Kadet C predelava/ swap omega 2.0i

Kleman
Posts: 8
Joined: 24 Aug 2018, 13:45
Avtomobil: Opel kadett c

Kadet C predelava/ swap omega 2.0i

Post by Kleman » 06 Dec 2018, 20:20

Pozdravljeni,
Imam kadetta c 76' in razmisljam o swapu. Kolikor sem zasledil se pogosto swapajo z motorji od omege 2.0i.
Sam nimam prostora niti dosti znanja da bi se lotil takega projekta.
Zanima me ce se je kdo tukaj pripravljen lotiti tega(videl sem da je kar nekaj mojstrov ki so predelali svoje masine:), oziroma ce poznate koga ki se s tem ukvarja?
Kaksna je okvirna cena?
Malo me edino skrbi zaradi tehnicnega...kako vi spravite svoje čez tehnični, preko poznanstev ali?
Lp, Klemen
User avatar
opelsime
Posts: 255
Joined: 31 Mar 2012, 07:09

Re: Kadet C predelava/ swap omega 2.0i

Post by opelsime » 06 Dec 2018, 22:53

Sigurno nisem cisto pravi naslov, vendar ce poenostavim vsi cih motorji od 1.6 do 2.4 so "enaki" v kolikor je cih 8v. Ce pa v originalu nimas cih motorja je pa vse skuaj tezje. v kolikor ti uspe homologacija iz ohv na cih mas zs in se slisva.
Anzee
Posts: 1988
Joined: 18 Oct 2010, 23:49
Avtomobil: Opel Manta A | Opel Manta B | Opel Monza A1 | VW T3 Doka
Location: Ljubljana - Siska
Contact:

Re: Kadet C predelava/ swap omega 2.0i

Post by Anzee » 07 Dec 2018, 00:04

Osebno 2.0i torej c20ne oz tega stila motorja nebi tlacil v kadetta. Sam motor izgleda prenov, pripelje pa en kup predelav (Karter od 1.8i rekorda oziroma samogradnja, prestavitev razdelilca, custom izpusni kolektor, menjalnik R25 in predelava kardana,...). Če se že tolk matras potem raje vržeš notr 2.0 16v in vsaj nekam gre. Na forumu sta vsaj dve taki predelavi na 2.0 8v (papi Kadett C karavan, o.s.car Kadett c limo in opelpower c coupe), pa bodo povedali kaj vec. Zdej, če tega nebi sam delal bo pa tisti, ki bi/bo verjetno kar dobro računal.
User avatar
papi
Posts: 2184
Joined: 18 Oct 2010, 23:13
Avtomobil: Opel Kadett C 2.0 Turbo, BMW E28 1.8i, Vw T3 caravelle 1.9 TDI,

Re: Kadet C predelava/ swap omega 2.0i

Post by papi » 07 Dec 2018, 08:47

Anzee wrote:Osebno 2.0i torej c20ne oz tega stila motorja nebi tlacil v kadetta. Sam motor izgleda prenov, pripelje pa en kup predelav (Karter od 1.8i rekorda oziroma samogradnja, prestavitev razdelilca, custom izpusni kolektor, menjalnik R25 in predelava kardana,...). Če se že tolk matras potem raje vržeš notr 2.0 16v in vsaj nekam gre. Na forumu sta vsaj dve taki predelavi na 2.0 8v (Papi kadett c karavan, o.s.car Kadett c limo in opelpower c coupe), pa bosta povedala kaj vec. Zdej, če tega nebi sam delal bo pa tisti, ki bi/bo verjetno kar dobro računal.
No jst sm eden od teh ki sem naredil to kombinacijo ( kadett C / c20ne ) in prevozu ene 200.000km
Se fural z avtom 9 let vsak dan... ene 6 let je bil c20ne :)
In kombinacija zmaga!!!... tle se nebi strinjal z Anžetom... kao če že delaš daš 16v...
Spet odvisno kaj hočeš met in zakar boš uporabljal avto....
Kot pravim za kruzanje in vsakdanjo uporabo je c20ne top!
Pa še na tehničnih gre kr skozi ker je motor od zgoraj res majhen in nevpadlijv....
Motor je res zakon, ful navora... pije nič in dela ;) pa poceni kosi za servis...
Tudi stilsko kar paše tle noter, seveda ne kot CIH ki je bil tudi serisjko v kadettih,
ampak zgleda prav ok ker je pokrov ventilov res majhen in zadeva ne bode v oko....

Je pa res da je več predelav kot če daš noter ciha...
Ampak ne to kar je pisal Anže :?: razdelilc ostane prav tam kjer je bil, pa tudi kolektor je originalen :lol: :D

Naredit moreš adapter plate za nosilce motoja... ker pridejo le tej bol naprej
Naredit moreš nosilec menjalnika, (posegov v karoserijo ni! )
En avspuhar ti more naredit avpuh od kolektorja naprej
Kardan je samogradnja in največja tegoba pri celi predelavi....
Predelat moreš rezervar da ima dva priklopa zaradi vbrizga....
karter je treba preoblikovat....

Evo, pa si dobil mnenje nekoga ki je to naredu in fural ;) :lol: :twisted:
Anzee
Posts: 1988
Joined: 18 Oct 2010, 23:49
Avtomobil: Opel Manta A | Opel Manta B | Opel Monza A1 | VW T3 Doka
Location: Ljubljana - Siska
Contact:

Re: Kadet C predelava/ swap omega 2.0i

Post by Anzee » 07 Dec 2018, 08:56

papi wrote: Ampak ne to kar je pisal Anže :?: razdelilc ostane prav tam kjer je bil, pa tudi kolektor je originalen :lol: :D
Tocno, mas prav, govoril sem za Manto B / Ascono B, ki ima malo drugacno konfiguracijo pod pokrovom :?

Ma ne sej imas prav, verjetno ni tako slab motor za Kadetta, verjetno je tudi dosti lazji od CIH-a, kar se verjetno pozna na handlingu. Verjetno sem tok kriticno napisal zato, ker sem bolj period correct clovek in podzavestno navijam za CIH motor :) 2.4i 8-)
User avatar
L4UK0
Posts: 3070
Joined: 18 Oct 2010, 22:06
Avtomobil: 1972 Datsun Fairlady Z
Location: Ljubljana
Contact:

Re: Kadet C predelava/ swap omega 2.0i

Post by L4UK0 » 07 Dec 2018, 10:42

Ahh, o C20NE swapu v C Kadetta sem tudi sam sanjal, pa se na koncu odločil za 2.2 CIH in mi nikoli ni bilo žal... ;)
Image
Kleman
Posts: 8
Joined: 24 Aug 2018, 13:45
Avtomobil: Opel kadett c

Re: Kadet C predelava/ swap omega 2.0i

Post by Kleman » 10 Dec 2018, 13:38

Hvala vsem za odgovore in koristne informacije.
Mocnejsi motor bi dal notri ker zelim malo vec konjickov, da bo stvar sibala:D se najbolj mi disi c20ne kot je @papi naredil, ampak imam se vedno problem da rabim nekoga ki bo naredil swap. V kopru imam mehanika, ki bi zrihtal amapk ma tolk dela da bi na ta swap cakal par let :lol:
Bom se malo povprasal naokoli.
User avatar
eugene
Posts: 1276
Joined: 22 Jan 2011, 08:47

Re: Kadet C predelava/ swap omega 2.0i

Post by eugene » 10 Dec 2018, 18:01

S kje pa si?
Let's go Brandon!
Kleman
Posts: 8
Joined: 24 Aug 2018, 13:45
Avtomobil: Opel kadett c

Re: Kadet C predelava/ swap omega 2.0i

Post by Kleman » 11 Dec 2018, 00:43

Koper
User avatar
papi
Posts: 2184
Joined: 18 Oct 2010, 23:13
Avtomobil: Opel Kadett C 2.0 Turbo, BMW E28 1.8i, Vw T3 caravelle 1.9 TDI,

Re: Kadet C predelava/ swap omega 2.0i

Post by papi » 11 Dec 2018, 08:46

Kleman wrote:Koper
Tip je naš ! :thumbup: :clap: :D

Pa ne mi rečt da imaš ti mojega bivšega zelenega kadetta (vmes je biu od Lukota..) :wtf: :crazy: :?:
Post Reply