Obnova sredinske konzole W124

User avatar
killer_beast
Posts: 113
Joined: 30 Apr 2013, 15:42
Avtomobil: Opel Kadett C 1979

Re: Obnova sredinske konzole W124

Post by killer_beast » 29 Nov 2016, 13:24

Zakaj za vraga se furnir ne brusi? Seveda se, vendar pa je treba biti zelo previden. Rezan furnir (v rolah) je površinsko relativno grob, zato je skoraj nujno, da ga pred lakiranjem vsaj malo zbrusimo.
Se mi pa zdi, da je tale furnir na letvicah na armaturkah res ekstremno tanek, tako da to opravilo res ni za vsakega. Poleg tega pa tudi tole segrevanje ni najpametnejše, saj ima les svoj "lajf" in gre lahko hitro malo "po svoje". Likalnik še morda, pištola na vroči zrak pa je po moje že rahlo neprimerna.

V glavnem, precej zamudna stvar.
User avatar
Fleko
Posts: 1312
Joined: 04 Oct 2013, 18:46
Avtomobil: 41 cilindrov z vseh vetrov

Re: Obnova sredinske konzole W124

Post by Fleko » 13 Dec 2016, 21:17

Pozabil, da sem tukaj kaj pisal :lol:
Uglavnem, z 2. majstroma sem govoril, ki se ukvarjata z restavracijo in ko sem vprašal če se zbrusi lak, sem dobil grd pogled :lol:
Oba odstranjujeta z likalnikom, fenom itd. Zakaj? Nisem spraševal v detajle, verjetno, da se ne poškoduje furnir (ne vem naglas razmišljam).
P.s. ni moj področje les, samo omenil sem, kakršne informacije sem sam dobil :oops: moje področje je bol flex pa švas 8-)
Get low, no matter how
malinuc
Posts: 185
Joined: 07 Nov 2015, 10:17
Avtomobil: mb 190e 2.6

Re: Obnova sredinske konzole W124

Post by malinuc » 24 Jan 2017, 21:25

v okolici celja je podjetje, ki izdeluje te lesene panele za nova vozila, višjega ranga. sicer se ne ukvarjajo s popravili. sem pa dobil informacijo kako izdelujejo te panele in sicer prva faza je pločevina na katero se nalepi nekaj slojev lesa, na koncu pa z epoksijem ali kakšnim drugim lakom prelakirajo, oziroma dodajo plastično plast. to kasneje še fino obdelujejo. pa seveda spojijo na plastično osnovo
Post Reply