BMW E21 kanariner

sablac
Posts: 199
Joined: 24 Oct 2012, 21:59
Avtomobil: zastava yugo cabrio

Re: BMW E21 kanariner

Post by sablac » 28 Sep 2015, 22:32

A je tole neki casa stal v celju?podgorje?
User avatar
zegler
Posts: 554
Joined: 03 May 2015, 16:02
Avtomobil: e21
Location: Maribor

Re: BMW E21 kanariner

Post by zegler » 29 Sep 2015, 07:44

@ grega .. haska od polza, seveda je .. glej pihnalo je dihtungo :) ...ne cist res, druck je nabil pri cca 3000obratih pa do 5500 pol pa se ni tak poznalo, mogoce bi moral uzig malo nastavit, da je ze tam prevec zakasnel, ampak do tega nisem prisel.. vidim da si iz mb, pa ko dobim eno pametno dihtungo pa sestavim nazaj lahko malo probama kolk vidim mas turbolegendo :)
Kompresija je bila, na 1,2,3 - 9 bar na 4 tem pa 8.3 bar, te stare M10 ze imajo v osnovi nizke kompresije
Vodni hladilnik original, in dokler ni spustila dihtunga je bil se vse v mejah norm oz pri polni obremenitvi nekje na 3/4 na armaturki (stopinj nisem meril)
Oljni hladilnik, hmmm zenkjrat ni bil potreben temp olja pri kratkih naganjanjih je prilezla do 110 C tak da alles klaar.. res pa da sem odvodno cev od turbota v karter nardil delno bakreno (kot minimalno hlajenje najbolj vrocega olja) za hude case imam pa gor namontirano ohisje oljnega filtra od S14 in ima dovode za oljni hladilnik

@L4UKO hvala :) in ja zame je blo presenetljivo kolk je dal avto od sebe, za vse stock zadeve brez interkulerja in na 0.6 bar. Pa slabo napeljan auspuh (turbo mora bit cim bolj odprt jaz pa imam od 1.6 original gor )
mogoce referenca ....stock 90 konjev z duplim solex didta je mel po stoparci nekje dobrih 11 sekund do 100.. z solex 32dis BREZ turbo 15 sekund :oops: in na koncu kompleted z turbo na 0.6bar pa nekje dobrih 8 sekundic. to je merjenjo zmeraj po enakih pogojih - :roll: gumb in prst na stoparci .. na valje ga ne mislim vozit, ker je vse skup revscina, ampak men je pomembno da je filing dober in da zadnje spodrsnejo pa da se malo poprek lahko zapelam.
Malo sem tudi testiral z kolegom ki si lasti e36 323i pa je blo zanimivo na zacetku tam do 90 je celo moj malo bolj skocil pol pa so konji zmagali in do nekje 160 km/h je bil pred mano za kak avto. Zal ni prislo do tega da bi dvignil boost, ampak bo kmalu :twisted:

@Anzee :) hja res je KONCNO tud sam sem sebi to rekel .. to sem ze mel v mislih kakih 10 LET...JA fucking 10 let .. in to tocno fergazer turbo (nic druga) vendar zmeraj kaj prislo vmes, sem celo prej kupil kak hitrejsi avto za igrackanje (manj dela in takojsen rezultat), zdaj pa enostavno prostorska stiska in sem se odlocil tole izvest. Cakal sem tako dolgo da turbo, ki sem ga kupil pred 10 imi leti in dal obnovit je zastekal waste gate... :oops: se dobro da sem prej na mizi zadevo stestiralin posledicno popravil. mogoce kot info turbo je od dizla (vem ja dizli imajo nizje tem izpuha - ampak turbo se dobro drzi pa temeratura izpuha ne preseze vec kot 900 C pod polno obrementvijo) in sicer Tipo 1.9 td turbinca takrat kupljena se za tolarje :!:
Za vozit je hmm lusno od 3500 zacne in pol vleceeee.Po suhem ni nobenih tezav, ko pa je bila mokra cesta je blo pa se bolj lusno, celo kontrolirano se dalo slajdat. Ne znam si predstavljat kak je moral it 2002 turbo po mokri cesti

@sablac ... nope ta avto je od novega pri hisi lepo priden v garazi
User avatar
grega983
Posts: 879
Joined: 09 Jan 2013, 20:02
Avtomobil: Lancia Delta HF turbo, Alfa Romeo 33 16v Permanent 4, Lancia Thema 16v Turbo LS
Location: Fram

Re: BMW E21 kanariner

Post by grega983 » 29 Sep 2015, 08:54

Pridem kater konc tedna mal naokol pa da rečeva besedo al pa dve :)

Drugače pa to z predvžigom ne vem kako bi bilo haska. Delta z fergijem, tb 03 33 in 1.6 mlinčkom je imela enako delovno območje - 3000 da čutiš nekaj življenja, 3500-5000 obratov za nasmešek, naprej pa žalost.

Vse se je popravilo z i.e. srcem, kjer je optimum med 3 in 6k obrati. Še vseeno pa je turbo luknja ogromna :oops:
Če italjanu rečeš da je cigan s tem v bistvu žališ cigana
User avatar
Fleko
Posts: 1314
Joined: 04 Oct 2013, 18:46
Avtomobil: 41 cilindrov z vseh vetrov

Re: BMW E21 kanariner

Post by Fleko » 29 Sep 2015, 09:15

Nice, 8 sekund ni švoh za stock 1.6 motor z turbotom.
Kak video bi lahko nam privoščil :D
Get low, no matter how
User avatar
FR Wolf
Posts: 685
Joined: 10 Sep 2012, 19:46
Avtomobil: G7, bavarian bomber

Re: BMW E21 kanariner

Post by FR Wolf » 29 Sep 2015, 15:45

Najs :) kupi goetze dihtungo ali original, vse ostalo je bolj kot ne šrot(tudi Victor Reinz)
Alpinas were always posh hot rods!
User avatar
zegler
Posts: 554
Joined: 03 May 2015, 16:02
Avtomobil: e21
Location: Maribor

Re: BMW E21 kanariner

Post by zegler » 29 Sep 2015, 19:26

grega zmenjeno sva na liniji me malo zanima kak v detajle zgleda lancia..

fleko hja DOBRIH 8 sekund :)

wolf... kot si rekel najprej sem gledal cometic, vecplastno kovinsko.. sem takrat narocil za 200 sx ko je bil ornk boostan pa je zdrzala.. sam cakat na njo je celo vecnost. bom za m10b20 narocil... zdaj pa sem kr narocil goetze naceloma je to prvovgradnja, ali?

Sent from my Passport using Tapatalk
User avatar
FR Wolf
Posts: 685
Joined: 10 Sep 2012, 19:46
Avtomobil: G7, bavarian bomber

Re: BMW E21 kanariner

Post by FR Wolf » 29 Sep 2015, 20:34

Za tiste čase nevem ampak, sedaj je goetze najbolša poleg originala, BMW ima sicer boljše tesnilne robove za olje in bolj so ojačane med samimi bati. Vse ostale so bolj kot ne boljša verzija pisalnega papirja... Sedaj imam victor reinz in nisem zadovoljen, mi pušča pri sprednjem deklcu kjer je ketna, je pa veliko pritožb pri večjih kompresijah, da pokajo obroči. Naslednjič obvezno BMW original.
Je pa na internetu nekje filmček, kjer en tip primerja vse BMW dihtunge in se jasno vidi katere so boljše kvalitete.
Alpinas were always posh hot rods!
User avatar
zegler
Posts: 554
Joined: 03 May 2015, 16:02
Avtomobil: e21
Location: Maribor

Re: BMW E21 kanariner

Post by zegler » 30 Sep 2015, 07:26

hja imas dosti tega .. sicer pa zaj sem mel noter athena pa je sla, ampak pomojem zaradi nepravilnih mer pa se cenovno je bila podn .. no pol pa najdem tole :)

http://www.amazon.it/Athena-330021R-Rac ... B00KL59D9I
User avatar
croma_man
Posts: 2730
Joined: 23 Apr 2012, 23:35
Avtomobil: BMW E21 315 / BMW 2002 Touring
Location: Celje
Contact:

Re: BMW E21 kanariner

Post by croma_man » 30 Sep 2015, 07:33

naroč od M12 dihtungo, če je njim 3 bare držal :)
User avatar
zegler
Posts: 554
Joined: 03 May 2015, 16:02
Avtomobil: e21
Location: Maribor

Re: BMW E21 kanariner

Post by zegler » 30 Sep 2015, 07:53

@ croma .. ha ha pomojem pride vec kot moj cel avto .. ma ne saj ko bom 2.0 sestavljal bom narocil cometic MLS tisto drzi.. spet cez kakih 10let :)

@ fleko .. hja video imam sam eden pa se to je taki .. jebeni ker je pred mano bil avto in ni realno videti pospeska, moram skrajsat pa pol bom nalozil .. drugace pa se mam eno sliko :)
Attachments
x.jpg
x.jpg (25.1 KiB) Viewed 6496 times
Post Reply