K: Opel Kadett B Coupe

Post Reply
FRANKINJA
Posts: 2
Joined: 16 Aug 2011, 16:31

K: Opel Kadett B Coupe

Post by FRANKINJA » 16 Aug 2011, 17:07

POZDRAVLJENI
IŠČEM OPEL KADETT B COUPE ZA PRENOVO!
RAD BI GA OBNOVIL IN PODARIL SVOJEMU OČETU!
OBRAČAM SE NA VAŠO POMOČ UPAM DA IMATE KAKŠNE VEZE ALI POZNANSTVA GLEDE TEGA AVTOMOBILA!
TUKAJ PRILAGAM SLIKO!
TO JE MODEL KATEREGA SI MOJ OČE ŽE VRSTO LET ZELO ŽELI!
IMEL GA JE VENDAR GA JE PRODAL ZARADI FINANČNIH TEŽAV!
RES UPAM DA MI ZNA KDO SVETOVATI IN MI POMAGATI

ponudbe in kontakte mi lahko pošljete tudi na mail
ivo.kovic@gmail.com

ZAHVALJUJEM SE VAM ŽE VNAPREJ ZA ODGOVORE IN KAKRŠNE KOLI REŠITVE!


http://www.starodobnik.net/topics/7473
http://www.starodobnik.net/topics/7473
User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Re: OPEL KADETT B COUPE

Post by DS71 » 16 Aug 2011, 20:44

pozdravljen na forumu

se mi zdi da si je uporabnik opelpower nedolgo nazaj enega ogledoval ..
Bo mogoče on kaj več povedal

Pa tudi na starodobniku si že dobil namig ;)
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
FRANKINJA
Posts: 2
Joined: 16 Aug 2011, 16:31

Re: OPEL KADETT B COUPE

Post by FRANKINJA » 16 Aug 2011, 20:54

HVALA DS71

VEM JA ZA STARODOBNIK SAM SO ŽE PRODALI NAPREJ TAKO DA V POLNEM ZAGONU IŠČEM TA AVTO!
UPAM DA IMA ŠE KDO KAKŠEN KONTAKT! =)
HVALA
kadett69
Posts: 216
Joined: 02 Dec 2010, 12:31

Re: OPEL KADETT B COUPE

Post by kadett69 » 16 Aug 2011, 22:38

Dobrodošel na forumu!

Sva se midva že slišala danes, samo sem ravno bil zraven stroja, pa je bilo glasno in nisem vsega dobro slišal.

Torej, izvedenk kadetta je bilo več... Od "coupejev" so bile 3 osnovne verzije, in sicer: LS, LS coupe in L coupe. LS je bil "luxus sedan", ki je imel zadnje stransko šipo podobno navadni limuzini; LS coupe je imel zadnjo stransko šipo jajčaste oblike, in seveda L coupe, znan tudi pod imenom "kiemen coupe", kateri je imel še "škrge" za zadnjo stransko šipo. Vaš kadett ni bil LS(luxus sedan), ker so ti imeli ob straneh zadnje šipe še zračnike. Torej je lahko bil edino LS coupe, glede na slike, kjer se vidi samo zadnji del avta z oznako...

Trenutno se na avto.net prodaja samo en dober coupe: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4951131&show=1 za 2800€...Za tega ne morem trditi, če sem ga že prej zasledil v oglasih. Videl sem edino enega karamboliranega(sprednji levi blatnik, vezna, havba, vrata) rdeče barve tam okrog Bleda ali Kranja, samo po slikah sodeč ni veliko podobnosti. Oglas še imam shranjen v službi. Kaj se je s tistim avtom zgodilo, ne vem.

Onega sivega coupeja v Ljubljani si že sam videl in še najbolje veš, v kakšnem stanju je. Po moje je opelpower gledal isti avto kot ti. Bo morda še on kaj pripomnil, saj se spozna na avte in mu gre verjeti na besedo.

Na avto.net sta še dva kadetta LS(luxus sedan)- moder in siv. Za modrega vem, da se že dalj časa prodaja, še imam shranjene stare oglase, od sivega pa še imam slike pri prejšnjem lastniku-pred obnovo. Samo ta dva tebi nista interesantna.

Me pa čudi, da sta ona dva kadetta iz Ptuja že prodana, saj ju je kolega hodil gledat potem, ko je oglas že potekel in sta se prodajala samo blatnika. Res pa je, da avta v vrhunskem stanju tudi nista bila, bi pa bila dobrodošla za dele. Na Ptujskem območju je bil še en rjav kadett coupe, sicer v precej slabem stanju, samo se je tudi ta po besedah lastnika prodal. Bom ti poslal stare oglase na mail.

Kar se pa tiče mojih kadettov: moj LS je bil razstavljen že ko sem ga kupil in ni bil več kompleten. Dele sem shranil na polico, školjka pa je zaenkrat še v enem kosu z velikimi luknjami. Ostali moji kadetti pa so limuzine, od tega ena 4 vrata, to pa tebe verjetno ne zanima. Nekaj slik je tudi na tem forumu.

Bom pobrskal po starih oglasih in ti jih posredoval na mail, če druga ne, lahko vprašaš kam so se prodali, saj tega jaz nisem spremljal. Nekaj teh oglasov in slik lahk zaslediš tudi na sosednjem forumu (opelforum.si) v "splošni debati" v rubriki "rešite me".

Ne vem, če še kdo drug na forumu tako na veliko spremlja oglase b kadettov kot jaz, se mi pa zdi, da bi morda kakšne informacije lahko imela še @opelpower(ki se spozna na avte in tudi spremlja "sceno") in @anzee, kateri med drugim vodi tudi evidenco starejših oplov v www.opelarhiv.si .

S skupnimi močmi se bomo potrudili, da tvoj oče dobi avto, ki si ga želi!
User avatar
Opelpower
Posts: 1667
Joined: 24 Jan 2011, 12:51
Location: Ljubljana

Re: OPEL KADETT B COUPE

Post by Opelpower » 17 Aug 2011, 14:55

Po sliki sodeč je tole takle model. Image


Torej huda redkost. Tisti, ki sem ga gledal, se je že prodal. Samo ni bil primeren za obnovo ..... mnogo preveč dela, dokle obstaja boljši primerek ( za sicer več denarja) samo konec koncev, je v štartu poceni avto, na koncu še dražji.

Tale rdeč, se mi zdi da je bil iz idirje, in se je pred časom prodajal , in mi pred nosom ušel. Me pa malo mika zadevo jit pogledat.


Me pa zanima kak budget, si is zastavil, ker če pogledam je telih 2.800 za tako redek model avta pri nas, in po sliki sodeč, kar dobri ohranjenosti .... zelo ugodno
Image
kadett69
Posts: 216
Joined: 02 Dec 2010, 12:31

Re: OPEL KADETT B COUPE

Post by kadett69 » 17 Aug 2011, 17:12

Ti, ti, opelpower, za tebe pa nisem vedel, da spremljaš in se zanimaš za b kadette. Lahko o tem kaj več poveš? Saj tudi malo več veš, kot si napisal...

Imaš prav, coupeji so precej redki, L coupeji, oz. kiemen coupeji pa še bolj. En tak se je kokretno ceno pred časom prodajal(po špekulacijah bi naj bil predelan in navadnega kadetta), potem pa sta še 2 kiemen coupeja na gorenjskem koncu. Po slikah sodeč, bi še bila za obnovo... Kaj pa o karavanih imaš kakšne informacije? Mislim, o teh ki so se prodajali in so oglasi sumljivo hitro izginili??

In še enkrat se strinjam s trditvijo
"samo konec koncev, je v štartu poceni avto, na koncu še dražji"
saj je za b kadetta dobiti dele mnogo težje kot za c kadetta, pa še precej dražji so. To vidim že sam, ko iščem in iščem že kar nekaj časa in ugotavljam, da nekaterih delov več ni za dobiti novih (sprednji blatniki, nosilci motorja...)
User avatar
Peeping_Tom
Posts: 249
Joined: 22 Jan 2011, 14:41
Avtomobil: Opel Ascona B 2.0 E

Re: OPEL KADETT B COUPE

Post by Peeping_Tom » 20 Aug 2011, 00:56

Blatniki so zdaj spet na M&M dronten, sam cene so pa šle gor v zadnjih letih :shock:

http://www.mmdronten.nl/webshop/index.p ... artid=9986

Sej so tud za ascono B zdaj 130€, jaz sem še pa dal 100€ (pa že to ni poceni) :(
kadett69
Posts: 216
Joined: 02 Dec 2010, 12:31

Re: OPEL KADETT B COUPE

Post by kadett69 » 22 Aug 2011, 11:16

Peeping_Tom wrote:Blatniki so zdaj spet na M&M dronten...
Pa res, se mi zdi da sem to stran že enkrat gledal. So pa blatniki pod kategorijo 4, to se pravi rabljeni.
User avatar
Peeping_Tom
Posts: 249
Joined: 22 Jan 2011, 14:41
Avtomobil: Opel Ascona B 2.0 E

Re: OPEL KADETT B COUPE

Post by Peeping_Tom » 22 Aug 2011, 21:24

Uf, res je, še opazil nisem... Tole z B blatniki je že res drek, ja... Za takšen dnar bi ti ga že skoraj lahko naredili v kakšni specialni delavnici.
kadett69
Posts: 216
Joined: 02 Dec 2010, 12:31

Re: OPEL KADETT B COUPE

Post by kadett69 » 23 Aug 2011, 21:57

Na srečo imam 2 na rezervi iz poliestra. Kdo ve, kdo je izdeloval te kopije, očitno so že pred leti bili težje dobavljivi in dragi, da je nekdo izdelal kalup.

Kar se pa tiče ponudbe coupejev, se splača pogledati tudi v tujino(Hrvaška, Avstrija, Nemčija). Cene so za nekatere avte tudi tam vrtoglavo nabite, včasih, pa se kateri prodaja za dober denar glede na ohranjenost. Jaz redko pogledam po tujih oglasnikih, bolj spremljam slovenski trg na avto.net
Post Reply