Obnova armaturke

Post Reply
User avatar
opelsime
Posts: 255
Joined: 31 Mar 2012, 07:09

Obnova armaturke

Post by opelsime » 13 Sep 2012, 20:36

Manti b so rade pokale armaturne plošče, oziroma ne vem za nobeno, ki bi bila popolnoma cela. Ko sem malo brskal po netu sem na youtubu dobil posnetek ko na armaturko lima kot neki skaj, ki je ob gretju z fenom videti precej raztegljiv oziroma je videti, da ga je mogoče lepo oblikovati. Ima kdo idejo o imenu tega materiala oziroma kje ga je mogoče dobiti.
User avatar
matej
Posts: 79
Joined: 19 May 2012, 23:09

Re: Obnova armaturke

Post by matej » 13 Sep 2012, 21:02

opelsime wrote:Manti b so rade pokale armaturne plošče, oziroma ne vem za nobeno, ki bi bila popolnoma cela. Ko sem malo brskal po netu sem na youtubu dobil posnetek ko na armaturko lima kot neki skaj, ki je ob gretju z fenom videti precej raztegljiv oziroma je videti, da ga je mogoče lepo oblikovati. Ima kdo idejo o imenu tega materiala oziroma kje ga je mogoče dobiti.

tle ga dobiš,pa tut cena ni nekej pretirana
http://www.gumitehna.si/?izdelki/umetno-usnje.html
User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Re: Obnova armaturke

Post by DS71 » 13 Sep 2012, 21:56

dej še za nas ta video :D

drgač pa popnavadi kot je že matej napisal,se uporablja umetno usnje ali pa tudi pravo ..z tem da pravega ponavadi šivajo(odvisno od oblike armaturke) Eni tudi flockajo ..je pa v vseh primerih potrebno prej zapolnit razpoke ..najboljše kakšna epoxy zadeva (lepilo,smola..)
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
Anzee
 
Posts: 1988
Joined: 18 Oct 2010, 23:49
Avtomobil: Opel Manta A | Opel Manta B | Opel Monza A1 | VW T3 Doka
Location: Ljubljana - Siska
Contact:

Re: Obnova armaturke

Post by Anzee » 14 Sep 2012, 00:35

Kolega karoserist (www.karoserist.si) mi je pokazal kako je on popravil armaturo (bila je poskodovana od vijakov). Skratka, najprej je razpoko malo zgladil (ce so kaksni visji deli, pac malce odbrusis). Potem je vzel epoxi ter ga lepo vlil v razpoko. Ce je razpoka velika to naredis tudi veckrat, vanj pa lahko zmesas tudi kaksen pigment.
Ko je vseskupaj posuseno vzames biaks oz. kaksen dremel oz. podobno graversko kao zadevo ter vgraviras strukturo. Po potrebi se pobarvas in je :)
User avatar
mk987
Posts: 199
Joined: 02 Feb 2013, 23:46
Avtomobil: MB W201 2.6 sportline, MB W201 2.0d 3x, SL R129
Location: ilirska bistrica

Re: Obnova armaturke

Post by mk987 » 05 Feb 2013, 18:42

a bi se dalo tle kakšno sliko zalimat da se vidi kako je to zgledalo prej in kako zgleda zdaj?? :)
User avatar
Fleko
Posts: 1312
Joined: 04 Oct 2013, 18:46
Avtomobil: 41 cilindrov z vseh vetrov

Re: Obnova armaturke

Post by Fleko » 14 Feb 2015, 15:50

Živjo,
Spet imam nek projekt :) da ne odpiram nove teme, bom kar tukaj prasal.

Na netu sem zasledil, da americani s pomocjo vinila in vakuma nanovo oblecejo armaturko.
Sepravi ''dekorativno'' plast odstranijo nato polozijo peno in ''napnejo'' vinil cez armaturko s pomocjo vakuma in toplote.

Zdaj me zanima ali v Sloveniji obstaja kaj takega? Lahko je tudi v blizini Slovenije.

Imam notranje dele za preoblect ker so v drugi barvi. Je bolj enostaven element kot armaturka.
Get low, no matter how
User avatar
eugene
Posts: 1276
Joined: 22 Jan 2011, 08:47

Re: Obnova armaturke

Post by eugene » 18 Jan 2016, 10:55

lepljenje vinila z vakumom-
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XLNqlKaPby8[/youtube]


doma narejeno z nekaj priprav. vacoom mizo treba nardit. tip je uporabu točno ta vinil iz linka iz amazona, ki ga ni trba segrevat:
http://www.amazon.com/Morbern-Black-All ... B00AQO22XI
Let's go Brandon!
User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Re: Obnova armaturke

Post by DS71 » 18 Jan 2016, 17:02

Običajno pri kakšnih podobnih DIY vakumirkah uporabljajo kar sesalce ..tukaj zgleda kot da sta dva ?
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
User avatar
eugene
Posts: 1276
Joined: 22 Jan 2011, 08:47

Re: Obnova armaturke

Post by eugene » 18 Jan 2016, 18:11

Ne vem kaj je tu ampak po moje en delavniški bi zadoščal.
Let's go Brandon!
Post Reply