Podforum za ne-tako-stare avtomobile

User avatar
croma_man
Posts: 2730
Joined: 23 Apr 2012, 23:35
Avtomobil: BMW E21 315 / BMW 2002 Touring
Location: Celje
Contact:

Re: Predlogi glede razvrščanja podforumov

Post by croma_man » 09 Sep 2016, 11:05

jebi ga stari...

kup pa predstav alfetto gtv, giulio...ne bo problema.

zakonov ni napisanih, sej jih tud za certifikate ni...tule pa administrator odloča ali je avto za na forum ali ne...kot tudi komisar za certifikat ;)
User avatar
killergame
Posts: 339
Joined: 08 Sep 2016, 01:03
Avtomobil: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12V QV Q2
Location: Brežice
Contact:

Re: Predlogi glede razvrščanja podforumov

Post by killergame » 09 Sep 2016, 11:16

No, da bi kupil avto, da ga na forumu lahko predstavim, tako hudo mi pa ni v živlenju.

Moj lifetime avto je 164. Kot že rečeno hotel sem vam predstavit projekt, dobit kakšne nasvete, ker jih po forumih z sodobnimi avti ne morem dobit (glede na to da vsi furajo sam dizle). Če pač ne morem, jebi ga :)

Edina old school zadeva po letih primerna, je od znanca Alfa GT 1600 Junior. Sva spravila avto na Alfa koledar s to sliko. Ampak za to ne bom odpiral teme, ker ni moj avto in razn 20 slik, ne morem nič drugega pisat. O mojem projektu mam pa nešteto slik.

Image
Alfa V6 POWER!

Alfa 164 3.0 V6 12V "QV" Q2 1990
Alfa 156 SW 1.9 JTDm 2005
Alfa 164 2.5 TD 1993 - ex
Alfa 164 2.0 TS 1991&1989 - ex
Alfa Giulietta 2.0 1974 - ex
User avatar
croma_man
Posts: 2730
Joined: 23 Apr 2012, 23:35
Avtomobil: BMW E21 315 / BMW 2002 Touring
Location: Celje
Contact:

Re: Predlogi glede razvrščanja podforumov

Post by croma_man » 09 Sep 2016, 11:24

to hočem sam povedat, če vodstvu ni avto oldschool...mu ni. Če pa bi tale gt junior bila predstavljena bi pa vsi skakal okol nje...tak je, tak bo ostal.
User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Re: Predlogi glede razvrščanja podforumov

Post by DS71 » 09 Sep 2016, 11:30

raznoraznih nasvetov je tukaj gor malo morje..bodisi v temah o avtih ali tehničnem podforumu ..če v tej poplavi ne najdeš odgovora in boš v tehničnem podforumu predstavil določen problem in prosil za nasvet,verjamem da ti bo vsak,kateri bo kaj vedel to tudi povedal ..pa tudi če se bo vprašanje nanašalo na alfo 164 ..gniu pleh je gniu pleh,in počen nosilc je počen nosilc ;)
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
nalim
Posts: 358
Joined: 16 Jul 2012, 11:49
Avtomobil: OOOO | \X/ | ⚡

Re: Predlogi glede razvrščanja podforumov

Post by nalim » 09 Sep 2016, 16:18

Zeko124 wrote:Mislil, oz. upal sem, da s(m)o člani tega foruma odrasli in dojemljivi osebki, na mojo veliko žalost pa opažam, da samo do neke mere.

Forum, ki vsebuje prispevke članov, ki so ljubitelji ne samo različnih modelov, pač pa tudi različnih znamk lahko obstoji samo z medsebojnim vzpodbujanjem in toleranco do drugače mislečih. Lep primer je Avtomobilizem, še lepši pa Avtoforum, ki je brez ustrezne administracije propadel pravzaprav manj kot v dveh letih.

@Anzee, ne poznam te v živo, ampak tvoji prispevki v tej temi so naravnost otročji, predvsem pa nevem v čigavem imenu polemiziraš o tem, kakšen naj bi bil oldschool avtomobil. Če bi bili vsi avtomobili (kot sem pred dnevi bral že v neki drugi temi) po šabloni zabiti v tla, vsi z zadnjim pogonom... kako zanimiv bi bil takšen forum? Meni osebno je recimo Manta eden izmed najbolj "krneki" avtomobilov na oldschool sceni pa tega ne obešam na veliki zvon, še manj bom to poskušal prepričati ostale uporabnike foruma, prej nasprotno - če že bom karkoli napisal v takšne teme bom kvečjemu pohvalil delo - ker je za moje skromne pojme delo vsakogar nekaj vredno, pa naj bo to Hyundai Pony, Opel Manta, E30,...

Treba je postaviti pravila foruma ki bodo jasno napisana črno na belem in veljala za vse ter jih postaviti v branje bodočemu uporabniku še preden se prikaže opcija odprtja nove teme. Ne pa da se nekatere avtomobile tolerira, spet neko temo pa kratko in malo zapre, potem pa se v drugi temi polemizira, kateri avtomobili so komu brezvezni in komu ne. Če se že gremo po letniku ali modelnem letu naj se jasno začrta ta meja, ali pa preprosto napiše seznam avtomobilov, ki spadajo v temo.

Prepričan sem, da bi ta novi podforum v bodoče "pogoltnil" kaj več kot 5 vozil, @papi naprimer omenja Senatorja ki je meni popolna neznanka in bi mi bilo zanimivo kaj prebrati o njem, pa seveda še cel kup drugih vozil iz obdobja 90ih ki so danes že zelo zanimiva in redka po cestah.

Vse to je napisano spet samo v razmislek s strani nekoga, ki že leta spremlja različne forume, tako tuje, "mešane" kot "usmerjene", torej ne pišem kar nekaj na pamet, predvsem pa to pišem dobronamerno. Forum ima dobro osnovo, ki pa se jo s takšnimi kiksi lahko kaj hitro pokvari.
Sem zgleda eden redkih, ki te popolnoma razume. Žal nekateri fantje ne morejo preko sebe in sejejo dalje isti snobovski vzorec obnašanja, katerega so sami deležni s strani 'klasične oldtimer' scene.

Glede tega je tujina precej bolj tolerantna (če znaš nemško, poglej nawww.alltagsklassiker.at ), tudi v živo je prenekateri presenečen, ko je lastnik milijonskega oldija sposoben čisto človeško komunicirati z okolico, medtem ko se pri nas lastnik prenekaterega 'porihtanega' ________ (vstavi po želji) nosi, kot da je predsednik sveta.

Tako pač je v SLO, je dirkaška scena podobna, pa konjeniška, pa pasjerejska, pa .....
Nejc
Posts: 177
Joined: 11 May 2014, 17:30
Avtomobil: Audi S2
Location: Borovnica
Contact:

Re: Predlogi glede razvrščanja podforumov

Post by Nejc » 09 Sep 2016, 22:04

Image
User avatar
eugene
Posts: 1276
Joined: 22 Jan 2011, 08:47

Re: Predlogi glede razvrščanja podforumov

Post by eugene » 09 Sep 2016, 22:04

Nardite si svoj forum.
Let's go Brandon!
Nejc
Posts: 177
Joined: 11 May 2014, 17:30
Avtomobil: Audi S2
Location: Borovnica
Contact:

Re: Predlogi glede razvrščanja podforumov

Post by Nejc » 09 Sep 2016, 22:04

Nejc wrote:Image
pa smo spet tam :)
User avatar
ZiZa
Posts: 1338
Joined: 25 Jul 2012, 14:15
Avtomobil: Opel Kadett C 1.2N (1979)
Contact:

Re: Predlogi glede razvrščanja podforumov

Post by ZiZa » 09 Sep 2016, 23:18

mal popestri forum tole, sam tist z Mičotom je blo bl smešn :lol:

sicer pa meje postavljat kaj je oldskul oz. kaj ni je brezveze, ker se tega ne da določiti.

Je pa kroma u nulo zadel:
zakonov ni napisanih, sej jih tud za certifikate ni...tule pa administrator odloča ali je avto za na forum ali ne...kot tudi komisar za certifikat ;)
Zeko124
Posts: 105
Joined: 13 Jan 2016, 01:36

Re: Predlogi glede razvrščanja podforumov

Post by Zeko124 » 10 Sep 2016, 18:30

No pa sem spet kaj novega izvedel :) . Da ne bo hude krvi se z moje strani ta debata zaključuje, povedal sem svoje mnenje in ga argumentiral, seveda pa ima ta forum svoje lastnike oz. ustanovitelje ki lahko z njim razpolagajo kakor želijo.

Over and out, še vedno bom z veseljem spremljal večino prispevkov na tem forumu, vrhovni forumski ekipi pa želim uspešno vodenje foruma še naprej :) .
Post Reply