Opel Kadett C

Pata
Posts: 127
Joined: 14 Jul 2012, 17:24

Re: Opel Kadett C

Post by Pata » 08 Feb 2014, 23:07

Živjo spet se malo javljam na forum... :) no na kadetku se je kar neki naredilo... Sicer ni slik pridejo drugič... Am piše pa zato ker imam kar nekaj uprašanj prvo je to... Če ima kdo izkušnje z stranjo Krause Motorsport namreč mislim nabavit robe še pa još... komplet use za motor + tuning... torej kako je kaj z poštnino pa to kako se da zmenit da dobim v slo?.. Pa rabu bi še enga nemškega prevajalca ker nveme točno za use dele kaj so ker nimajo slik :D

Drugo je to... ve kdo kje se da dobit tisto vezno za kadeta sprednjo ubistvu odbijač ki pride kot nek podalšek in verjetno je plastičen... videl sm ga že na par kadetih prilagam sliko kako zgleda če mi kdo lahko pomaga
Image Image

No mislim da je na slikah dobro viden tale podalšek oz vezna stena,odbijač kakor koli uzamemo... Torej kje se to dobi?.. Cena me ne zanima toliko hočem imet pod usakim pogojem :twisted:

Drugo je še uprašanje... Zapora diferenciala ki jo imajo na krause motorsport... (lamelna in torsen) piše da so za cih zadnje akse... torej to so verjetno 1.6+ cih motorji torej akse od manta a-b, ascona, ipd? Enkrat smo že pisali ali pašejo te akse na kadeta ampak sedaj sem pozabil več kako to gre... torej ali paše? širina? nosilci da niso neki prezajebani za predelat... ja no ubistvi to bomo že rešli bol me zanima širina. :) Ali pa če mogoče ve za original akso od kadetta kje se da dobiti špero? ker jesenice je prehudo... odprto pa vem že u naprej da ne bo to to... sicer za foro bom stestiral ampak pomoje nebom zadovoljen :) Lahko me tudi vi prepričate v nasprotno mnenje pa ostane odprt diff...

No torej za enkrat je to to... Bom v kratkem prilepu mal slikc pa opisu kaj se je naredilo kaj ne... do takrat lep pozdrav :)
User avatar
Peeping_Tom
Posts: 248
Joined: 22 Jan 2011, 14:41
Avtomobil: Opel Ascona B 2.0 E

Re: Opel Kadett C

Post by Peeping_Tom » 09 Feb 2014, 00:06

Hm, edina špera, ki je kdaj obstajala za tamalo kadett akso, je bila v nekih specialnih zelenih karavanih... so redki ko tartufi, pa približno tako dragi tudi...


tavelika B aksa bo preširoka za kadetta, če ne misliš širit bokov. Pol bi moral najti od A mante/ascone...

Drugač se pa 100 let nazaj spomnim, da so obstajali neke univerzalne zadeve od špere (pač, meli so par velikosti, pa si zmeril, kater ti paše), so ble neke ploščice pa fedre, ki so se zmontirale na pine od satelitov al kako že.

Phantom grip se je reklo...
User avatar
Peeping_Tom
Posts: 248
Joined: 22 Jan 2011, 14:41
Avtomobil: Opel Ascona B 2.0 E

Re: Opel Kadett C

Post by Peeping_Tom » 09 Feb 2014, 00:09

Evo ga, jagerski pirsch je imel 40% zaporo diffa :)

http://www.kadettc.de/pirsch.html
Pata
Posts: 127
Joined: 14 Jul 2012, 17:24

Re: Opel Kadett C

Post by Pata » 09 Feb 2014, 10:58

Hm zanimivo... Od mante A in ascone A so ožje akse kot od B hočeš reči? Najlažja bi bila ta varjanta ker če praviš da so redki kadetti ki si imeli špero... potem je brezveze iskat...

Ubistvu gledam tale phantom grip... Tole dejansko so samo dve ploščici ki imajo umes fedre pa tiščijo na planete in stem se ustvari trenje in deluje kot neka sklopka in pe pusti se jima vrteti po svoje... Saj ideja je odlična tole naredim jaz za kadeta v enem dnevu freza in gremo fedre tukaj v bližini izdelujejo po meri... Ampak tukaj je drugo uprašanje kakšen material so teve ploščice ki drsijo, kako močne šušte morajo biti in pa koliko časa tole zdrži? :roll: Drugače pa odlična ideja res!
Last edited by Pata on 09 Feb 2014, 11:15, edited 1 time in total.
Anzee
Posts: 1991
Joined: 18 Oct 2010, 23:49
Avtomobil: Opel Manta A | Opel Manta B | Opel Monza A1 | VW T3 Doka
Location: Ljubljana - Siska
Contact:

Re: Opel Kadett C

Post by Anzee » 09 Feb 2014, 11:02

Hehe lej moj taoranzen Kadett pa Opelpowerjev temnorumen :)
Ja ta sprednji podaljsek je original Irmscher za Kadetta C. Lahko probas kontaktirat trenutne lastnike od omenjenih dveh vozil (zdaj ne vem vec kdo jih ima), ali pa poisces po ebayu. Z Opelpowerjem sicer imava se en ta podaljsek, ki pa je ze nekaj let na "izdelavi kalupa" - mogoce bi bil cas da dobimo zadevo nazaj in naredimo nekaj kopij :)

Aksa pase kot receno od Mante/Ascone A po sirini OK, od Mante/Ascone B pa je sirsa za 6cm. Pri tej pride v postev ozanje akse (poglej kaksno temo od Papija oz. ga povprasaj kako). Spero za to tavecjo akso bos dobil stezka (vendar se najde tu pa tam), spero za original akso pa verjetno enkrat, ko ti bo Kadett tacetrtic zgnil :lol:
Pata
Posts: 127
Joined: 14 Jul 2012, 17:24

Re: Opel Kadett C

Post by Pata » 09 Feb 2014, 11:19

Aha okej hvala...Ne k mam veliko slik kadetov ki imajo teve podalške :) Ja ampak špera za cih motorje z krause motor sport načeloma paše v obe akse A in B... Razlika je pomoje samo v širini aks tako da če dobim A akso ruknem gor in kupim novo špero... Naj ne bi bil problem :)
Anzee
Posts: 1991
Joined: 18 Oct 2010, 23:49
Avtomobil: Opel Manta A | Opel Manta B | Opel Monza A1 | VW T3 Doka
Location: Ljubljana - Siska
Contact:

Re: Opel Kadett C

Post by Anzee » 09 Feb 2014, 11:38

Aksi od A in B sta seveda enaki, razen sirine polosovin (in ohisja), tako da ja, pase.
Pata
Posts: 127
Joined: 14 Jul 2012, 17:24

Re: Opel Kadett C

Post by Pata » 09 Feb 2014, 11:47

Anzee wrote:Aksi od A in B sta seveda enaki, razen sirine polosovin (in ohisja), tako da ja, pase.
No fino potem smo rešili en problem :D sedaj je potrebno še dobit podalšek :)
Post Reply