Kozolec najdba (Barn Find) po moje - čudeži se dogajajo

Post Reply
User avatar
croma_man
Posts: 2730
Joined: 23 Apr 2012, 23:35
Avtomobil: BMW E21 315 / BMW 2002 Touring
Location: Celje
Contact:

Kozolec najdba (Barn Find) po moje - čudeži se dogajajo

Post by croma_man » 10 Nov 2019, 13:48

Pa začnimo iz zgodbico, kot vedno sem tudi tokrat pohajkoval po Avstriji in nabiral feltne...

Oglas : BMW feltne, spodobna cena, starejši gospod po telefonu, pa skočmo še po njih.

Pridem do naslova, vidim tablico na E61...

Image

ajd, duhovit penzionist, pa se razvije debata, si jih pokažemo (avte seveda)...in reče Alois, prid do mene, mam od parih BMWjev cel kup delov ki so mi ostale od obnove in pa avte smo kosal v 80/90ih...prid pober, men se ne da prodajat po kosih. Vzamem povabilo resno in se poslovimo za tist dan.

Naslednji teden grem spet na roparski pohod po Avstriji in se oglasim pri njemu. Naberem BMW dele ki mi je obljubil, se dogovorima za ceno, potem pa se začne film :)

Reče da ima od tasta ki je 80+ še 3 hale delov (glavni nabavni in razkosevalec avtov)...Začnema z ogledom, odpre halo 1,2,3...vsi deli skrbno zloženi, večina delov od avtotrgovin z deli ki so propadle oz so imele inventurna pucanja stare zaloge. Pomeni 30-40 let stari novi deli spakirani v škatlah nikoli zmontirani...Super, 600m hale nabito polne, vrata, odbijači, vezne stene, luči, števci,...ok, realna tla, nimam $$$ da tole kupim - nakar me potolaži da dokler je tastar živ in ga to veseli, hale niso naprodaj. Phew, sem že mislil doma razprodajo nardit.

Potem se pa zgodba razvije, tule mamo še ene dile...Na teh dilah ni bilo nobenega 30 let, tastar nemore več po stopnicah, tole se bo pomoje dalo zmenit z njim da ti proda...pa poglejmo.

Image

Image

Image

Image

cca 100m2 nametanih novih krom odbijačev (+ par plastičnih in ostalih delov), začnem brskat, vidim E21 odbijače, končam z brskanjem, grem v subtilno pogajanje (ne na kolena !)...

Po pogovorih se dogovorima da pridem po BMW dele, za dile pa vpraša tasta ko pride iz toplic če bo šlo se poslovit od njih.

...

mine teden, dobim kombija, kličem : Ja tast je reku da ti bo prodal vse kar je na dilah, pogoj, sprazneš do konca in spucaš. Se usedem v delavnici na eno feltno in najbrž sedim vsaj 2 ure in se smejim samemu sebi, k sreči je včasih fajn met zaklenjena vrata da ne vidijo ostali :lol: :lol: :lol:

naslednji dan nalaganje od jutra do večera

Image

zvečer zmečem ven še ostale motorje in bmw dele ki sem jih pripeljal

Image

.... naslednji dan ni blo problema it v delavnico pogledat ka smo nagrabl

začnem cufat star papir dol, pucat osja gnezda

Image

Image

vmes sem mel še par uglednih gospodov na obisku, ker so se na določenih papirjih napisi od katerega avta so odbijači že razgradili..

fiat 128, 132, peugeot 304, 504, audi, ford taunus, fiesta, capri, opli,...

Image

Diana bataljon, krom in barva

Image

zgleda že lepše

Image

zmagovalni kup vsaj kar se prodaje tiče

Image

BMW E21 sredinski spredaj, vse tipi topi, ni treba polirat, brez pikice
Image

in pa Opel Kadett D

Image

preklel sm jih ko sem vsakega posebaj vlekel dol po strmih stopnicah, mislil že vreč stran, no na koncu pa že potujejo v Nemčijo na paleti in to za ne malo denarja :lol: :lol: :lol:

Zaenkrat toliko, mam še en kombi delov za it iskat, ker nism mogu več tlačit v prvo furo.

Kozolčne najdbe obstajajo ! Takrat ko najmanj misliš :wave:
User avatar
karoserist.si
Posts: 525
Joined: 04 May 2011, 07:45
Location: Ljubljana
Contact:

Re: Kozolec najdba (Barn Find) po moje - čudeži se dogajajo

Post by karoserist.si » 10 Nov 2019, 14:06

Bravo tastar :clap: .

Manta B - ce bos kej prodajal kar rezerviraj prosim zame - vsaj en set ;))).
User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Re: Kozolec najdba (Barn Find) po moje - čudeži se dogajajo

Post by DS71 » 10 Nov 2019, 18:59

za citroena kežo kontaktiraj ..če ne bo kupu ti zna kšno pot pokazat

Drgač pa huda najdba .. se te prou predstavlam ..uno,ko dete spustiš v trgovino igrač :lol:
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
jur76
Posts: 474
Joined: 19 Nov 2015, 19:37
Avtomobil: Zaporožec 968

Re: Kozolec najdba (Barn Find) po moje - čudeži se dogajajo

Post by jur76 » 10 Nov 2019, 19:12

Škoda, da nimaš nobenga odbijača za Zaporožca :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
L4UK0
Posts: 3068
Joined: 18 Oct 2010, 22:06
Avtomobil: 1972 Datsun Fairlady Z
Location: Ljubljana
Contact:

Re: Kozolec najdba (Barn Find) po moje - čudeži se dogajajo

Post by L4UK0 » 11 Nov 2019, 16:40

FUCK!
Image
Image
User avatar
pero27
Posts: 2627
Joined: 16 Jan 2014, 16:50
Avtomobil: BMW e21 315 82', Kadett C 1.2N/S 78', BMW E30 318i 87', Kawa KZ400 82' cafe
Location: Novo mesto
Contact:

Re: Kozolec najdba (Barn Find) po moje - čudeži se dogajajo

Post by pero27 » 12 Nov 2019, 16:12

Uf matr, sem ti fouš tistgale kupa e21 sredin :) A krajcev pa ni blo nč?
K ti sploh še kej druzga delaš, kot felge rihtaš pa hude dele dilaš? :D

Zdej pa sem še enmu mulcu stisneš 100€ v roko da namest tebe podstrešje pomete, pa si zmagal! :lol:
User avatar
croma_man
Posts: 2730
Joined: 23 Apr 2012, 23:35
Avtomobil: BMW E21 315 / BMW 2002 Touring
Location: Celje
Contact:

Re: Kozolec najdba (Barn Find) po moje - čudeži se dogajajo

Post by croma_man » 12 Nov 2019, 18:00

krajcev nč, žal ali ne žal...tak veš kake so cene, mislim da bom mogu prodat par sredinskih da si lahk lepe krajce za mojga kupim original :lol: :lol: :lol: mam spredi in zadi pojahane.

Js sam še feltne rihtam pa občasno oz. trenutno 1x letno najdem kakega fanatika in mu opustošim zalogo delov.

seznam novih odbijačev je narejen, če kdo kaj rabi z veseljem menjam za evre, za rabljene mam pa še mal identifikacijske krize, če ne bo druge bom poslikal pa skup pogruntamo od katerega avta je :D :D :D
Post Reply