Obnova listnatih vzmeti

Post Reply
KlemenR
Posts: 27
Joined: 04 Mar 2016, 22:46
Avtomobil: Zastava 850

Obnova listnatih vzmeti

Post by KlemenR » 14 Jul 2017, 22:37

Pozdravljeni.

Imam eno vprašanje glede listnatih vzmeti.

Ali se jih lahko peska, oz. katera je najboljša opcija, da se jih očisti rje?


LP
Klemen
User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Re: Obnova listnatih vzmeti

Post by DS71 » 14 Jul 2017, 22:55

lahko,ampak je dobro da se jih potem še pobrusi z papirjem da so gladke. Načeloma naj se teh vzmeti ne bi barvalo ker barva zmanjšuje učinek drsenja. Jaz sem jih sicer pobarval,med lamelami sem imel original neke zelo tanke pločevinaste trakove,kateri pa so bili slabi. Vse skupaj sem imel v planu rešiti z tankimi teflonskimi trakovi,ampak jih v danem trenutku nisem uspel nikjer dobit. Pri sestavljanju vzmeti sem potem vsako lamo namazal z teflonsko mastjo. Če že boš barval naj bo to nekaj kvalitetnega in pobarvano zelo na tanko oz jih surove sestavi in potem pobarvaj samo od zunaj.Ena opcija bi bila tudi galvansko cinkanje ampak ne vem kakšen učinek ima tok,kateri teče skozi pri galvani,na sam material
Vem iz prve roke,da kakšne stare tanke spiralne vzmeti po galvanski zaščiti pokajo ;)
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
User avatar
grega983
Posts: 879
Joined: 09 Jan 2013, 20:02
Avtomobil: Lancia Delta HF turbo, Alfa Romeo 33 16v Permanent 4, Lancia Thema 16v Turbo LS
Location: Fram

Re: Obnova listnatih vzmeti

Post by grega983 » 15 Jul 2017, 05:17

Jz osebno feder nebi galvaniziral, saj se v material s tem postopkom vnaša vodik, ki pa poskrbi, da material postane krhek.

Ta efekt najbolj opaziš pri 12.9 vijakih, pripadajočih podložkah, ..... fedrah, .....
Če italjanu rečeš da je cigan s tem v bistvu žališ cigana
KlemenR
Posts: 27
Joined: 04 Mar 2016, 22:46
Avtomobil: Zastava 850

Re: Obnova listnatih vzmeti

Post by KlemenR » 19 Jul 2017, 20:38

Hvala za odgovor.

Za barvanje sem zasledil da se jih naj nebi barvalo, ampak kako potem preprečit rjavenje? Če se sestavi, vmes namaže z neko dobro mastjo, ter pobarva samo dele vzmeti ki niso v stiku ena z drugo?

So pa pri meni bili vmes neki plastični trakovi, ki pa so ohranjeni tako-tako. Na sredini so še OK, pri straneh kjer se je vzmet končala pa so kar zdelani.

Še par slik za predstavo.

Stanje vzmeti
Image

Stanje vmesnih plastičnih trakov
Image

Primerjava očiščenega in neočiščenega plastičnega traku
Image

LP
Klemen
User avatar
pero27
Posts: 2630
Joined: 16 Jan 2014, 16:50
Avtomobil: BMW e21 315 82', Kadett C 1.2N/S 78', BMW E30 318i 87', Kawa KZ400 82' cafe
Location: Novo mesto
Contact:

Re: Obnova listnatih vzmeti

Post by pero27 » 19 Jul 2017, 21:31

V kakšni spletni štacuni ki zalaga DIYjerje ki si sami delajo smuči al pa borde boš dobil super material za nadomestit tele gnile trakove ;) PTFE
Post Reply