LIČARSTVO

User avatar
JureK
Posts: 588
Joined: 25 Sep 2012, 12:44
Avtomobil: VW T3

Re: LIČARSTVO

Post by JureK » 12 Mar 2014, 00:35

Ja no... informacije nikoli ne škodijo, ampak ta bo prav prišla za naslednji projekt! :D
Tri teden sem ga pustil, danes pa sva s kolegom poštrihala vsa vrata, ki se bodo sedaj par dni sušila, pol gremo pa dalje...
User avatar
mk987
Posts: 199
Joined: 02 Feb 2013, 23:46
Avtomobil: MB W201 2.6 sportline, MB W201 2.0d 3x, SL R129
Location: ilirska bistrica

Re: LIČARSTVO

Post by mk987 » 12 Mar 2014, 14:54

kaj pol to si dav v silcotov špric kit??
Zeko124
Posts: 105
Joined: 13 Jan 2016, 01:36

Re: LIČARSTVO

Post by Zeko124 » 02 Sep 2016, 10:08

... no, si bom malo izposodil še tole temo, vidim da nekateri na forumu po pisanju sodeč obvladajo ličarsko sceno.
Torej slučajno je prišlo do situacije, da sem se ličarije lotil sam s kolegi zaradi neresnosti lokalnih ličarjev, pri tem pa sem seveda naletel na nemalo težav.

Torej začeli smo z blatniki, katere sem dobil s peskanja, vendar pa so mi po spletu okoliščin par dni stali in bili na več mestih precej globoko deformirani od rje, zato sem kompletne premazal z Wurth rust converterjem, nakar smo jih pobarvali v prvo roko Rezistola E-ZP. Ker bo pri meni zelo veliko stvari šlo do pleha, me zanima sledeče:

- katero tesnilno maso za fugiranje spojev priporočate?
- kateri kit za izravnavo večjih napak priporočate?
- za špric kit sem že našel odgovor na prejšnji strani te teme
- kateri primer pred barvanjem v temelno barvo priporočate za na golo pločevino?
- predvsem pa - kje vse to kupiti?

Hvala vnaprej :oops: .
User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Re: LIČARSTVO

Post by DS71 » 02 Sep 2016, 10:53

- katero tesnilno maso za fugiranje spojev priporočate? Vse kleparsko ličarske tesnilno/lepilne mase so ok ..samo da je za svoj namen - pa če bo barvano se prej prepričaj ali je zadeva barljiva ..posvetuj se z trgovcem :lol:

- kateri kit za izravnavo večjih napak priporočate? Kaj so to večje napake ..če je to ornk povito,se to prej poklepa in preklofa ,kitanje minimalno z navadanim cement kitom.. če hočeš samo kitat,je na takšnih velikih odstopanjih mogoče priporočljivo da na grobo pokitaš z kakšnim poliester kitom z vlakni

- za špric kit sem že našel odgovor na prejšnji strani te teme OK :lol:

- kateri primer pred barvanjem v temelno barvo priporočate za na golo pločevino? Ne rabiš prajmerja..samo kvalitetno temeljno barvo..tukaj nas veliko iz lastne prakse prisega na epoxy 2K temelj

- predvsem pa - kje vse to kupiti? v vsaki malo boljši trgovini take branže ..fajn je da imajo kakšnega dobrega prodajalca ki ve kaj sploh prodaja in ima kakšen uporaben nasvet. Mogoče tudi pri kakšen ličarju,če ti hoče it na roko pa da ti nabavi ..najbolj da poveš iz kirega konca si,pa ti bo že kdo iz tistih krajev svetoval kam it ;)
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
Zeko124
Posts: 105
Joined: 13 Jan 2016, 01:36

Re: LIČARSTVO

Post by Zeko124 » 03 Sep 2016, 11:14

Hvala za odgovor, ampak moram rečt, da sem vse to vedel že prej in upal (oz. še vedno upam), da bo kdo prišel ven s konkretnimi predlogi iz lastnih izkušenj, tako za trgovino kot za tip materiala.

Sem pa iz takih koncev, da mi najbolj ustreza nakup v Ljubljani ali Novemu Mestu.

Lp :)
User avatar
Tomy
Posts: 89
Joined: 22 Oct 2015, 19:03
Avtomobil: VW hrošč 71l.
Location: Celje

Re: LIČARSTVO

Post by Tomy » 18 Jan 2017, 10:21

V okolici Celja iščem dobrega avtolicarja za mojega hrošča. Avto je cel v dvokomponentni epoxi temeljni barvi.
Kako je po kitanju, se čaka da se posede in če kako dolgo? Se to v praksi izvaja ali ne?

Imate kakšna priporočila ali nepriporočila na koga se obrniti?
User avatar
croma_man
Posts: 2730
Joined: 23 Apr 2012, 23:35
Avtomobil: BMW E21 315 / BMW 2002 Touring
Location: Celje
Contact:

Re: LIČARSTVO

Post by croma_man » 18 Jan 2017, 10:24

v celju iz izkušenj povem na nobenega, vsi so odvisni od dnevne forme in lahko dobiš super izdelek, lahko pa pocarijo.
User avatar
grega983
Posts: 879
Joined: 09 Jan 2013, 20:02
Avtomobil: Lancia Delta HF turbo, Alfa Romeo 33 16v Permanent 4, Lancia Thema 16v Turbo LS
Location: Fram

Re: LIČARSTVO

Post by grega983 » 18 Jan 2017, 11:28

Oba projekta mi je do sedaj popenzlal Damjan Uratnik s Polzele. Zadovoljen z rezultatoma, kljub nekaj manjšim napakam.
Muditi se ti pa ne sme
Če italjanu rečeš da je cigan s tem v bistvu žališ cigana
User avatar
Tomy
Posts: 89
Joined: 22 Oct 2015, 19:03
Avtomobil: VW hrošč 71l.
Location: Celje

Re: LIČARSTVO

Post by Tomy » 18 Jan 2017, 18:31

Aha ok, ni ravno pogoj da je v okolici Celja, bolj je važno da je nek ličar ki bo imel veselje se s takim avtom ukvarjat in bo naredil dobro:)

Kaj pa večje avtoličarske delavnice, verjetno tudi cene večje, kakovost pa?
http://www.avtokleparstvo-krajnc.si/sl/o-podjetju/
http://www.pirh.si/avtolicarstvo/

Za Uratnika sem že slišal, več pa nevem.
User avatar
TimiMB
Posts: 62
Joined: 26 Dec 2015, 20:43
Avtomobil: Bmw 46d,E30,E28
Location: Maribor

Re: LIČARSTVO

Post by TimiMB » 19 Jan 2017, 19:36

Dan danes ličarji raje delajo kakšne šoštange ali blatnike ali podobno, zakaj? ker so prej konec in več pobarva kosovnih delov, več €€€ zasluži. Težko boste našli ličarja ki vam bom starejši avto šal celega pripravljat in barvat, ker je zamudno delo, sploh z metalik bazo(barvo).
Da pa boste sami pripravljali pa potem do ličarja, bo vas vsaki pravi ličar odslovil, ker ni vseeno materiale mešat med sabo+ bok ve kak je pripravljeno, na koncu pa bo itak ličar kriv.
Tako da si je potrebno vzeti čas in potrpljenje.
Drift is not a crime, is a different driving style
Post Reply