Prevoz oldtimerja iz Hrvaške?!

Post Reply
User avatar
strider87
Posts: 660
Joined: 08 Feb 2012, 19:34
Avtomobil: Opel Kadett C, bmw e30, Vw T2b , Manta b
Location: Ptuj

Prevoz oldtimerja iz Hrvaške?!

Post by strider87 » 14 Jul 2012, 21:58

Mene pa zanima, če kdo ve kaj o tem kako je z urejanjem papirjev, dajatvami, registracijo itd.. če pripeljem avto iz hrvaške in sicer gre se za Ford Taunus letnik 1968 model 12M P6, na katerega sem čisto slučajno naletel na poti domov iz dopusta.
Avto vžge, niti ni pretirano rjav, zrihtan zgleda kar dober+tega je poceni, in me zanima kakšni so stroški, da vidim, če se mi izplača, če gledam na to, da bi me prevoz stal kakih 150eu(+) avto 200eu in ostalo...?!
please help :)
Image

Image
User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Re: Prevoz oldtimerja iz Hrvaške?!

Post by DS71 » 14 Jul 2012, 22:22

mogoče ti bo znal kakšen od zračnohlajencev pomagat,glede na to da je bil nedolgo nazaj pripeljano eno vozilo iz HR .. sam postopek pa gre isto kot uvoz od drugje pred vstopom v EU ..torej špediterji,carina,..kako je z dajatvami pa ne vem
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
User avatar
strider87
Posts: 660
Joined: 08 Feb 2012, 19:34
Avtomobil: Opel Kadett C, bmw e30, Vw T2b , Manta b
Location: Ptuj

Re: Prevoz oldtimerja iz Hrvaške?!

Post by strider87 » 15 Jul 2012, 19:51

ja upam, da se bo kdo javil, ki ve kaj o tem..
abajc3
Posts: 25
Joined: 21 Aug 2012, 21:32
Avtomobil: chevrolet malibu , oldsmobile cutlass

Re: Prevoz oldtimerja iz Hrvaške?!

Post by abajc3 » 26 Aug 2012, 22:45

jaz sem pripeljal oldsmobilea s hrvaške, bom nahitro opisal: (mogoče se kakšnih stvari ne spomnim več najbolje)

-zmeni se s špedicijo v lj vnaprej, kaj bo za uvozit. jaz sem to opravil preko alfašped in so bili zelo korektni. nahajajo se v BTC carinski coni
-ko kupiš avto v hr moraš plačat davek in it avto odjavit
-opraviš izvozno carinjenje (jaz sem to napravil na meji, v zg so me hoteli obrat)- imel sem to smolo da sem prišel na mejo lih tisti dan ko so zamenjali operacijski sistem carinjenja v hr, totalna norišnica, vse se je sesuvalo in noben ni hotu avta ocarint. čakal sem ene 5 ur po tamalem in dobesedno prosjačil da so mi to naredili.
-greš na špedicijo na slo strani in zrihtaš tranzitni list.
-avto odpelješ v carinsko cono v btc, kamor naročiš oglednika iz LPP, da "strokovno ugotovi" da je avto starodobnik. tisti ki je ogledoval moj avto ni vedel niti kje je spredaj in kje je zadaj...
-greš na davčno in neseš vse te papirje, tam te oprostijo dmv-ja ker je avto starodobnik (če ni starodobnik vzemi denar ki si ga mislil zapravit na avtu in ga zapij, ker je uvoz nemogoč)
-špedicija ti še vse zrihta in to je to

mogoče sem še kaj pozabu, dej klicat na špedicijo in carino še za detajle. uglavnem zame je bla stvar zelo stresna, trajala je pa kar nekaj dni. cena vseh papirjev in davka (uradna vrednost avta 300e, dejansko je bil nekaj več) je bila okoli 600e. auč.
User avatar
strider87
Posts: 660
Joined: 08 Feb 2012, 19:34
Avtomobil: Opel Kadett C, bmw e30, Vw T2b , Manta b
Location: Ptuj

Re: Prevoz oldtimerja iz Hrvaške?!

Post by strider87 » 27 Aug 2012, 20:21

Hvala, da si mi to opisal, ampak sem že malo pozabil na ta avto pa tudi malo predrago pride vse skup, če pa je kdo zainteresiran za avto pa lahko dam tel. od lastnika.
abajc3
Posts: 25
Joined: 21 Aug 2012, 21:32
Avtomobil: chevrolet malibu , oldsmobile cutlass

Re: Prevoz oldtimerja iz Hrvaške?!

Post by abajc3 » 28 Aug 2012, 12:04

ni problema, mogoče pa komu drugemu pride prav. jst sem moral use sam zgruntat in po raznih carinskih uradih klicart, tam ti pa povejo nekaj ki se totalno razlikuje od realnosti.

mogoče bi bilo pametno če bi si eno sticky temo napravili kjer je vse o uvozih iz tujine, tako imamo na v8 forumu in je vse na enem mestu.

iz eu uvažat je precej bolj preprosto, izbire je pa že za amerikance precej, pomoje za razne ople, forde itd je tega ko peska. prevoz pa cca 500e s severa nemčije.
User avatar
Waxxx
Posts: 589
Joined: 30 Aug 2012, 11:27
Avtomobil: 1977 Opel Kadett C 1.2N, 1980 Zastava 101 Confort, 2011 BMW 318d Touring
Location: Ponikva pri Žalcu
Contact:

Re: Prevoz oldtimerja iz Hrvaške?!

Post by Waxxx » 08 Oct 2012, 06:59

No, tud js v tej smeri razmišljam, pa sem rahlo skeptičen... Me pa zanima kaj in če se sploh kaj pridobi s tem, da se avto pripelje v SLO s hrvaškimi tablicami, in se tablice vrnejo prodajalcu, ko je avto doma. Ta ga pa nato odjavi?
User avatar
Cox
Posts: 1056
Joined: 11 Mar 2012, 13:50

Re: Prevoz oldtimerja iz Hrvaške?!

Post by Cox » 19 Oct 2012, 10:59

Izogneš se vsem carinskim dajatvam in kolobocijam povezanimi z njimi(mi smo prezivieli prakticno cel dan z kamionarji...), izognes se iskanja dovoljenja ministerstva za kulturo na hrvaskem ker izvazas tehnicno kulturno dediscino(v kolikor je vozilo starejse od 40let) in pa izgognes se stroska najema avtovleke/prikolice.

Je pa res da bodo nekaj spreminjali okoli pridobitve dokumentov za "najdena" vozila .. tak da priporocam da to uredis se letos v kolker bos sel na to varianto.
O Anja .. o tebi se mi sanja.
Post Reply