Alfa 164 3.0 V6 12V QV "Q2"

User avatar
killergame
Posts: 339
Joined: 08 Sep 2016, 01:03
Avtomobil: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12V QV Q2
Location: Brežice
Contact:

Re: Obnova motorja Alfa 164 3.0 V6 12V QV "Q2" + slike celotne obnove

Post by killergame » 21 Nov 2020, 18:17

Sicer ne vem če kdo sploh spremlja to temo, ga zanima, bere... ampak evo update.

Sistem ventilacije sem malo updejtal in zatesnil konkretno. Ter seveda vse temeljito ocistil po 30 letih

Image

Image

Image

Nove antivibracijske spužve

Image

Nabavl tudi deteljico preden jih zmanjka, ker sem par stvari že cakal, v smislu sej ne rabim še, potem je pa zginilo z prodaje povsod

Image

Precne roke take grde ne morejo na avto, tako, da sem vse razprešal

Image

V citronko in vse na cinkanje skupaj z nekaj drugimi deli

Image

Much better! :D

Image

Image

Image

Image

Malo sem tudi barval :D Nosilec zracnega filtra pobarvan in všravfani gumi nosilcki za škatlo filtra

Image

Image

Na novo pobarvan tudi komplet nosilec armature, ventilacije

Image

Dodanih še nekaj novih tesnilnih spužvic za ventilacijao

Image

Vecji del ventilacije sestavljen. Manjka še veliko cevi, ampak tiste se dodajo ko vse skupaj povežem z armaturo

Image

Potem sem spet mal kupoval :lol: :D Usralo se mi je do konca, da sem našel pri dobavitelju na odprodaji prakticno zastojn zadnji kolesni SKF ležaj za 13€ :lol: Ce je sreca, da se ga najde na ebayu so cene tam 200€+ vecinoma

Image

Image

Pa še dalje malo srece. Zadn cas lovim samo še original dele, ostalo sem itak že vse kupil novo kar se je dalo :lol:

Filter bencinske pumpe in antivibracijska guma za na dnu crpalke, ko sede na dno tanka

Image

Image

Pa original novi glavni zavorni cilinder fiu 8)

Image

Image

Pa dal sem nardit še nove puše po meri za nosilec klima kompresorja. Tko, da lahko sedaj dam tudi pocinkat nosilcke, namesto to drek gorcica barve, ki naj bi bla zlata :|

Image

Dal delat tudi kopijo original orodje za držat jermenice na 12v motorju

Image

Pa na armaturi kablih dokoncal še kar mi je ostalo. Sem moral pobrskat sheme, da sem najdo kable za radio in zvocnike prave

Image

Image

Image

Obenem hotel poviti za motorcek brisalcov še kable, ampak me je motil izolir trak, pa cudni mi bli "viška" kabli kr tko štrleli. Zacem odvijat, vidim sam žicke mal skupi povite in izolir trak. So dali kr prikljucek od superce za novejši motorcek :roll:

Image

Seveda se tega ne grem jz. Original prikljucek nazaj!

Image
Last edited by killergame on 20 Sep 2022, 02:56, edited 1 time in total.
Alfa V6 POWER!

Alfa 164 3.0 V6 12V "QV" Q2 1990
Alfa 156 SW 1.9 JTDm 2005
Alfa 164 2.5 TD 1993 - ex
Alfa 164 2.0 TS 1991&1989 - ex
Alfa Giulietta 2.0 1974 - ex
User avatar
pero27
Posts: 2630
Joined: 16 Jan 2014, 16:50
Avtomobil: BMW e21 315 82', Kadett C 1.2N/S 78', BMW E30 318i 87', Kawa KZ400 82' cafe
Location: Novo mesto
Contact:

Re: Obnova motorja Alfa 164 3.0 V6 12V QV "Q2" + slike celotne obnove

Post by pero27 » 21 Nov 2020, 18:55

Itak da spremljamo, sam tako dobr delaš, da ni kej za komentirat :)
No, edin tale kabel zdej bi lahko komot namest lotanja na nove čeveljčke zakrimpal pa v konektor porinu :D tko sem se jst na kawasakiju lotu pa ni blo nič več dela kot z lotanjem intermoskrčkami in vsem...
User avatar
killergame
Posts: 339
Joined: 08 Sep 2016, 01:03
Avtomobil: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12V QV Q2
Location: Brežice
Contact:

Re: Obnova motorja Alfa 164 3.0 V6 12V QV "Q2" + slike celotne obnove

Post by killergame » 07 Jan 2021, 21:29

Hvala pero :) Lahk bi tut, sam pol bi rabo še vse tist nabavit, pa blazno tečno mi je vn žičke s konektorjev jemat. Rajš kr pospajkam pa je :lol:



Malo je blo zdej delo pri avtih in motorjih na off, zarad gužve s prodajo delov, pa ves prosti čas in vikende, sem nameno v remont garaže :)

Spraznil sem vse z izjemo 2 motorjev, ki jih nimam več kam dat, mize in pač delovnih omar. Ko gresta motorja stran bom pa še pod mizo seveda dokončal.

Image

Image

Prvo grundirni premaz kemagrund A

Image

Samoizravnalna kema. Sem mal slabo pogledal porabo in je bla ena vreča samo za polovico, ura pa 8 zvečer..Tko, da sem drugo polovico potem moral naslednji dan in si delo otežil, ker je seveda potem trebalo brusit spoj, da se je poravnalo

Image

Image

Kolega prišel mi nardit še razsvetljavo in polno vtičnic povsod končno :D Ena between work

Image

Končna razsvetljava. Zdej pa je svetlobe kot se spodobi

Image

Prvi sloj kemapox epoxy 2k + pesek, da ne drsi. Potem čakal 2 dni in dal še en sloj.

Image

Image

Image

Končni rezultat je odličen z izjemo navodil, ki niso tko briljantna. Peska sem dajal preko drobnega cedila kolikor malo se je dalo. No še vedno hudo preveč in pa drugi sloj čeprav debel, še vedno ostane hrapavo kot brusni papir. Tko, da bom del v kratkem še vsak 1 ali 2 sloja preko, da se bo dalo lepo čistit in da ne bo pregrobo.

Brez mojega nadzornika Binkota, ni šans kej slikat :lol:
Image

Image

Drugače pa zelo zadovoljn. Izdelava lahka. Vse kar se rabi je valjček, kovinska gladilka in čopič. Pa nekaj ur dela. 1 teden, da se do konca posuši. Zaenkrat bp, pa vozim gor stojala z motorji, vlka kilaža in kovinski koleščki.


Pa še ena 164 related novica. Uspel najdet in dobil danes še zadnje kose notranjosti QV! Končno mam VSE! 8-) Tole so bili še manjkajoči kosi za vratne tapete. Usnjeni deli vratnih tapet. Plus prestavna ročka QV, ki je pa seveda potrebno preoblečt na novo.

Image
Alfa V6 POWER!

Alfa 164 3.0 V6 12V "QV" Q2 1990
Alfa 156 SW 1.9 JTDm 2005
Alfa 164 2.5 TD 1993 - ex
Alfa 164 2.0 TS 1991&1989 - ex
Alfa Giulietta 2.0 1974 - ex
User avatar
killergame
Posts: 339
Joined: 08 Sep 2016, 01:03
Avtomobil: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12V QV Q2
Location: Brežice
Contact:

Re: Obnova motorja Alfa 164 3.0 V6 12V QV "Q2" + slike celotne obnove

Post by killergame » 18 May 2021, 02:28

Tolk dela, da je spet bolj malo novega okoli 164. Ampak ne bo več dolgo tko. Še en motor, potem pa par mesecov rezerviranih prosto za zgolj 164 8-)

Vmes sem pa kupo še miljon robe :lol:

Set novih klučev in vseh ključavnic avta z meni najlepšim ključem

Image

Podstavek akumulatorja

Image

Še zadnjo zgornjo cev dobil original iz Italije

Image

Novi zadnji ABS senzorji. Sicer dva desna, ampak bom nosilček preuredil, da bo tudi na levo pasal.

Image

Dal vodno speskat koletu par zadev. Adapterji za sprednje amortizerje

Image

Zunanji homokinetični zglobi

Image

Motor se je vmes preselil v garažo in naredil par metrov :lol:

Image

Image

V Ukrajini nabavil še par original zadev haha. Zajlo gasa sicer že mam eno novo original, ampak za take smešne denarje kolk je bla, sem vzel še eno, skupaj s posodico oljnih hlapov. Mam sicer oil catch can, ampak se mi iskreno ne da delat nosilcov, cevi, itd. Mogoče kdaj v prihodnje.

Image

Image

Dalje spet nov paket. Nova čeljust za 35€, mi ni blo na konc pameti obnavljat originale za ta denar :lol: Pa voznikova kljuka in motorček pranja za stekla. Vse po par €.

Image

Image

Potem pa še jackpot desetletja, ki je pa prišel iz Turčije :D Morm priznat, da sem skor solzico potočo ko sem odpiral to. Kot da bi se vrnil nazaj v čas. Da sploh ne govorim o redkosti delov, ka šele o smešnih cenah.

Image

Rumene original meglenke!!

Image

Oba nova ogledala L + D :shock: :D

Image

Image

Image

Novo električno srednje ogledalo

Image

Image

Nova prestavna ročka

Image

Image

Za konec pa še dokončan kompresor klime. Pretesnjen, pobarvan, očiščen, vse na novo pocinkano.

Image

Image

Image

Manjka sicer še jermenica in sklopka, za katere še ne vem kaj točno naredit. Bi dal pocinkat, ampak sem zelo prepričan, da bi potem moral dat pobrusit obe površini, da nebi drsela. Nebi pa rad glih tvegal, ker to dobit so cene astronomske :|

Image
Alfa V6 POWER!

Alfa 164 3.0 V6 12V "QV" Q2 1990
Alfa 156 SW 1.9 JTDm 2005
Alfa 164 2.5 TD 1993 - ex
Alfa 164 2.0 TS 1991&1989 - ex
Alfa Giulietta 2.0 1974 - ex
Anzee
Posts: 1988
Joined: 18 Oct 2010, 23:49
Avtomobil: Opel Manta A | Opel Manta B | Opel Monza A1 | VW T3 Doka
Location: Ljubljana - Siska
Contact:

Re: Obnova motorja Alfa 164 3.0 V6 12V QV "Q2" + slike celotne obnove

Post by Anzee » 18 May 2021, 08:55

Cist hudo! Pa res divje da se takole take raritete od kosov se najdejo!
Gapiii
Posts: 175
Joined: 12 Jul 2019, 13:20
Avtomobil: Kadett B

Re: Obnova motorja Alfa 164 3.0 V6 12V QV "Q2" + slike celotne obnove

Post by Gapiii » 18 May 2021, 09:24

Vau, kakšna pozornost do detajlov. Bravo, res :clap:
sablac
Posts: 197
Joined: 24 Oct 2012, 21:59
Avtomobil: zastava yugo cabrio

Re: Obnova motorja Alfa 164 3.0 V6 12V QV "Q2" + slike celotne obnove

Post by sablac » 19 May 2021, 21:12

U nulo obnova.z veseljem pogledat
User avatar
killergame
Posts: 339
Joined: 08 Sep 2016, 01:03
Avtomobil: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12V QV Q2
Location: Brežice
Contact:

Re: Obnova motorja Alfa 164 3.0 V6 12V QV "Q2" + slike celotne obnove

Post by killergame » 27 Sep 2021, 23:18

Hvala :D

Torej. Poleg vsega dela, se tudi za 164 skos najde čas. Napreduje projekt vsekozi. Trenutno iščem ličarja, tako da upam, da bo avto do konca leta še uspel bit pobarvan, da se lahko preko zime zlaga :mrgreen:

Za sedeže iščem tapetnika, če ima kdo kakšna priporočila, se priporočam prosim. Zaenkrat nobenega resnega našel, eni pa pribili cene po 900€ :roll: Za ta denar raje že recaro kupim.. Sploh ker s sedeži ni nič grozno narobe. Prva dva sedalna dela bi naredil na novo, dodal malo spužve in voznikov rabi bočno oporo popravilo. To je to. Zadnja klop je super stanje.

Image

Image

Image

Image

Image


Iz firbca in ker se ležajev več ne dobi (tu pa tam kakšen ebay za 200€...) sem enega zelo bogega razstavil, da vidim kako to zgleda. Dejansko je narejeno vse skupaj in se ne da posebej ležaja za notri dobit. Tako da sam zadevo kompletno očistil, ker to notri več ni masti podobno :lol: Dal novo mast in sestavil skupaj. Zadeva se po občutku sodeč vrti normalno brez kakšnih zvokov. Tako da bom probal na takšen način enega rešit, ker imam namreč samo enega novega. Ležaj ni drugače nič stisnjen skupaj, ampak samo sestavljen in ga skupaj stisne šele matica (sem namreč novega uspel narazn vržt ko sem probaval kako gre na premnik :shifty:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Potem sem si za 30 rojstni dan omislil 20t prešo, ker mi je vedno manjkala pri mojih opravilih

Image

Image

Takoj akcija vse kar je čakalo, da si pri kolegu preprešam

Image

Image

Image

Image

Image


Potem sem do konca povil še zadnje dele kablov za armaturo in jo končno sestavil do konca

Image

Image

Image

Lepo urejeni vsi kabli. Upam da se ne bojo pregreli takoj poviti in se bo vse skupaj vžgalo :lol:

Image

Image

Image

Image

Zmontirani volan in ključavnica ter ročke

Image

Seveda nov set ključavnic

Image


Obenem sem naročil čisto vse nove konektorje direktno od Helle za vse releje, konektorje kablov, mase, itd. 150€ sam konektorji :| Sam če jih rabiš..

Image

Dobil tudi dobre tapete in prestavil usnjene dele na dobre tapete. Tako da imam sedaj vse vratne tapete gotove.

Image

Image

S spodnjimi deli je bilo malo več dela

Image

Image

Image

Predali v vratih temeljito očiščeni

Image

Image

Image

Kabli na novo pritrjeni kot original

Image

Image

Image

Zadnje so bile kar spraskane, sem jih malo pogrel s fenom in jih malo poskril, da niso tako izrazite. Nimam pa slike

Image

Ker sem šel k šasiji z misijo vsaka pikice rje mora stran in VSE na novo zaščitit..

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Rob pri dvižni točki je bil odprt in povit. Očitno kdaj falili dvigalko al pa padlo iz dvigalke..

Image

Popravljeno. Morem samo še pripikat ga nazaj skupaj

Image

Image

Image

Pod tankom, vpetje rok, nosilci tanka, avspuha itd, vse rešeno rje

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Z novimi stojalčki je bilo tokrat pod avtom veliko lažje delat. Plus voziček :D

Image

Potrebno je še očistit poden do konca, ker je vse mastno po podnu in body prepojen z oljem in svinjarijo. Nisem še našel učinkovitega in hitrega načina. Hotel sem si sposodit stroj za peskanje z ledom, ampak je cena preveč brutalna za izposojo :|

Ko uspem poden razmastit in očistit, pride vse še enkrat pobarvano s pištolo kjer sem kaj brusil (trenutno samo z čopičem), preko vse pa potem še tesnilna masa plus body kompletno nov.

Da bo avto lahko šel na kolesa in h ličarju sem se spravil dokončat še amortizerje in zadnje premnike, ki še edini niso bili gotovi od podvozja

Image

Image

Razstavljeni zadnji premniki

Image

Pripravljeni na peskanje

Image

Image

In speskani. Speskali so vrhunsko (TESI bizeljsko) in zelo ugodno

Image

Image

Zgornji del sem moral zaščitit in doma potem zbrusit, ker bi drugače uničil tesnilo in batnico

Image

Vse v 2k temeljno, da ne rjavi

Image

Image

Image

Posebej pobrušeni in očiščeni rje selenoidi in pokrovi semeringov

Image

Image

2K temeljna

Image

Image

Black 8-)

Image

Image

Image

In ker rad kompliciram z detajlni sem rabil še zlato za dele ki so original pocinkani

Image

Image

Image

Obenem pobarval še regulator pritiska goriva

Image

Image

Image

Končni rezultat amortizerjev pa..to je to :D

Image

Image

Naprešal strongflex puše v premnike zadaj

Image

Image

Image

Image

Privlekel na plan 100 delov amortizerjev

Image

Očistil gume fedrov

Image

Image

Unicorn med deli 164. Sprednji nosilec amortizerja

Image

Image

Pa še primerjava cinkanja. Desno dan pocinkat, levo pa SNR kupljen nosilec.. :think: Še razmišljam kaj naredit.

Image

In pa en amortizer sestavljen. Dodal sem še prozorn šlavf v stilu Eibach prokit fedrov, namreč te Zender fedri so bili čisto potolčeni ko sedejo skupaj in posledično rjavi. Za en čas bo.

Image

Image

Kupil sem pa še 2 menjalnika in 3 volanske letve, ker so bile skoraj zastojn :lol: :D

Image

Image

In pa dobil sem velik servo ojačevalec bremz od 24V, ki je proti 12V, dobesedno 3x večji in naj bi naredil občutno razliko v bremzanju po feedbacku ljudi, ki so to že naredili.

Image

Pa še nov ventilator kabine sem tudi uspel dobit, kar je še en unicorn find

Image

Do naslednjič 8-) :wave:
Alfa V6 POWER!

Alfa 164 3.0 V6 12V "QV" Q2 1990
Alfa 156 SW 1.9 JTDm 2005
Alfa 164 2.5 TD 1993 - ex
Alfa 164 2.0 TS 1991&1989 - ex
Alfa Giulietta 2.0 1974 - ex
User avatar
L4UK0
Posts: 3070
Joined: 18 Oct 2010, 22:06
Avtomobil: 1972 Datsun Fairlady Z
Location: Ljubljana
Contact:

Re: Obnova motorja Alfa 164 3.0 V6 12V QV "Q2" + slike celotne obnove

Post by L4UK0 » 28 Sep 2021, 21:38

To pa je attention to details... :geek:
Image
User avatar
Brešan
Posts: 30
Joined: 22 Jan 2011, 18:26
Avtomobil: Opel Kadett C
Location: Celje

Re: Obnova motorja Alfa 164 3.0 V6 12V QV "Q2" + slike celotne obnove

Post by Brešan » 22 Nov 2021, 18:57

Tvojo temo z veseljem spremljam, verjamem da nas je veliko takšnih, čeprav ne komentiramo. Super opravljeno delo! :clap:
Post Reply