Ups

Post Reply
jur76
Posts: 474
Joined: 19 Nov 2015, 19:37
Avtomobil: Zaporožec 968

Ups

Post by jur76 » 11 Nov 2019, 21:57

Ko spomini in vino prehitijo pamet, potem pa se doma sprašuješ, koga za vraga sem tole kupu.

Ker mi je bilo dolgčas, ko sem čakal enega novinarja in sem mal brskal po oglasih, sem našel moped, enak, kot sem ga kupil z mojim prvim denarjem, ki sem ga zaslužil z dvomesečnim sestavljanjem varovalk na ETI d.o.o Izlake, takrat še ELEKTROELEMENT Izlake, ko sem bil star 16 let, enak model , enak letnik, enaka barva.
Slike res naredijo svoje.
Kaj moram, nisem se mogel upreti, pokličem in evo mene, prestavim novinarja iz petka na nedeljo in Via po moped.

Po poti se garmin mal izgubi in potem nekak najdem gor v tistih hribih kmetijo in lastnika. Mal gledam tisto sirotinjo, pa me zvije.(res zjeb... do konca, čist drugačen kot na slikah)

Potem me povabi v vinsko klet, da ne hodim zastonj tolk daleč, na tanov mošt, mal na pokušino in seveda, ko malo probavam tega pa onega... pa debata... nič, kupim par litrov mošta, vsaj nekaj.

Potem majster zalaufa moded, da ga bo pospravil in kar naenkrat; ej, kam pa kam, tale moped gre z menoj, mal še zaglihama z ceno in naložim.

Ves vesel z polnim avtom domov, mimo grede se še ustavim v Celju, nabavim nasproti vojašnice v Bike center (al nekaj takega) za pol mopeda stvari, ki manjkajo na mopedu in vesel kot radio proti domu. Seveda se prijateljem pohvalim z nakupom vina in mopedom.
Beseda da besedo , hvala hvalo in vina tam okol polnoč zmanjka.

No v soboto dopoldne pa streznitev, ko mal gledam to sirotinjo in se sprašujem, če sem normalen.
Zdaj je kar je, moped je doma, bo pa mal veselja čez zimo. :( Stran pa res na bomo metal. :lol:

Nauk te zgodbe je: Ko se odločiš, da ne boš kupil NE HODI v vinsko klet, k greš po avto ali moped na oddaljeno kmetijo.
Attachments
IMG_20191109_083853.jpg
IMG_20191109_083843.jpg
User avatar
The Stev
Posts: 76
Joined: 12 Feb 2013, 22:31
Location: Markovec

Re: Ups

Post by The Stev » 21 Nov 2019, 00:02

Legenda :D
User avatar
Peeping_Tom
Posts: 247
Joined: 22 Jan 2011, 14:41
Avtomobil: Opel Ascona B 2.0 E

Re: Ups

Post by Peeping_Tom » 22 Dec 2019, 12:49

Izgleda povsem ok, samo okroglo luč in blatnik lociraš, pa pobarvat na novo rušt in mašino, mogoče nove obroče od felgn če so te preveč rjave,
Pa krmilo ni original - ti ga pa js poceni prodam, ker mislim at gor neki drugega :D

Verjetno bom čez zimo tud js obnavljal svojega apna, ki ga imam že 22 let in se še akr redno vozim na šiht itd :)
jur76
Posts: 474
Joined: 19 Nov 2015, 19:37
Avtomobil: Zaporožec 968

Re: Ups

Post by jur76 » 24 Dec 2019, 18:26

Saj vem, da ni glih za tukaj smetit z mopedi, sam javim da sem ga zrihtu, ker stran pa res ne bomo metal a ne.

Na hitr poštiman, res je blo vse v ku..., edino mašina je pa res še original sestavljena, sem samo obročke zamenjal nov auspuh pa gasa, ostalo pa :crazy: kej bi jamru, pluneš v roke, zdaj je tehnično brezhiben, enkrat še balanco, pa sprednjo okroglo luč, pa bo. Papirji urejen, tko da spomlad registriram.
Čez kak let pa ornk restavracija, zdaj se bo kako leto uporabljal.
Vesel k radio.
Za balanco se priporočam, če je ona na V.
LP
Attachments
IMG_20191224_120142.jpg
IMG_20191224_120107.jpg
Post Reply