Peskanje karoserije

User avatar
o.s.car
Posts: 144
Joined: 16 May 2011, 22:09

Peskanje karoserije

Post by o.s.car » 08 Aug 2011, 13:36

Potrebujem informacijo kdo in kje dobro (nežno) peska karoserije? fino bi bilo, če se kje na gorenjskem najde kakšna taka oseba. Če kdo od vas ve in ima morda že kakšne izkušnje se priporočam in vnaprej zahvaljujem.
kadett69
Posts: 216
Joined: 02 Dec 2010, 12:31

Re: Peskanje karoserije

Post by kadett69 » 08 Aug 2011, 20:39

"Nežno" peskanje tako velike stvari, kot je celotna karoserija avta boš težje našel. Ne vem, morda peskanje s suhim ledom? Kakšna je tvoja želja glede peskanja: gladka površina, ali si v skrbeh, da bo po peskanju polno lukenj?

"Nežno" peskanje je traja veliko dlje kot z normalnim abrazivom, s tem, da je treba pred peskanjem površino očistit, še posebno izolacijo, saj absorbira udarce abraziva... Sam peskam majhne stvari in je precej dolgotrajno s fino granulacijo abraziva...

Lahko še vprašaš na portalu strojnistvo.com ,tam je bilo že več debat, kar se tiče peskanja, morda ti bo kdo priporočil kakšnega izvajalca uslug peskanja in svetoval primeren postopek.
User avatar
samo p
Posts: 176
Joined: 21 Jan 2011, 20:42

Re: Peskanje karoserije

Post by samo p » 08 Aug 2011, 21:05

Najbrž misli kot nežno, da mu ne bo kaki butl vse pleh povil. Meni je tud nekdo blatnike čist spigal s peskanjem

lp
User avatar
Opelpower
Posts: 1665
Joined: 24 Jan 2011, 12:51
Location: Ljubljana

Re: Peskanje karoserije

Post by Opelpower » 08 Aug 2011, 23:54

Led ali pa orehovi olupki. Samo to je tako dolgotrajno in posledično tudi drago, da je še vedno najbolje vzet rotacijski brusilnik, en kup šmirglov in drgnit. Koloteke, in poden pa kake vogale pa klasično peskat.
Image
2cvkeža
Posts: 48
Joined: 29 Jan 2011, 20:51
Avtomobil: 2cv, Ami, Dyane
Location: Slovenske Konjice
Contact:

Re: Peskanje karoserije

Post by 2cvkeža » 09 Aug 2011, 08:44

Nekajkrat sem imel priložnost delat različne avte, ki so bili speskani... ali spaček ali pa star Chevy... zvita - zbunkana pločevina. Vseeno bolje mal več časa si vzet in kot je napisal @Opelpower... na roke očistit.

Jaz delam takole... s tamalim gorilnikom rahlo zagrejem barvo (ne pločevino) in z malim kotnim brusilnikom in žično krtačo odbrusim zmehčano barvo (zraven pa še rjo...). Zamudno ampak...


http://youtu.be/GkPtfqa8T7w
User avatar
cobra13
Posts: 107
Joined: 20 Jun 2011, 19:50
Avtomobil: Opel Calibra 2.0i
Location: Maribor

Re: Peskanje karoserije

Post by cobra13 » 09 Aug 2011, 17:47

Za peskanje s suhim ledom je pri večjih površinah je problem posledično nastajanje kondenza. Voda in novo peskana površina pa vsi vemo kaj pomeni.Sam sem si tudi peskal nekaj malenkosti nežno, ampak traje celo večnost.
plesni
Posts: 21
Joined: 16 Sep 2014, 21:02

Re: Peskanje karoserije

Post by plesni » 04 Nov 2014, 16:52

Ker je že tukaj govora o tem, bom kar nadaljeval s temo.

Ker z obnovo vozil nimam veliko izkušenj, sem pred dilemo glede peskanja karoserije. Poznam nekatere, ki ob tem vprašanju vsi navdušeni povedo da bojo avto peskali, so mi pa nekateri dejali, po domače povedano, da bom zaj**al ceu avto, ker se prah od peskanja nabere v vseh luknjicah in v notranjosti karoserije, in ga je nemogoče izpihat, torej ostane tam, kjer s časom veže nase vlago in avto začne rjaveti od znotraj navzven.

To da zvija pleh med peskanjem mi je jasno. In pa da je avto hitro očiščen in da je velik strošek tudi. Kakšno je pa vaše mnenje glede peskanja? Rad bi slišal od nekoga ki je recimo svoj avto peskal 10 let nazaj, ali pa nekoga ki se s kleparstvom veliko/dnevno ukvarja, kot naprimer g. karoserist.si.
Tudi ostali kar na dan z besedo! :D

V glavnem želim izvedeti ali naj avto peskam, ali ga samo delno ali raje en kup dratenih nastavkov in gasa?
Moj namen se ni izmikati dolgemu delu, ampak bi rad da avto po vsem mojem trudu tudi ostane kar se najbolj da zaščiten, in ne bo čez 5 let rja vn udarla.

Vem da sem šitoko temo načeu ampak upam da se vsi veliko naučimo :D
User avatar
L4UK0
Posts: 3070
Joined: 18 Oct 2010, 22:06
Avtomobil: 1972 Datsun Fairlady Z
Location: Ljubljana
Contact:

Re: Peskanje karoserije

Post by L4UK0 » 05 Nov 2014, 21:17

RE21, papi, vidva sta dala peskat, kaksni komentarji? :)
Image
User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Re: Peskanje karoserije

Post by DS71 » 06 Nov 2014, 17:29

joj lenuhov :lol:

jaz sem peskal samo ni še v pogonu tako da info iz terena odpade. Ne nameče ti pa prah ampak kar pesek ..in to povsod. Pri meni,kljub temu da se je to treslo,stresalo in spihovalo ter sesalo,se je potem,ko je Seba to začel odpirati,sesulo ven še pa još peska.

Ampak kljub temu bi verjetno naslednjič spet peskal :)
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
plesni
Posts: 21
Joined: 16 Sep 2014, 21:02

Re: Peskanje karoserije

Post by plesni » 13 Nov 2014, 20:05

Pa si peskal komplet karoserijo? kako so po končanem peskanju izgledale večje ravne površine (streha, havba, itd). So ostale ravne?

Sem skoraj pricakoval malo vecji odziv glede mojega vprašanja... No še vedno sem v dilemi, tako da bom še počakal če kdo napiše še svoje izkušnje :D
Post Reply