Mig/Mag varilni aparat

User avatar
JureK
Posts: 588
Joined: 25 Sep 2012, 12:44
Avtomobil: VW T3

Re: Mig/Mag varilni aparat

Post by JureK » 08 Apr 2016, 09:05

:)
Boš mogo odpret en nov projekt, da ti švasaparat ne zarjavi!
User avatar
croma_man
Posts: 2730
Joined: 23 Apr 2012, 23:35
Avtomobil: BMW E21 315 / BMW 2002 Touring
Location: Celje
Contact:

Re: Mig/Mag varilni aparat

Post by croma_man » 08 Apr 2016, 09:12

JureK wrote::)
Boš mogo odpret en nov projekt, da ti švasaparat ne zarjavi!
mam, jutri začnem - 250m pohištvenih cevi prešvasat v stalaže za feltne
User avatar
pero27
Posts: 2627
Joined: 16 Jan 2014, 16:50
Avtomobil: BMW e21 315 82', Kadett C 1.2N/S 78', BMW E30 318i 87', Kawa KZ400 82' cafe
Location: Novo mesto
Contact:

Re: Mig/Mag varilni aparat

Post by pero27 » 08 Apr 2016, 10:28

JureK wrote:Če vzameš gasilni aparat, moraš imeti nekje nekoga (najboljš, da pri gasilcih), ki ti ga bo polnil. Če ga prineseš v plinarno te zavrnejo, ker kao ni atestiran, pa ni to pa ni ono, pa bla bla bla... Jaz bom gasilnega zamenjal za original flašo, ker se mi ne da več jebat z njimi v plinarni ali pa vedno nekoga fehtat, da mi nafila!
Gaslilni aparat moraš met atestiran, ja. Polnejo ti ga pa čist normalno pri gasilcih, nerabiš nobenega poznat; prineseš, nafilajo, plačaš po ceniku. Še predelajo ti ga zastonj (odšraufajo ventil in vzamejo cevko ven) če jim rečeš da boš mel za varit. Pa pobarvajo ti pol zgornji del na sivo. Vsaj tko je pri nas.
gtyrant
Posts: 240
Joined: 12 Feb 2013, 00:05
Avtomobil: Ford Thunderbird Town Landau / Chrysler New Yorker Landau / Coupe deVille

Re: Mig/Mag varilni aparat

Post by gtyrant » 08 Apr 2016, 11:31

Samozatemnitvene maske sem gledal na dveh spletnih trgovinah(proficenter in varesi.si).
Cenovni rang od 80-150 evrov. Če bi bilo potrebno bi dal tudi do 200. Verjetno so to kvalitetne maske ? Saj se menda ne plačuje samo imena in dizajna...
User avatar
mitja1303
Posts: 98
Joined: 08 Jan 2015, 21:36
Avtomobil: VW1303s, VW T2b DoKa, VW T3 California

Re: Mig/Mag varilni aparat

Post by mitja1303 » 08 Apr 2016, 12:16

pero27 wrote:
JureK wrote:Če vzameš gasilni aparat, moraš imeti nekje nekoga (najboljš, da pri gasilcih), ki ti ga bo polnil. Če ga prineseš v plinarno te zavrnejo, ker kao ni atestiran, pa ni to pa ni ono, pa bla bla bla... Jaz bom gasilnega zamenjal za original flašo, ker se mi ne da več jebat z njimi v plinarni ali pa vedno nekoga fehtat, da mi nafila!
Gaslilni aparat moraš met atestiran, ja. Polnejo ti ga pa čist normalno pri gasilcih, nerabiš nobenega poznat; prineseš, nafilajo, plačaš po ceniku. Še predelajo ti ga zastonj (odšraufajo ventil in vzamejo cevko ven) če jim rečeš da boš mel za varit. Pa pobarvajo ti pol zgornji del na sivo. Vsaj tko je pri nas.
Pr nas mamo enga, ki izdeluje gasilne aparate, hidrante itd, nikoli ne komplicira o kakšnem atestu, prneseš gasilni aparat tja, ti da takoj drugega polnega, daš 10€ in greš 8-)
User avatar
Cox
Posts: 1056
Joined: 11 Mar 2012, 13:50

Re: Mig/Mag varilni aparat

Post by Cox » 08 Apr 2016, 14:35

Jeklenko se da za neke 5€ kavcije izposodit pri teh mojstrih ki prodajajo gospodinjski plin in plin za gostince ven iz kombija .. potečeni a-testi, gasilski aparati in podobno niso več vaša skrb ..
O Anja .. o tebi se mi sanja.
User avatar
JureK
Posts: 588
Joined: 25 Sep 2012, 12:44
Avtomobil: VW T3

Re: Mig/Mag varilni aparat

Post by JureK » 08 Apr 2016, 16:23

Na Linde plinu v Celju ne filajo v gasilske flaše. Pri poklicnih gasilcih v Celju so meni rekli, da ne filajo če si vzel cevko ven.
Pol pač dam kolegu pa on nese gasilcem, ker ma nekoga tam.
Sem se odločo da investiram v dve flaši, eno za co2 drugo pa za argon.... pa mam za naslednjih x let mir...
User avatar
Fleko
Posts: 1307
Joined: 04 Oct 2013, 18:46
Avtomobil: 41 cilindrov z vseh vetrov

Re: Mig/Mag varilni aparat

Post by Fleko » 08 Apr 2016, 20:09

JureK wrote:Če vzameš gasilni aparat, moraš imeti nekje nekoga (najboljš, da pri gasilcih), ki ti ga bo polnil. Če ga prineseš v plinarno te zavrnejo, ker kao ni atestiran, pa ni to pa ni ono, pa bla bla bla... Jaz bom gasilnega zamenjal za original flašo, ker se mi ne da več jebat z njimi v plinarni ali pa vedno nekoga fehtat, da mi nafila!

Masko sem kupil pri Metal Mikulič v Radomljah. Polna cena maske je bila nekje 70 eur. Dela odlično! Se pa ne spomnem zdejle na pamet katere firme je.
Jaz sem A testiral gasilni aparat in imam mir za 10 ali 15 let. Meni so tudi gasilci težili zaradi A testa. Prvič, ko je bil pretečen samo 9 let so me še spustili v druge pa ne več :lol:
Get low, no matter how
gtyrant
Posts: 240
Joined: 12 Feb 2013, 00:05
Avtomobil: Ford Thunderbird Town Landau / Chrysler New Yorker Landau / Coupe deVille

Re: Mig/Mag varilni aparat

Post by gtyrant » 10 Apr 2016, 22:34

Cox wrote:Jeklenko se da za neke 5€ kavcije izposodit pri teh mojstrih ki prodajajo gospodinjski plin in plin za gostince ven iz kombija .. potečeni a-testi, gasilski aparati in podobno niso več vaša skrb ..
Ne najdem, da bi kdo na Ljubljanskem koncu ponujal kaj takega. Saj kolikor sem pregledal spletne strani ponudnikov.
User avatar
grega983
Posts: 878
Joined: 09 Jan 2013, 20:02
Avtomobil: Lancia Delta HF turbo, Alfa Romeo 33 16v Permanent 4, Lancia Thema 16v Turbo LS
Location: Fram

Re: Mig/Mag varilni aparat

Post by grega983 » 11 Apr 2016, 07:24

Ali pa greš do najbližje mercator tehnike, istrabenz plini, pretent.

Vsepovsod se da dobiti
Če italjanu rečeš da je cigan s tem v bistvu žališ cigana
Post Reply