Volkswagen 1600 TL - Type 3 Fastback

plesni
Posts: 21
Joined: 16 Sep 2014, 21:02

Re: Volkswagen 1600 TL - Type 3 Fastback

Post by plesni » 22 Sep 2014, 17:49

No takole je pa izgledalo popravilo zadnjih blatnikov, ki so enkrat že bili popravljani, s strani nekoga, ki je vedel kaj dela:

Image
Image
Image




No kar se tiče rež, je bilo pa najbolje da se jih zamenja z drugimi, katere mi je prejšnji lastnik priložil zraven, in nekje vmes je izgledalo takole:


Image
Image


Avto se počasi še naprej razstavlja, trenutno cukam ven vso električno inštalacijo do notranjosti pa samo še volan čaka da ga odstranim in potem gresta lahko kmalu karoserija in šasija narazen na posamično obdelavo :D

Sprednja blatnika pa bosta tudi upam da kmalu prišla na vrsto, da lahko potem začnem s popravili na sami karoseriji. Sicer moram do takrat dobiti še nekaj osnovnega orodja za delo, ampak tudi to bo :D
DulE30
Posts: 309
Joined: 26 Jul 2013, 21:53
Avtomobil: Bmw e30(m10b20)/t3 camper

Re: Volkswagen 1600 TL - Type 3 Fastback

Post by DulE30 » 22 Sep 2014, 20:07

Lepo si se lotil obnove ;) drgač pa edem lepših oldschool vw-jev zame 8-)
plesni
Posts: 21
Joined: 16 Sep 2014, 21:02

Re: Volkswagen 1600 TL - Type 3 Fastback

Post by plesni » 03 Nov 2014, 22:15

Zelo počasi se pa tudi meni zadeve premikajo. Sedaj mam še sprednje blatnike porihtane kar se rjavine tiče in že veselo čakajo da se jih poskusno vpaše na avto.
V ozadju slike pa še moja nova pridobitev. :D Da bom imel s čim pokrpat pleh, hehe


Image


Je pa avto trenutno skorajda oskubljen in pripravljen za popravila rjavine:

Image
Image



Vsa vrata in havbe sem pustil še na avtu, ker ga čaka še izlet do kleparja, da mu potegnemo nazaj na svoje mesto sprednji konec. Sicer je poškodba skoraj da nevidna na slikah, ker je udarec dobil odbijač, ampak popravljen blatnik več ne paše na svoje mesto, zato bomo to popravili in pa še ob enem naravnali sprednjo havbo.
Upam da mi uspe avto še ta teden odpeljati, da čim prej popravim še prag potem pa šasija in karoserija narazen :D

Že kar nestrpen ratujem, ker bi se že z veseljem vozil z mojim oldijem in izkoristil še zadnje lepe jesenske dneve. Tako pa lahko zaenkrat samo občudujem druge oldije iz mojga daily-a. In povrhu vsega se na lep sončen dan, na poti iz službe pripelje mimo majstr z v piko obnovljenim srebrnim Porschejem 356. :o Sem se skorej zaletu ker sem tolk zijov! :lol:

Sicer je moj Fastback še daleč od končanega, ampak enga dneva se bom tud jst veselo vozu na izletih, kot vsi vi ostali tukej! :D
plesni
Posts: 21
Joined: 16 Sep 2014, 21:02

Re: Volkswagen 1600 TL - Type 3 Fastback

Post by plesni » 28 Dec 2014, 18:14

Končno se je tudi meni premaknilo nekaj in sicer avto je prišel nazaj od kleparja in sedaj ima vse glavne karoserijse dele nazaj na sebi:

Image
Image

Sicer je karoserijskega dela še kar nekaj. Sprednji levi blatnik mi še malo nagaja, ker se vse reže ne poravnajo čisto tako kot bi jaz želel, ta tudi havba je še malo zvita.
Načrt, da pred snegom dam narazen karoserijo in šasijo se je pa podrl. Ker je toliko časa trajalo da sem avto dobil nazaj me je prehitel sneg, tako da bom zaenkrat moral postoriti tisto kar se da, kar tako kot je sedaj. Dela je še kar nekaj tako da me to ne skrbi zaenkrat. :D
User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Re: Volkswagen 1600 TL - Type 3 Fastback

Post by DS71 » 28 Dec 2014, 19:43

super ..saj kjub snegu je pri takih projektih vedno kup dela ..res je,da ti sicer malo podere plane ampak včasih je treba bit malo prilagodljiv in malo vrstni red premšat pa je .. zdej pa zakurit v delavnici,kuhančka na šporget in delat :lol:
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
plesni
Posts: 21
Joined: 16 Sep 2014, 21:02

Re: Volkswagen 1600 TL - Type 3 Fastback

Post by plesni » 29 Dec 2014, 18:02

Najbolš da kuhančka pa veselo naprej, ker nimam radiatorja zmontiranga :D

Gledam in ugotavljam zakaj je havba tako postrani in je nemorem naravnat, pa zgleda da mam custom made pante... :?

Image
Image

Bom jih mogu nekako probat poravnat, ker drugih glih nimam da bi se mi valal po delavnici...
Samo.
Posts: 109
Joined: 02 Sep 2014, 20:13
Avtomobil: 1200j, TAS Dizel, VW Variant

Re: Volkswagen 1600 TL - Type 3 Fastback

Post by Samo. » 30 Dec 2014, 14:45

imaš zs ;)
User avatar
Tine
Posts: 943
Joined: 28 Feb 2012, 14:12

Re: Volkswagen 1600 TL - Type 3 Fastback

Post by Tine » 30 Dec 2014, 20:34

Se mi je kr zdelo da boš pravi naslov za kak komplet :lol:
Post Reply