Zastava Yugo Koral 55

Post Reply
User avatar
Dogsbody_k55
Posts: 3
Joined: 07 Dec 2023, 12:06
Avtomobil: Yugo Koral 55

Zastava Yugo Koral 55

Post by Dogsbody_k55 » 08 Dec 2023, 00:20

Živjo vsem skupaj, po sigurno desetih letih me je pot spet zanesla na forume. Razlog zato pa je moj Yugo.

Zgodba se je začela nekje 28 let nazaj, ko me je stric peljal s svojim “sfriziranim” Yugom. Od takrat dalje sem si vedno želel imeti dirkalnega, tisto grupo A, katero sem vedno čakal na rally dirkah. Ampak nikoli ni bilo dovolj financ za nakup poleg tega pa so se zgodili drugi projekti in vse dogodivščine, ki nam jih ponuja življenje.

Tako da je dobro leto nazaj padla odločitev, da kupim serijskega in si ga naredim takšnega kot bom sam hotel.

Avto sem kupil od prve lastnice je letnik 92, brez pikice rje saj je bil vedno garažiran in pozimi se ni vozila. Še celo drugi komplet ključev sem dobił zraven.

Prva slika, ko sem prišel domov.
Image

Stanje po enem letu, veliko se ni spremenilo, ampak počasi bo kolikor čas dopušča.
Image

Image

Upam da je objava sprejemljiva za vaš forum.
@rdeciyugo_55
User avatar
L4UK0
Posts: 3073
Joined: 18 Oct 2010, 22:06
Avtomobil: 1972 Datsun Fairlady Z
Location: Ljubljana
Contact:

Re: Zastava Yugo Koral 55

Post by L4UK0 » 08 Dec 2023, 10:42

Izgleda da se Yugoti postali popularni...na zadnji turi je bil tudi en nafriziran zraven... :thumbup:

viewtopic.php?t=3243

Image
Image
sablac
Posts: 199
Joined: 24 Oct 2012, 21:59
Avtomobil: zastava yugo cabrio

Re: Zastava Yugo Koral 55

Post by sablac » 10 Dec 2023, 15:20

dobrodošel na forumu.
lep je. če rabiš pa kake ideje za friziranje dodelave se mi javi. vozim namreč jugota z 250 konji na kolesih
tule še maš en naš zastava forum.
http://zastava.mojforum.si/index.php?si ... um=zastava
drugače pa imam tri jugote dva predelana en pa čist standard
lp
User avatar
Dogsbody_k55
Posts: 3
Joined: 07 Dec 2023, 12:06
Avtomobil: Yugo Koral 55

Re: Zastava Yugo Koral 55

Post by Dogsbody_k55 » 11 Dec 2023, 22:13

@Sablac sva že govorila preko messengerja, ko sem spraševal če bi šle gevinde od golfa mk1 v yugota k ma podobno vpetje.

Drugače pa iščem sesalni kolektor za dvojni vplinjač in dvojni vplinjač da naredim vsaj Koral 60ko :)

Prva najbolj pomembna stvar na avtu je bila obvezna menjava jermenov. Saj so bili nazadnje menjani leta 2005. Avto ima res samo 60.000 km prevoženih amapk useeno je bila potrebna menjava. ob natančnem pregledu sem ugotovil da večina gumi delov ne funkcionira tako kot je pred 30imi leti. Jermene, vodno pumpo, olje in svečke sem dobil pri nas ampak vse ostalo je bilo pa potrebno naročiti iz Srbije saj tukaj teh delov niso imeli kot so šponerji, čep za olje in hladilno tekočino, šipka za olje,...

Material iz Srbije
Image

Servisirali smo pa tako kot včasih pred garažo pod blokom :D
Image

Nočni finiš ko smo imeli vse dele na kupu
Image

Image
@rdeciyugo_55
sablac
Posts: 199
Joined: 24 Oct 2012, 21:59
Avtomobil: zastava yugo cabrio

Re: Zastava Yugo Koral 55

Post by sablac » 11 Dec 2023, 22:45

Ja saj ponavad kar se jugotov tice se najdemo ja..napis mi kaj se rabis.mogoce lahk moj kolega se kj zrihta.
User avatar
grega983
Posts: 879
Joined: 09 Jan 2013, 20:02
Avtomobil: Lancia Delta HF turbo, Alfa Romeo 33 16v Permanent 4, Lancia Thema 16v Turbo LS
Location: Fram

Re: Zastava Yugo Koral 55

Post by grega983 » 12 Dec 2023, 10:48

Drugače tole je vse fiat tehnika in generalno vse mehanske kose najdeš pri nas.
Če italjanu rečeš da je cigan s tem v bistvu žališ cigana
User avatar
Dogsbody_k55
Posts: 3
Joined: 07 Dec 2023, 12:06
Avtomobil: Yugo Koral 55

Re: Zastava Yugo Koral 55

Post by Dogsbody_k55 » 14 Dec 2023, 20:54

Mogoče bi res dobil kakšen del tudi pri nas. Ampak šel sem do treh različnih prodajalcev rezervnih delo za vse kar sem rail sem imel tudi kataloške pa niso nič našli zato smo potem naročili iz Srbije.

Naslednja stvar je bila menjava vzmeti. Spredaj sem dal vzmeti od Fiata 127 zadaj pa smo ga podložili.

Seveda smo barvali vzmeti v črno da ne bodo tako izstopali.
Image

Image

Image

Malo razlike je avto se je spustil za cca. 4 cm.
Image

Na avtu so trenutno Dolničarke 13", katere pa niso zadnja verzija platišč katera bodo gor. Ko bo avto še nižji pridejo druga.
Image
@rdeciyugo_55
User avatar
grega983
Posts: 879
Joined: 09 Jan 2013, 20:02
Avtomobil: Lancia Delta HF turbo, Alfa Romeo 33 16v Permanent 4, Lancia Thema 16v Turbo LS
Location: Fram

Re: Zastava Yugo Koral 55

Post by grega983 » 15 Dec 2023, 09:07

Felge pašejo kot ata na mamo. Raje mu zadaj kakšne distančnike privošči zadaj zaradi izgleda :)

Pa če smo že na temo predelav. Fiatov 1.6 SOHC iz tipa paše na šrauf pa še zgleda dokaj podoben originalu. Če pa češ malo več enostavno dobljenih konjev pa od lancie 1.5 ali celo 1.6 twin cam. Če najdeš kje motor.
Pa če servoojačevalnik za zavore vpasaš 8 colski od recimo fiat bravo/lancia delta s adapterjem, potem lahko vpasaš glavni zavorni cilinder od Lancie Zete 2.1 td. Pa dobiš bistveno bolj normalne zavore. Če pa daš gor 15 colske podkve, pa spraviš gor 284 mm zavorne diske in zavorne čeljusti od recimo dedre turbo. Pa imaš potem sploh vrhunske zavore za male denarje in brez nekih hudih posegov :D
Če italjanu rečeš da je cigan s tem v bistvu žališ cigana
User avatar
opelsime
Posts: 255
Joined: 31 Mar 2012, 07:09

Re: Zastava Yugo Koral 55

Post by opelsime » 17 Dec 2023, 12:09

V mojih casih je policaj vprasal. Rezervna guma je? In ko si sel proti zadnji havbi si si prisluzil izredni tehnicni pregled vozila.
Post Reply