Opel Manta A '71 1.6N - Barnfind

User avatar
L4UK0
Posts: 3070
Joined: 18 Oct 2010, 22:06
Avtomobil: 1972 Datsun Fairlady Z
Location: Ljubljana
Contact:

Re: Opel Manta A '71 1.6N - Barnfind

Post by L4UK0 » 06 Jan 2022, 22:56

:clap:
Je prav vsak prispevek super za pogledat, čeprav včasih komentiranje preskočim. :) Sam tako naprej!
Seba je pa itak car! 8-)
Image
User avatar
karoserist.si
Posts: 525
Joined: 04 May 2011, 07:45
Location: Ljubljana
Contact:

Re: Opel Manta A '71 1.6N - Barnfind

Post by karoserist.si » 11 Jan 2022, 14:48

l3v4rt wrote: 06 Jan 2022, 19:03
Seba- hvala ti!


Image
Ti dve obliki sta tako skupaj in morda ima Sebastian kak sivi las več, bo sam povedal :P
Najprej...ni za kaj, z veseljem pomagam če le lahko in kadar lahko ;)

Na srečo zaradi tega kosa ni dodatnih sivih las :lol: Se pa ni dalo vse narediti z rollerjem, ampak je bilo tudi nekaj ročnega dela, sploh glede na velikost plošče. Na določenih diagonalah bead rollerju zmanjka kapacitete :) .

Drugače pa pohvale za delo :clap: , spremljam videe ampak je bolj malo časa za branje foruma in komentiranje.

Le tako naprej :thumbup:
User avatar
l3v4rt
Posts: 363
Joined: 28 May 2013, 22:22
Avtomobil: Opel Manta A 1.6N '71

Re: Opel Manta A '71 1.6N - Barnfind

Post by l3v4rt » 12 Jan 2022, 18:15

Hvala za spodbudo! :thumbup:

Evo - prilagam novo epizodo s popravljanjem dobršnega dela pokrova prtljažnika in obnova haube z ločenjem pločevine in ojačitve ter zaščita komponent podvozja in rezervoarja za gorivo.

Izziv je bil narediti zadnji del, ki bi imel napete linije in krivine kot original in pritrditev brez deformacij ampak več pa v samem videu. :wave:

User avatar
l3v4rt
Posts: 363
Joined: 28 May 2013, 22:22
Avtomobil: Opel Manta A 1.6N '71

Re: Opel Manta A '71 1.6N - Barnfind

Post by l3v4rt » 12 Jul 2022, 18:28

Pol leta že ni blo updejta v tej temi, ovi je ziher obupal.. :P
User avatar
The Boris
Posts: 468
Joined: 19 Jun 2015, 14:48
Avtomobil: MB W114 250CE, MB W201, VW Hrošč, VW Jetta MK1, VW T3 Syncro, Datsun 280ZX
Location: Maribor
Contact:

Re: Opel Manta A '71 1.6N - Barnfind

Post by The Boris » 13 Jul 2022, 09:35

l3v4rt wrote: 12 Jul 2022, 18:28 Pol leta že ni blo updejta v tej temi, ovi je ziher obupal.. :P
Glede na youtube kanal si kr pridn :D
May the Force be with you.
User avatar
L4UK0
Posts: 3070
Joined: 18 Oct 2010, 22:06
Avtomobil: 1972 Datsun Fairlady Z
Location: Ljubljana
Contact:

Re: Opel Manta A '71 1.6N - Barnfind

Post by L4UK0 » 13 Jul 2022, 11:05

Še sreča, da so še drugi kanali kot le forum... :problem:
Image
User avatar
l3v4rt
Posts: 363
Joined: 28 May 2013, 22:22
Avtomobil: Opel Manta A 1.6N '71

Re: Opel Manta A '71 1.6N - Barnfind

Post by l3v4rt » 20 Aug 2022, 11:53

Malce je zamrla ta tema in tudi na splošno se je malo zapostavilo objavljanje napredka projekta, tako da bom malo osvežil temo in vam predstavil kaj se še je vse dogajalo med tem časom.

Najprej je sledila še faza odstranjevanja barve z vozila, saj se je pri dosedanjem delu izkazalo, da je najbolje idi do gole pločevine in začeti od tam graditi gor s svojim materialom ter sproti še sanirati vse kaj se skriva pod barvo in bi znalo predstavljati problem čez nekaj časa. Ta faza projekta je tečna, zamudna in nezanimiva - a skrajno pomembna. Uporabljal sem kombinacije brusnih papirjev granulacije 80 od Mirke skupaj z ekscentričnim brusilcem ter posebne papirje namenjene odstranjevanju barve, saj imajo reže, da se ne zabije papir na tej mastni barvi. Ta stara barva je kot voščenka in brusni papirji se zabijejo kot za šalo, tu je prišlo to zelo prav. Zadeva je kot neka brusna tkanina, do sedaj še nisem uporabljal ampak je precej fajn. V glavnem časa pa gre ogromno v to in izčrpajoče je vsak dan se vračati k temu zato je najbolje "bite the bullet" in stisnit v nekaj dneh naredit maksimalno, četudi te rame, križ in roke ne nesejo več.

Slike grobega brušenja:
Image

Image

Image

Image

Več informacij pa kot vedno v videu:


Za tem pa je sledila priprava podvozja - čiščenje in brušenje v golo pločevino ter nanašanje pretvornika rje na mesta, kjer so bile vidne pike pred brušenjem.

Image

Image

Image

Po tem sem sklenil, da je podvozje dovolj dobro pripravljeno (zunanjost , motorni prostor in kabina so še potrebovali fino brušenje).

Za projekt sem kupil lakirno pištolo Devilbiss FLG-5 z dvema šobama ter začel nanos zaščite kovine po sistemu Standox-a. Gola pločevina se je razmastila in obrisala z nitro redčilom ter antisilikonskim čistilom. Sledil je nanos Standox U3100, ki je kislinski wash primer in se uporabi za adheason promoter za Standox U7540 2K primer. Prvi nanos je temno zelenkaste barve, po pol ure se nanese dvokomponentni primer.

Image

Malo sem se še lovil z nastavitvami pištole saj sem do sedaj pobarval le nekaj delov za e21, to pa je to. Ampak šlo je zadovoljivo, predvsem proti koncu sem ugotovil kako in kaj nastaviti, da mi je bolje služilo za naprej.

Image

Image

Dokler ni tal prtljažnika not, še potegnem prostor prtljažnika:

Image

Image

Image

Image

Lažje se je dihalo, ko je zaščiteno pred rjavenjem in izgleda vse lepo in čisto v eni barvi. O:) Glede na to, kak je bil spodnji del avta na začetku projekta... tole niti ne izgleda tako slabo :P

Več informacij o tem koraku pa v videu:
Anzee
Posts: 1988
Joined: 18 Oct 2010, 23:49
Avtomobil: Opel Manta A | Opel Manta B | Opel Monza A1 | VW T3 Doka
Location: Ljubljana - Siska
Contact:

Re: Opel Manta A '71 1.6N - Barnfind

Post by Anzee » 20 Aug 2022, 16:39

Top shit! Res zgleda lepo v svezi barvi.

Kokrat si se useku v spodnji nosilec hladilnika? :D
User avatar
pero27
Posts: 2630
Joined: 16 Jan 2014, 16:50
Avtomobil: BMW e21 315 82', Kadett C 1.2N/S 78', BMW E30 318i 87', Kawa KZ400 82' cafe
Location: Novo mesto
Contact:

Re: Opel Manta A '71 1.6N - Barnfind

Post by pero27 » 21 Aug 2022, 01:20

Woohoo!
To je defintivno top moment, ko zaliješ pleh z primerjem; šele takrat zares vidš sadove svoje kleparije :P prej je vse flekasto, pa se ne vid kolk je ravno in gladko.
User avatar
l3v4rt
Posts: 363
Joined: 28 May 2013, 22:22
Avtomobil: Opel Manta A 1.6N '71

Re: Opel Manta A '71 1.6N - Barnfind

Post by l3v4rt » 21 Aug 2022, 14:30

Anzee wrote: 20 Aug 2022, 16:39 Top shit! Res zgleda lepo v svezi barvi.

Kokrat si se useku v spodnji nosilec hladilnika? :D
Nehal sem šteti :D :D Ampak kot sta rekla, primer polepša zadevo. Zdaj pa Če smo že pri tem, da nadaljujemo glede projekta.
Po temelji barvi na spodnjem delu vozila je sledila priprava školjke na isti tretma.

Image

Image
To je to, koliko se je dalo zbrusiti v doglednem času. Ostalo se je umilo dol z nitrom (začasno rdečo temeljno iz spreja).

Sledil je nanos rust converterja na določenih delih in po končani remični reakciji wash primer U3100:
Image

Image

Image

Sledila je ponovna priprava in 2K primer:

Image

Image

Image

Image

Image

Po dveh slojih je sledila priprava preostanka karoserije s čiščenjem z redčilom in antisilikonskim. Nato pa ponovno - wash primer.

Image

Image

Image

Nato ponovno 2K primer 8-)

Image

Image

Image

Dokaj zadovoljen z delom, glede na to da vse kaj je v tej objavi je bilo narejeno v enem dnevu, kar pomeni da je bila akcija cel dan in potem rabil 1 teden, da sem prišel k sebi. Vmes med barvanjem sem še z lojtre zletel ampak na srečo se nisem dotaknil sveže barve :lol:

Več info pa v videu:
https://www.youtube.com/watch?v=HsPrtakl3tg

Po tem delu mi je kar precej odleglo in čutilo se je kot nek checkpoint. Seveda pa še ostaja ogromno dela.. :geek:
Post Reply