Alfa Romeo 33

User avatar
Italofan
Posts: 8
Joined: 02 Feb 2017, 23:53
Avtomobil: Fiat Bravo, Alfa Romeo 33
Location: Ilirska Bistrica

Re: Alfa Romeo 33

Post by Italofan » 04 Apr 2017, 23:08

Čestitke za podvig! Sam nimam servota in priznam da se avto lepo čuti ko ga malo bolj na ostro pelješ, bi pa pri manevriranju po kakšnih ozkih parkiriščih prišel zelo prav, sploh kadar so na avto 15-colke... ;)

P.S.
Vabljen na srečanje v Il, Bistrico...
User avatar
grega983
Posts: 879
Joined: 09 Jan 2013, 20:02
Avtomobil: Lancia Delta HF turbo, Alfa Romeo 33 16v Permanent 4, Lancia Thema 16v Turbo LS
Location: Fram

Re: Alfa Romeo 33

Post by grega983 » 05 Apr 2017, 10:27

Ja ja, detajli :D
Če italjanu rečeš da je cigan s tem v bistvu žališ cigana
zzzevs87
Posts: 44
Joined: 31 Mar 2014, 19:18
Avtomobil: Alfa Romeo 33, Alfa Romeo GT

Re: Alfa Romeo 33

Post by zzzevs87 » 12 Jun 2019, 21:04

No, pa je prišel dan, ko je alfetina bila toliko sestavljena, da sem lahko spral z nje vso nesnago, ki se je nabrala tekom obnove :D

Image

Image

Vmes se je hitro zgodila še ena hitra "inštalacijska" vožnja

https://www.youtube.com/watch?v=-4o4BA5 ... e=youtu.be

Image

Na vrsto so prišla tudi nova kolesa

Image

Image

Na vrata sem nabil tudi tapete, sem se vseeno odločil za tapete z enakim vzorcem kot sedeži

Image

Glede na to, da je bilo za vikend super vreme, makina pa izpravna, sem nabavil preizkušnje, da jo konkretno stestiram

Image

V soboto je prišel naokoli bratranec z alfino sestrično in sva udarila en điro

Image

Za vikend je makina nabrala vsega 370 km. Vse je potekalo normalno, nobenih čudnih zvokov, vse tekočine pa so tudi ostale na svojem mestu :D

Image

Sproti delam seznam, kaj vse je še za porihtati, dokončati, preveriti, izboljšati. So pa prvi vtisi fenomenalni, avto se pelje lepo, na cesti se lepo drži in se dere kot ranjena zverina :D Pravi balzam za ušesa napram vsem novim zadušenim avtom.

Ko pa odprem haubo, pa podoben občutek, kot če slečeš dobro bejbo :D Takih mašin več ne delajo...

Image

Makina je odšla za nekaj časa na počitek, se je potrebno posvetiti malo še drugim projektom, predvsem pa ženi, ki sem jo iskreno povedano, zadnje tedne malo zanemarjal :roll: Sva pa naredila skupaj nekaj kilometrov in je že padla pripomba, da je makina glasna, zadušljiva (ma kaka klima...) in brez radia :lol:

Image

Pa še prihod domov :D

https://www.youtube.com/watch?v=RiXZnBQ1unE


Nekaj časa nisem pisal nič po forumih, če je kak interes, naložim še par slik in napišem kak stavek o tem, kaj je vmes dogajalo
User avatar
Italofan
Posts: 8
Joined: 02 Feb 2017, 23:53
Avtomobil: Fiat Bravo, Alfa Romeo 33
Location: Ilirska Bistrica

Re: Alfa Romeo 33

Post by Italofan » 15 Jul 2019, 07:59

Bravo!

:clap: :clap: :clap:

Vse kot mora biti :thumbup: , obloge kljub zvočnikom zame dosti boljša varianta od predhodne...

:wave:
zzzevs87
Posts: 44
Joined: 31 Mar 2014, 19:18
Avtomobil: Alfa Romeo 33, Alfa Romeo GT

Re: Alfa Romeo 33

Post by zzzevs87 » 08 Aug 2019, 13:03

Izvohal sem še eno 33ko, verjetno zadnjo, ki je bila naprodaj v Prekmurju (vem še za eno v Lendavi, ki pa gre v zemljo že enih 10 let, naprodaj pa ni). Malo sem iz faze, zato sem se z lastnikom zmenil po hitrem postopku za neko sitno ceno in zadevo odpeljal (makina je vozna!) domov

Image

Avto je grdosija od grdosije, pobuškan, gnil, zlorabljen do amena. Ampak je vseeno zakladnica delov in zato sem ga moral imeti. Ubožica je že dala dele moji in še dvema drugima :D Plan ga je čimdalj obdržati v enem kosu in tu pa tam zalaufati, kar se bo rabilo, se bo sproti jemalo

Svojo lepotičko pa sem se odločil tudi registrirati, čeprav letos to še ni bil namen... Makina se je zaenkrat izkazala za zanesljivo, zato mi nekak ni dalo miru, da bi jo hodil samo gledat in šraufat v garažo. Zato sva opravila končni pregled pred tehničnim :D

https://www.youtube.com/watch?v=OjDGfSLBfA4

Ob prihodu na pregled, prvo vprašanje, kje sem to staknil in malo slinjenja okoli avta. Ko je mojster odšel v kanal, pa bi res rabil slinček :lol: Eh, tu je vse novo, brezveze nekaj pametujem :lol: Malo so pregledali bremze in emisije (brezveze, itak ni katalizatorja in avto ni v nobeni normi, ampak so hoteli malo spraviti boxerja v obrate :D ). Ob opombici, da naj malo še našpanam levo zajlo ročne, sva dobila pečat. Ni slabo za star avto, ki je bil ponovno sestavljen s strani amaterskega mehanika :lol:

Če sem zmetal toliko v to drvarnico, sem odcolal še za custom tablice. Ima se, može se!

In tako je alfica po 9 letih in 21 dneh spet bila uradno na cesti

Image

Image

Da pa ni bil dolgčas, sem odmontiral števce, ker mi je šel na jetra ubogo (ne)delujoč obratomer

Image

Ponavadi crkne en kondenzatorček na vezju in potem se števec vrti do nekih 2k rpm v blokadi :roll: Zamenjal kondenzator in zadeva deluje 8)

Avto sem tudi malo dvignil, da sem pregledal podvozje, zdaj ko je vse stopilo na mesto. Dotegnil sem tudi oba karterja na motorju in menjalniku

Image

Image

Kilometri se vrtijo, sva nabrala že čez 1000km po obnovi, seznam za zimo pa se tudi že dela. Ob taljanu dolgčas ni...
User avatar
Italofan
Posts: 8
Joined: 02 Feb 2017, 23:53
Avtomobil: Fiat Bravo, Alfa Romeo 33
Location: Ilirska Bistrica

Re: Alfa Romeo 33

Post by Italofan » 02 Sep 2019, 23:32

:clap: :clap: :clap:

Bravo, vedno se nekaj dela :thumbup:

QV ti niso všeč al... :?:
Post Reply