Uradna "Vse bomo kupli" tema

User avatar
JureK
Posts: 588
Joined: 25 Sep 2012, 12:44
Avtomobil: VW T3

Re: Uradna "Vse bomo kupli" tema

Post by JureK » 13 Jul 2017, 07:38

+1
Sicer pa je tole ena najbolj zanimivih tem za branje :)
User avatar
papi
Posts: 2187
Joined: 18 Oct 2010, 23:13
Avtomobil: Opel Kadett C 2.0 Turbo, BMW E28 1.8i, Vw T3 caravelle 1.9 TDI,

Re: Uradna "Vse bomo kupli" tema

Post by papi » 13 Jul 2017, 08:18

DS71 wrote:
papi wrote:O joj kaj ?!? :lol:

PS: fantje, opli so forum nardili ;)

PS2: bi reku da je caddy zakon, glede na zgoraj povedano... grd je! :lol: :lol: :lol:
mislim da si eno tako pokozlal kot da bi v tvojo temo pero stavil slike od šwasarije na bmw .. se mi zdi da je teh 50 strani izključno tema od cox-a in vladota ..ali se motim ? :lol:
Slabo ti gre za enega ki je naredil forum :lol: :P ;)
P.... kaj ste scali na koprive? :lol:
No to da je to vbistvu njihova tema nism niti pomislu/opazil... :?
Se opravičujem, bomo porihtali...
User avatar
L4UK0
Posts: 3073
Joined: 18 Oct 2010, 22:06
Avtomobil: 1972 Datsun Fairlady Z
Location: Ljubljana
Contact:

Re: Uradna "Vse bomo kupli" tema

Post by L4UK0 » 13 Jul 2017, 09:16

Papiju - gospodu Rji - je mal zarustalo... :P Se v njegovem imenu opravičujem... :D
Image
User avatar
eugene
Posts: 1276
Joined: 22 Jan 2011, 08:47

Re: Uradna "Vse bomo kupli" tema

Post by eugene » 13 Jul 2017, 12:50

primož , ta ki vozi terenca, je hroščar tako, da recimo da nisi prov totalno zajebal. :D
Let's go Brandon!
User avatar
Cox
Posts: 1056
Joined: 11 Mar 2012, 13:50

Re: Uradna "Vse bomo kupli" tema

Post by Cox » 21 Jul 2017, 12:37

No da ne bo izgledalo da se samo budalimo ... včasih se pri nas tudi kaj naredi :lol:

Naš bivši kombi ...
Image


Živi od prejšnjega tednja malo bolj nizko življenje 8-)
Image
O Anja .. o tebi se mi sanja.
User avatar
Cox
Posts: 1056
Joined: 11 Mar 2012, 13:50

Re: Uradna "Vse bomo kupli" tema

Post by Cox » 21 Jul 2017, 13:01

Za tiste ki ne poznate specifike nižanja zračnohlajenih vozil pa še malo tehnikalij :D

Slike so iz interneta .. ampak tokrat smo se nižanja lotili tako ..

Sprednji most od t2 izgleda nekako tako (ta je sicer od T1 .. ampak ..recimo :D )..
Image

Na mestih kjer je označeno z rdečim so listnate vzmeti fixno vpete v most in določajo pozicijo rok ter s tem višino vozila.

LIsti gredo skozi tak komad, ji je na dveh mestih zavarjen v cev, na enem pa priterjen z vijakom.
Image
O Anja .. o tebi se mi sanja.
User avatar
Cox
Posts: 1056
Joined: 11 Mar 2012, 13:50

Re: Uradna "Vse bomo kupli" tema

Post by Cox » 21 Jul 2017, 13:08

Da lahko vozilo znižamo osvobodimo to vpetje in navarimo nastavke ki omogočajo da se pozicija roko poljubno spreminja .. nastavki izgledajo tako .
Image
Image

Na cevi kjer je v nastavek privijačen vijak se naredi podolgovata zareza in most postane poljubno nastavljiv po višini.
Image
O Anja .. o tebi se mi sanja.
User avatar
Cox
Posts: 1056
Joined: 11 Mar 2012, 13:50

Re: Uradna "Vse bomo kupli" tema

Post by Cox » 21 Jul 2017, 13:12

Nadaljevanje sledi ... (moram prenehat drugače bo šef jezn ker pišem članke med službo :D )
O Anja .. o tebi se mi sanja.
User avatar
Cox
Posts: 1056
Joined: 11 Mar 2012, 13:50

Re: Uradna "Vse bomo kupli" tema

Post by Cox » 23 Jul 2017, 21:50

Da bi se izognili nadležnemu bump steer-u in ekstremno trdemu podvozju ki se pojavi pri močno znižanih vozilih smo dodatno zmontirali še spuščene premnike. Narejeni so tako da je vpetje kolesa prestavljeno višje na premniku in z tem avto postane nižji, ker se ob tem geometrija podvozja ne spremeni (končniki so vpeti na istem mestu kot originalno) se avto pelje enako kot prej.

Kombinacija nastavljivega mostu in spuščenih premnikov nam tako omogoči individualno nastavljanje višine ter rahlo trše podvozje v izogib drgnjenja ob blatnik, brez da bi se kvaliteta vožnje bistveno poslabšala.
O Anja .. o tebi se mi sanja.
User avatar
Cox
Posts: 1056
Joined: 11 Mar 2012, 13:50

Re: Uradna "Vse bomo kupli" tema

Post by Cox » 23 Jul 2017, 22:00

Za zadaj smo za nižanje izbrali podobno metodo kot spredaj, premaknjeno vpetje li ga dosežemo z montažo talšnih komadov
Image

Zadnja os se z tem premakne nekaj cenitmetrov višje in rezultat je nižji avto...
Image

Seveda obstaja tudi zadaj možnost prestavljana višine na torzijskih palicah v kolikor je to potrebno za korekcijo višine, ampak v našem priemru se je izšlo čudovito brez tega.
O Anja .. o tebi se mi sanja.
Post Reply