K: Nekaj stvari za Kadett C

User avatar
JBezek
Posts: 230
Joined: 22 Jan 2011, 00:29
Avtomobil: Kadett C Coupe
Contact:

K: Nekaj stvari za Kadett C

Post by JBezek » 25 Jan 2011, 11:11

-Torej kupim vse kar je potrebno za to da bo imel kadett spredaj diske. Sedaj imam na pakne.

-glavni zavorni cilinder, kje se ga da dobiti novega, oz. ali paše od katerega drugega modela. rabil pa bi tudi zavorni servo ojačevalnik
Image
User avatar
L4UK0
Posts: 3080
Joined: 18 Oct 2010, 22:06
Avtomobil: 1972 Datsun Fairlady Z
Location: Ljubljana
Contact:

Re: K: Nekaj stvari za Kadett C

Post by L4UK0 » 25 Jan 2011, 11:18

Hehe, sem tudi sam isto delal...
Rabiš:
- aksšenkle (ne poznam drugegea izraza za to) od kadetta z diski. To je tisto na kar je pritrjena naba oz diski :)
- diski
- čeljusti
- zavorni cilinder (+ojačevalec)

Ena varianta je tudi da dobiš čeljusti in diske od Ascone B (namesto Kadettovih 238mm imaš potem premer 246mm).
LP! ;)
Image
Anzee
Posts: 1991
Joined: 18 Oct 2010, 23:49
Avtomobil: Opel Manta A | Opel Manta B | Opel Monza A1 | VW T3 Doka
Location: Ljubljana - Siska
Contact:

Re: K: Nekaj stvari za Kadett C

Post by Anzee » 25 Jan 2011, 13:32

Torej:

- glavni zavorni cilinder (nov) ti bo verjetno Opelpower zrihtal, koliksna bo cena bo on povedal..
- celjusti ma verjetno Peeping_tom kaksne na zalogi (tavelke in tamale?)
- servo ojacevalec bi mrbit jaz imel kje, ene sem pa clo mislim da k opelpowerju odvlekel :)
- diske in ploscice pa kupis nove kjer jih pac lahko dobijo..

lp Anze
User avatar
samo p
Posts: 176
Joined: 21 Jan 2011, 20:42

Re: K: Nekaj stvari za Kadett C

Post by samo p » 25 Jan 2011, 15:58

Če misliš na kašen močnejši moped, potem je bolje da daš tavelike diske-klešče in ne original sploh če že menjaš. Če pa 1.2 so pa origi čist super.

PS: Pa glavni cilinder kupi original bodisi Delco ali Ate, sploh če se misliš malo bolj vozit. Jest sem imel z ponaredkom Delcota v treh letih več stroškov kot da bi prec kupil origi. Anet ga bi moral met dost ugodno?!
User avatar
JBezek
Posts: 230
Joined: 22 Jan 2011, 00:29
Avtomobil: Kadett C Coupe
Contact:

Re: K: Nekaj stvari za Kadett C

Post by JBezek » 25 Jan 2011, 21:45

Uf, hvala vsem za odgovore!

Verjetno bo motor 1.2, nimam živcev da bi dajal notri 2.0.

Lauko: hvala ti mojster!
Če je glavni cilinder z servo ojačevalnikom je potem ta isti zavorni cilinder isti? Verjetno je, v tem primeru ne rabim drugega.
Upam da se peeping_tom pojavi v tej temi in da napiše ali to ima ali ne :D
Anzee, dej prosim poglej za servo ;)
samo p: gor imam trenutno original Ate.

Ter še nekaj! Ali ima kdo mogoče kakšno zadnjo akso z zaporo diferenciala ki paše na C-ja?
Sprednje meglenke? Ni nujno da so oriđiđi, samo da lepo pašejo
Desno originalno (krom) ogledalo.
Image
User avatar
samo p
Posts: 176
Joined: 21 Jan 2011, 20:42

Re: K: Nekaj stvari za Kadett C

Post by samo p » 25 Jan 2011, 22:19

Za špero dvomim da jo boš našel pri nas, edino mogoče zavarjen diff. :(
Jo pa ima en majster iz Vipave, ma ne vem kako se kliče, sicer za tavelki diff. Asona ipd. 1.6S-> ; jo je pa sam napravil pa pravi da se ne loti več :)

lp
User avatar
Peeping_Tom
Posts: 249
Joined: 22 Jan 2011, 14:41
Avtomobil: Opel Ascona B 2.0 E

Re: K: Nekaj stvari za Kadett C

Post by Peeping_Tom » 26 Jan 2011, 01:05

Ufff... :D Peeping tom ma marsikaj, samo...
no da skrajšam, trenutno mam žal precej bolanega fotra in mam ful malo cajta za avte, pa še bolj poredko sem v LJ...
Pa še diploma me tišči.
Aranžna ascona mi stoji pred bajto in bi jo bilo treba razstaviti.

Recimo takole: ko se stanje doma kolikor toliko normalizira, lahk naredimo enkrat pri meni en mehanični piknik, pa si za bratske cene razdelite dele.


Kar se bremz tiče: za servo sicer ne vem, če se ga da stlačiti v kadetta, drugač mam pa preizkušen delco cilinder, diske, ki še imajo svetlo bodočnost pred sabo :) (246mm), pa pripadajoče delco čeljusti.
Imam še ene delco čeljusti od D kadetta 1.2S, za 238mm diske; sicer ne garantiram da pašejo, ampak tako od oka bi morali. Pa seveda regler za zadnje bremze, ki spada zraven in jih avti z OHV motorji se mi zdi da niso imeli.

Sicer moram malce preveriti, kaj bom še sam rabil, da se ne bom potem po glavi tolkel :D

Se bomo še kaj slišali, jaz bi sicer najraje razmontiral cel avto v šusu, ko se že enkrat lotim, da ne bo pol ciganerije pred bajto. Sam če hočeš bit temeljit, gre kar nekaj cajta zraven, pa še prostor za večje dele moram najprej naredit...
Anzee
Posts: 1991
Joined: 18 Oct 2010, 23:49
Avtomobil: Opel Manta A | Opel Manta B | Opel Monza A1 | VW T3 Doka
Location: Ljubljana - Siska
Contact:

Re: K: Nekaj stvari za Kadett C

Post by Anzee » 26 Jan 2011, 03:32

JBezek wrote: Ali ima kdo mogoče kakšno zadnjo akso z zaporo diferenciala ki paše na C-ja?
Hm, a je to sploh obstajalo originalno? Neki sicer mam v glavi da so ble une "lovske" izvedenke (sam tist je mensezdi bil Rekord). Kakorkoli, ce je original spera za tamalo akso je se redkejsa kot za taveliko in se mnooogo drazja :)
User avatar
Peeping_Tom
Posts: 249
Joined: 22 Jan 2011, 14:41
Avtomobil: Opel Ascona B 2.0 E

Re: K: Nekaj stvari za Kadett C

Post by Peeping_Tom » 26 Jan 2011, 20:05

Anzee wrote:
JBezek wrote: Ali ima kdo mogoče kakšno zadnjo akso z zaporo diferenciala ki paše na C-ja?
Hm, a je to sploh obstajalo originalno? Neki sicer mam v glavi da so ble une "lovske" izvedenke (sam tist je mensezdi bil Rekord). Kakorkoli, ce je original spera za tamalo akso je se redkejsa kot za taveliko in se mnooogo drazja :)

Za tamalo akso ne obstaja nič originalnega.
Da se spravit tavečjo akso tudi na kadetta, sam že za te ni ne lahko in ne poceni dobit špere.

Za tamalo akso ti ostane edino kakšna taka varianta: http://www.phantomgrip.com/
Pojma nimam kako se obnese :P
User avatar
JBezek
Posts: 230
Joined: 22 Jan 2011, 00:29
Avtomobil: Kadett C Coupe
Contact:

Re: K: Nekaj stvari za Kadett C

Post by JBezek » 26 Jan 2011, 20:26

Škoda ker ne morem več odgovorov hkrati "quotati"

Anzee, jagr edišn :D : http://www.kadettc.de/jagd.html

Peeping_Tom, no ja, če boš imel kaj za prodat kar bi pasalo bi to jaz kupil sigurno. Razen če ne dobim prej ;)

Pa še ena stvar: Zadnja ogrevana šipa, se da dobiti nova, in cena le te (mogoče jo je kdo kdaj naročeval in to ve). Problem je ker so tiste črte ki grejejo šipo vse razen ene prekinjene )
Image
Post Reply