Prevezava US -> EU smerniki

Post Reply
User avatar
L4UK0
 
Posts: 3070
Joined: 18 Oct 2010, 22:06
Avtomobil: 1972 Datsun Fairlady Z
Location: Ljubljana
Contact:

Prevezava US -> EU smerniki

Post by L4UK0 » 14 Jul 2015, 21:41

Hello oldschoolovci!

Je mogoče kdo že "reševal" žmigavce na kakem amerikancu? Zanima me, če je čisto drugačna vezava / kablovje za US sistem kot za EU ali pa je le kakšen rele za zamenjat? Trenutno imam takole:
- spredaj: oranžni žmigavci svetijo ves čas, ko jih "vklopiš" začnejo utripat;
- zadaj: rdeče pozicijske gorijo ves čas, ko vklopiš žmigavc začnejo utripat.
To bi rad spravil na EU sistem....

Hvala za nasvete... :roll:
Image
pero
Posts: 429
Joined: 17 Oct 2012, 08:07
Avtomobil: Celica T16 Coupe

Re: Prevezava US -> EU smerniki

Post by pero » 15 Jul 2015, 10:03

Pomoje odgovor ne bo enoznačen... Ampak glede na mojo "pamet", je verjetno treba samo na releju obrnit par kontaktov. Jih pomoje niti ne bo treba menjat. A maš ti to vozno, za na cesto? Lahko prideš do mene, pa malo pomeriva?
User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Re: Prevezava US -> EU smerniki

Post by DS71 » 15 Jul 2015, 16:14

pa pusti tako a 8-)

Jst pri meni ne bom nič predeloval .. edino neke dnevne luči moram naumit da mi ne bojo uni loparji odprti čez dan :lol:
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
User avatar
L4UK0
 
Posts: 3070
Joined: 18 Oct 2010, 22:06
Avtomobil: 1972 Datsun Fairlady Z
Location: Ljubljana
Contact:

Re: Prevezava US -> EU smerniki

Post by L4UK0 » 15 Jul 2015, 23:16

Hm ja se nagibam k tej opciji da pustim kot je...ker kolikor sem gledal po netu je kar precej razlicna napeljava... :?
Image
User avatar
pero27
Posts: 2630
Joined: 16 Jan 2014, 16:50
Avtomobil: BMW e21 315 82', Kadett C 1.2N/S 78', BMW E30 318i 87', Kawa KZ400 82' cafe
Location: Novo mesto
Contact:

Re: Prevezava US -> EU smerniki

Post by pero27 » 18 Jul 2015, 10:31

glede na to kar si povedal bi jaz sklepal da imaš notri releje tipa "default on", na naših avtih se pa uporabljajo taki, ki so default off
probej zamenjat en rele pa boš videl
gtyrant
Posts: 240
Joined: 12 Feb 2013, 00:05
Avtomobil: Ford Thunderbird Town Landau / Chrysler New Yorker Landau / Coupe deVille

Re: Prevezava US -> EU smerniki

Post by gtyrant » 23 Feb 2016, 23:34

Sprednji(spredaj in na boku, odvisno od položaja) oranžni smerniki ponavadi ko samo svetijo služijo kot oranžna pozicijska luč. Zadaj imaš rdečo bočno pozicijo, katero če prav razumem ti bo klepar zavaril. Rdeči smerniki zadaj so klasika. Pa verjetno imaš simetrični snop kratkih luči.

Naša država je ena velika zmešnjava ko pride do teh reči. Še posebaj je problematično, če vozilo ni starodobnik. Ker je potrebna predelava... Pa tudi vsi lastniki starodobnikov niso brez tovrstnih težav. Določeni imajo težave, ker jim na tehničnih pregledih težijo zaradi rdečih zadnjih smernikov. Na homologaciji pa priznajo tovarniško stanje. Ni nobene usklajenosti med homologacijo, t. pregledom in statusom starodobnika, vsaj jaz nekako tako razumem.

Jaz ti svetujem, da ne prevezuješ in predeluješ. Mogoče samo rdeče smernike zadaj na oranžne, če boš tako imel boljši občutek zaradi varnosti na cesti. Na Thunderbirdu ohranjam originalno stanje, New Yorker je pa predelan na oranžne smernike zadaj, pa tudi spredaj so naredili celo zmešnjavo.
Večina rdeče smernike zadaj predela na oranžne tako, da uporabi oranžno žarnico v prostoru kjer so luči za vzratno vožno, če vozilo to omogoče.
Meni je pa mnogo bolj všeč naslednja opcija, za katero sem zvedel pred dnevi. Pa nobene predelave, prevezovanja ni potrebnega. In sicer LED ki sveti belo in rumeno. Tako ohraniš obstoječ žaromet. Ob enem imaš rdečo pozicijsko luč, in oranžni smernik.
User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Re: Prevezava US -> EU smerniki

Post by DS71 » 24 Feb 2016, 21:45

meni je na tehničnem tolmačil ,da me mora spustit skozi ker je avto v izvornem stanju. Da pa imam lahko probleme na cesti,ker ni v skladu z zakonom ..tako da ja ..je zmešnjava :lol:
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
gtyrant
Posts: 240
Joined: 12 Feb 2013, 00:05
Avtomobil: Ford Thunderbird Town Landau / Chrysler New Yorker Landau / Coupe deVille

Re: Prevezava US -> EU smerniki

Post by gtyrant » 24 Feb 2016, 22:19

Jaz do sedaj na tehničnem pregledu težav nisem imel. Smo se pa malo menili in so mi razložili nekako tako, da tako vozilo nebi smelo opraviti tehničnega pregleda. Prav tako podjetje, katero je izdalo homologacijo nebi smelo izdati take homologacije, saj ni po predpisih. bla bla bla. Ampak ponavadi podjetja katera opravljajo homologacijo med drugim opravljajo tudi tehnične preglede oz. obratno. :?

Vem pa za kar nekaj ameriških vozil iz Celja in savinjske regije katera so lastniki morali prevezati, saj jih tam drugače ne spustijo skozi t.p.
Post Reply