K: 1.6s motor + dvojni fergazer Kadett C

User avatar
strider87
Posts: 660
Joined: 08 Feb 2012, 19:34
Avtomobil: Opel Kadett C, bmw e30, Vw T2b , Manta b
Location: Ptuj

Re: K: 1.6s motor + dvojni fergazer Kadett C

Post by strider87 » 19 Nov 2012, 22:26

ZiZa wrote:maš pa porabo tako da se lahk sam smeješ ;)
To mam ja 8-) ampak me premami, ko letim po rahlo mokri cesti al pa poledeneli pa dam po gasu pa že letim pošrek..uhu.fun.. z 1.2s, duplim weber-om(ki sem ga kupil od tomloowaya), šport izpušnim in lajšanim vztrajnikom(pa slabimi gumami) more to letet pošrek na suhem.. :lol:
aja. 1.0 pa še bo vedno ostal doma ;)
User avatar
TomLooway
Posts: 453
Joined: 08 Sep 2011, 11:26

Re: K: 1.6s motor + dvojni fergazer Kadett C

Post by TomLooway » 19 Nov 2012, 22:47

Opelpower wrote:Ma te turbine tlačjo sami vaški tjunerji ... najlaži je pa doma kolektor iz vodovodnih cevi zašvasat, dat gor eno turbnio od zdihanega VW 1.8T pa mal na uč povrtat dizo v fergiju .... :D ... no sj so svetle izjeme, samo, čez 130 še niso pršli :lol:
a 130km daleč :)


Strider, mojega ne prodam, zdej je noter :) rabim rezervo za ko krepne tale motor :D
Rust is lighter than carbon fiber... and it keeps gettin' lighter!
Image
User avatar
matej
Posts: 79
Joined: 19 May 2012, 23:09

Re: K: 1.6s motor + dvojni fergazer Kadett C

Post by matej » 20 Nov 2012, 20:42

Opelpower wrote:Ma te turbine tlačjo sami vaški tjunerji ... najlaži je pa doma kolektor iz vodovodnih cevi zašvasat, dat gor eno turbnio od zdihanega VW 1.8T pa mal na uč povrtat dizo v fergiju .... :D ... no sj so svetle izjeme, samo, čez 130 še niso pršli :lol:
:lol: :roll:
Attachments
294406_1953723891718_6166590_n.jpg
User avatar
FR Wolf
Posts: 685
Joined: 10 Sep 2012, 19:46
Avtomobil: G7, bavarian bomber

Re: K: 1.6s motor + dvojni fergazer Kadett C

Post by FR Wolf » 20 Nov 2012, 21:05

Če koga zanima imam 2 dvojna solexa phh za prodat s klasifikacijo 1.8-2.0l.
Sta pa 40mm, in pašeta na kolektorje za webre/dellorote...
Alpinas were always posh hot rods!
BTTX
Posts: 290
Joined: 29 May 2012, 12:39
Avtomobil: Opel Rekord D Coupé, Opel Kadett C 1.2S
Location: Maribor

Re: K: 1.6s motor + dvojni fergazer Kadett C

Post by BTTX » 20 Nov 2012, 23:12

strider87 wrote:
BTTX wrote:
strider87 wrote:jaz se tudi zanimam za 1.2s motor, če bo šel v prodajo :D 8-)
Strider si se ti peljal v soboto mimo Agipa v Miklavžu okoli 16. ure? :D Ker sem ravno tankal svojega, oz. sem bil na čiku s kolegom, avto pa je stal na pumpi :D

Drugače pa, sem že iskal marsikaj in r25 getribe pašejo v kanal, sam rabiš nove nosilce, nisem pa čisto ziher kak je z lukno za ročico. Kardan mi je rahel problem, ampak stric google pa pubeci v nemčiji vedo marsikaj :D
aaja od tu nekje si ti? jap sn se mislo vstavit pa pogledat ke je to za en kadett pa se mi je orto mudilo. ;)
Ja iz Loke sem... :)
BTTX
Posts: 290
Joined: 29 May 2012, 12:39
Avtomobil: Opel Rekord D Coupé, Opel Kadett C 1.2S
Location: Maribor

Re: K: 1.6s motor + dvojni fergazer Kadett C

Post by BTTX » 20 Nov 2012, 23:15

Opelpower wrote:Na hitro povedano .. če iščeš 'lego kocke' potem je Kadett C 1,0 in 1.2 v bilo kaj drugega nad 1.2 misija nemogoče.

Potem nabavi bmw E30 in paše skoraj čisto vse, od kardanov ,rok, nosilcev, karterjev in in in brez predelav od novejših in močnejši ala e36M3 ali pa kak e34 .... :D

Če nisi prav vešč rokodelstva ( katerega potrebuješ pri vgradnji drugega mopeda ), ti ta projekt odsvetujem. Raje vloži v sam 1.2 motor. Bati ( predelani Corsa B 1.4), drugi večji ventili + sedeži + trše vzmeti, zlajšan vztrajnik, pa eno 280°+ odmičo v kombinaciji z enim 40 Webrom in dbilas sesalnim kolektorjem in Mantle izpušcom 4/3 -2 -1 bo imela raketa 8k obratov in dobrih 90 konjev :D in en mini kloc od motorja in menjalnika.
Vbistvu sem sam bolj vešč kaj se tiče samih karoserijskih popravkov itd. mehanika sama, pa malo škripa pri meni. Je pa tak, da mam kolega avtomehanika, ki je ful za to, da bi se spravla to naredit, ker tip vse to kar je potrebno zna.. :)
BTTX
Posts: 290
Joined: 29 May 2012, 12:39
Avtomobil: Opel Rekord D Coupé, Opel Kadett C 1.2S
Location: Maribor

Re: K: 1.6s motor + dvojni fergazer Kadett C

Post by BTTX » 22 Nov 2012, 22:57

Opelpower wrote:Na hitro povedano .. če iščeš 'lego kocke' potem je Kadett C 1,0 in 1.2 v bilo kaj drugega nad 1.2 misija nemogoče.

Potem nabavi bmw E30 in paše skoraj čisto vse, od kardanov ,rok, nosilcev, karterjev in in in brez predelav od novejših in močnejši ala e36M3 ali pa kak e34 .... :D

Če nisi prav vešč rokodelstva ( katerega potrebuješ pri vgradnji drugega mopeda ), ti ta projekt odsvetujem. Raje vloži v sam 1.2 motor. Bati ( predelani Corsa B 1.4), drugi večji ventili + sedeži + trše vzmeti, zlajšan vztrajnik, pa eno 280°+ odmičo v kombinaciji z enim 40 Webrom in dbilas sesalnim kolektorjem in Mantle izpušcom 4/3 -2 -1 bo imela raketa 8k obratov in dobrih 90 konjev :D in en mini kloc od motorja in menjalnika.
Ful bolj razmišljam o tej opciji ja, ker me homologacija skrbi, pa moj za****n predsednik oldtimerjev... Povej mi prosim, katere ventile pa keri sedeži pašejo gor + vzmeti, vztrajnik od? odmična vrjetno ne bi bla tak problem se dobit... sesalnega komot dobim, weberja bi že stakno od nekod, vrjetno ma kdo kakšnega od vas, razmišljam pa o izpušnem pa tak razmišljam, da bi ga dal Dr. Izpuhu delat custom..
Post Reply