoče blo .. bom pogledal..
O Anja .. o tebi se mi sanja.
User avatar
eugene
Posts: 1276
Joined: 22 Jan 2011, 08:47

Re: volani by eugene

Post by eugene » 20 Feb 2017, 18:20

Pero mogoče imaš prav samo sem mnenja, da se je potrebno prvo naučit hodit, da lahko tečeš. Small steps baby.

Kmetek tvoj je skoraj sigurno nardi-personal. Črn obroč bi mogu bit samo pobarvan. Vsaj tako je šla evolucija nardijev kolkor mi je znano. Prvo je bil temnejši les, nato plastika, kasneje pa barva. Če se ne motim je narjen kot sem opisal. Spiralni laminat ter sendvič dveh polovic, sprednje in zadnje. Nobenih kovic.

Ja cox točno ta. 61 do 71. Enega novejšega imam ki bi ga lahko žrtvoval za ta namen.
Let's go Brandon!
User avatar
kontejner
Posts: 328
Joined: 12 Sep 2012, 00:26
Avtomobil: W123 230TE , W115 220D, Zastava 750
Location: Maribor

Re: volani by eugene

Post by kontejner » 20 Feb 2017, 19:15

izdelek :o
User avatar
pero27
Posts: 2630
Joined: 16 Jan 2014, 16:50
Avtomobil: BMW e21 315 82', Kadett C 1.2N/S 78', BMW E30 318i 87', Kawa KZ400 82' cafe
Location: Novo mesto
Contact:

Re: volani by eugene

Post by pero27 » 20 Feb 2017, 19:59

kmetek wrote:Pero, nisi dojel koncepta, on bi to počel malo za gušt, za kakšnega kolega ali forumaša, za eno tako ceno da ne bo stranka bankrotirala in da se bo njemu splačalo zabijat čas v garaži namesto z družino ;) Brez zamere, ampak a bi ti dal 400€ za "kar en" volan od primorca? Ne da je slab, samo nima "imena". Dvomim, za 200€ pa verjetno že ane...?
eugene wrote:Pero mogoče imaš prav samo sem mnenja, da se je potrebno prvo naučit hodit, da lahko tečeš. Small steps baby.
Jah kmetek, a bi ti dal 600€ za "kar eno" tattoo mašinco od "kar enga" dolenca (slovenca). Nebi, ne? No par 1000 folka pa ni melo problema z tem... Mi mal drugače razmišljemo kot tujina pa tud pomembno je kako zadevo predstaviš. Konec koncev se krš velikokrat prodaja po precej višji ceni od solidnih izdelkov, in kupci kvaliteto ocenjujejo po tem koliko je nekaj stalo (pocen že ne more bit kvalitetno in drago že ne more bit slabo)

No uglavnem hotel sem tem malo spodbudit, eugene, ker je blo najprej tudi meni nerodno konkretno ceno postavit ko sem začenjal z svojim poslom, pa sem poslušal ljudi ki so že šli čez to in se je izkazalo da imajo prav. Vidim, da tudi ti malo začenjaš razmišljat v to smer, tako da kar pogumno. ;)

Pridem tud jaz mogoče po volan, ko bom z BMWjem tako daleč (verjtno bo volan tazadnja stvar ki se bo rihtala na avtu).
Bajta
Posts: 204
Joined: 27 Aug 2014, 21:03
Avtomobil: Golf mk1
Location: Ravne na Koroškem

Re: volani by eugene

Post by Bajta » 21 Feb 2017, 01:44

1a izdelek. daj kako sliko od blizje, pa noter v hroscu. zna pasat ko ata na mamo.
Post Reply