Nakup avtomobila s tujimi dokumenti v SLO

Post Reply
zaverho
Posts: 377
Joined: 14 Nov 2012, 14:24
Avtomobil: MB 230.6 71' MB 200D 88' MB 300TE 91'
Location: Ljubljana
Contact:

Nakup avtomobila s tujimi dokumenti v SLO

Post by zaverho » 05 Feb 2017, 11:00

Zanima me, če ima kdo kakšne izkušnje s takimi situacijami? Obstajajo kakšni pravni/papirološki zapleti, če zdajšni lastnik ni opravil postopka uvoza avtomobila in plačila DMVja?
bam88
Posts: 32
Joined: 04 Aug 2014, 17:53
Avtomobil: Renault 5 GT Turbo l. 1988

Re: Nakup avtomobila s tujimi dokumenti v SLO

Post by bam88 » 10 Feb 2017, 18:40

Če lahko uradno prepiše dokumente nate potem neboš imel problemov. Vse kar rabiš je kupoprodajno na tvoj ime.
pero
Posts: 429
Joined: 17 Oct 2012, 08:07
Avtomobil: Celica T16 Coupe

Re: Nakup avtomobila s tujimi dokumenti v SLO

Post by pero » 14 Feb 2017, 08:59

Tudi jaz mislim, da ti ne bi smel imeti problemov. Itak je bil on v prekršku, ne ti. Ti samo lepo tekoj prijavi na davčno, oz. daj v postopek. Četudi nepopolno prijavo. Jaz sem tako naredil s Supro. Najprej v postopek, potem dopolnjeval (so mi falile še luči in ene stvari)... ;)
BruM
Posts: 304
Joined: 04 Jul 2012, 14:45
Avtomobil: mercedes 560sec
Location: Koper

Re: Nakup avtomobila s tujimi dokumenti v SLO

Post by BruM » 14 Feb 2017, 22:06

evo iz prve roke ti dam informacijo..
v takem primeru sem se znajdu jaz..kupu avto ki je izviral iz tujine ampak že pri nas in z nerešenimi papirji oz brez uvoza v slo..avto je bil tu..papirji v mojem primeru italijanski in prepis iz italijana na slovenskega lastnika..vendar lastnik ni izpeljal uvoza.. postopek sem uspešno rešu ampak bodi pozoren na naslednje stvari in pejdi po naslednjem postopku!

1-vroči ti naj vse papirje, ki jih je pridobil ob nakupu avtomobila v tujini
1.1-vse exportne papirje od avta
2.-VAŽNO!! naj ti na upravni enoti uveri pisno pooblastilo, da te polno pooblašča, da v njegovem imenu izpelješ kompleten postopek uvoza,prepisa,registracije vozila
3.-izpelješ postopek davkarije,homologacije (z uverjenim pooblastilom)
4.-naredi prepis iz trenutnega lastnika nase
4.-registriraj

kot si opazu prepis delaš šele na koncu, ker uradno cel postopek izpeljuje on kot lastnik (po zakonu uvoz vozila mora izpeljat oseba na katerega se glasi kupoprodajna iz tujine), ker pa z pooblastilom lahko to rešiš v njegovem imenu si ga na koncu lahko tudi sam prepišeš nase...upam,da sem ti s temi info pomagal...to je dejansko postopek ki sem ga jaz izpeljal in sprobal na lastni koži in se je izkazal kot uspešen, tako da razne varijante "ni možno tako oz ne more bit tako" odpadejo...lp ;)
zaverho
Posts: 377
Joined: 14 Nov 2012, 14:24
Avtomobil: MB 230.6 71' MB 200D 88' MB 300TE 91'
Location: Ljubljana
Contact:

Re: Nakup avtomobila s tujimi dokumenti v SLO

Post by zaverho » 16 Feb 2017, 19:28

Tole pa je izčrpno. Hvala ti za ta poglobljen info.

Situaciji sem se izognil, ker se je na koncu izkazalo, da "lastnik" nima niti vseh dokumentov, tako, da sem se obrnil in šel naprej.

Se mi pa kar zdi, da se bom še kdaj znašel v takšni situaciji.
Post Reply