K: stojalo za obnovo vozila

Post Reply
User avatar
opelsime
Posts: 255
Joined: 31 Mar 2012, 07:09

K: stojalo za obnovo vozila

Post by opelsime » 11 Aug 2014, 15:41

Ugodno kupim oziroma vzamem v kasen daljsi najem vrtljivo stojalo za obnovo vozila. V kolikor imam kdo kaksen nacrt,po katerem bi si sam zvaril konstrukcijo, da ne odkrivam tople vode bi bilo tudi OK vendar se najraje bi si ga sposodil saj ga po koncani obnovi ne bom vec potreboval, vsaj nekaj casa upam da ne. Glede na to da ne poznam pravilnega izraza prilagam se link do slike. http://www.shrani.si/f/z/ID/1Vl52082/458.jpg Aja potrebujem ga za vozilo opel manta b.
Lep pozdrav
BTTX
Posts: 290
Joined: 29 May 2012, 12:39
Avtomobil: Opel Rekord D Coupé, Opel Kadett C 1.2S
Location: Maribor

Re: K: stojalo za obnovo vozila

Post by BTTX » 13 Aug 2014, 11:30

Sem na istem. Bi blo ful lepo kakega dobit al pa vsaj neke načrte približne, da se naredi stojalo!
User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Re: K: stojalo za obnovo vozila

Post by DS71 » 13 Aug 2014, 12:22

saj ni treba lih nekih načrtov .. nosilni del narediš tako da je to dovolj stabilno , za vrtišče je priporočjiv ležaj,lahko narediš tudi pušo (možna je tudi lov cost cev v cev) , vpenjalni del se prilagodi na model avtomobila ..ponavadi se uporablja original vpenjalna mesta od odbijačev ..malo porblematični se mi zdijo prav opli na zadnjem delu saj je samo pleh vezne stene .v tem primeru bi lahko skonstruiral zadevo ki bi bila vpeta na npr. nosilce difa ali amortizerjev na notranjih blatnikih
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
User avatar
karoserist.si
Posts: 525
Joined: 04 May 2011, 07:45
Location: Ljubljana
Contact:

Re: K: stojalo za obnovo vozila

Post by karoserist.si » 13 Aug 2014, 14:53

Pozdravljen,

kot pravi Dejan, posebnih načrtov ne potrebuješ. Jaz sem si skico naredil na en a4 papir, ostalo sem si 'narisal' v glavi :lol: , potem pa smo sproti rezali in gruntali.

Sicer je moje stojalo zelo robustno, ampak takega ne potrebuješ za enkratni projekt. Je pa res, da ima Manta precej težko karoserijo in je jaz nikakor nebi vpenjal drugače kot pravi Dejan. Pa tudi spredaj bi jo raje vpel kje bolj proti kabini, kot pa pri maski.
Avto je dokaj dolg in se zna pokriviti v kolikor se ga naenkrat preveč razreže (npr.; menjava pragov, podov,...), ali pa se celo sam od svoje teže pokrivi v kolikor je preveč bogi...

Pazi tudi to, da ti stojalo omogoča ujeti avto v center svoje teže, da bo v težišču, ker ga boš edino tako lahko obračal sam.
Kot rečeno je moje stojalo zelo ''overkill'' (kombiniran iz debelostenskih cevi 80x80mm 70x70mm ter 60x60mm), ti pa prilagam nekaj malega slik za orentacijo:

Material...
Image
Varjenje in rezanje....
Image
Ena stran gotova...še ena pa bo...
Image
In oba dela pobarvana...
Image
Ter v uporabi...
Image

Moje stojalo je sicer stalno v uporabi zato ga ne morem rentat, lahko pa pomagam s kakim nasvetom za izdelavo... ;)

LP, Seba.
BTTX
Posts: 290
Joined: 29 May 2012, 12:39
Avtomobil: Opel Rekord D Coupé, Opel Kadett C 1.2S
Location: Maribor

Re: K: stojalo za obnovo vozila

Post by BTTX » 10 Sep 2014, 11:54

Eno vprasanje. Kako pa fiksiras karoserijo na tvoje stojalo? :)
dennis18
Posts: 418
Joined: 02 Dec 2010, 17:14
Avtomobil: Opel Kadett C

Re: K: stojalo za obnovo vozila

Post by dennis18 » 10 Sep 2014, 14:27

BTTX wrote:Eno vprasanje. Kako pa fiksiras karoserijo na tvoje stojalo? :)
ponavadi se uporablja original vpenjalna mesta od odbijačev ..malo porblematični se mi zdijo prav opli na zadnjem delu saj je samo pleh vezne stene .v tem primeru bi lahko skonstruiral zadevo ki bi bila vpeta na npr. nosilce difa ali amortizerjev na notranjih blatnikih
Powered by M.K.
User avatar
Cox
Posts: 1056
Joined: 11 Mar 2012, 13:50

Re: K: stojalo za obnovo vozila

Post by Cox » 10 Sep 2014, 19:49

Image
Image
Image
O Anja .. o tebi se mi sanja.
User avatar
Cox
Posts: 1056
Joined: 11 Mar 2012, 13:50

Re: K: stojalo za obnovo vozila

Post by Cox » 10 Sep 2014, 19:51

Image
O Anja .. o tebi se mi sanja.
BTTX
Posts: 290
Joined: 29 May 2012, 12:39
Avtomobil: Opel Rekord D Coupé, Opel Kadett C 1.2S
Location: Maribor

Re: K: stojalo za obnovo vozila

Post by BTTX » 10 Sep 2014, 22:06

Morete vedet, da morem si naredit kr ÜBËR STÖJÄLÖ glede na to da bom vpel gor Rekorda D. Avto ma ful dolgi motorraum + kr daleč je zadnja vezna od vpetja zadnje akse. :)
Post Reply