Oldschool-slo RETRO RUN #1, 1. junij 2019

Anzee
Posts: 1988
Joined: 18 Oct 2010, 23:49
Avtomobil: Opel Manta A | Opel Manta B | Opel Monza A1 | VW T3 Doka
Location: Ljubljana - Siska
Contact:

Re: Oldschool-slo RETRO RUN. 1. junij 2019

Post by Anzee » 02 Jun 2019, 23:02

DS71 wrote: 02 Jun 2019, 22:54 jst sem zgubu za eno pest podložk za nastavljat caster in camber :lol:
Hah, a to je torej zaropotalo? Kako pa to lahko odpade? :)
User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Re: Oldschool-slo RETRO RUN. 1. junij 2019

Post by DS71 » 02 Jun 2019, 23:10

ni mi lih jasno ..so pa podložke posredini porezane v U obliko da jih lahko vstavljaš . Glede na obrabljenost notranjega roba gume se je moralo že nekaj cajta nekaj dogajat. Po moje se je nekaj odtisnilo samo je še zmeraj roka tolko vlekla skupaj..dokler ni na kakšni neravnini konkretno zadihalo :lol:
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
Anzee
Posts: 1988
Joined: 18 Oct 2010, 23:49
Avtomobil: Opel Manta A | Opel Manta B | Opel Monza A1 | VW T3 Doka
Location: Ljubljana - Siska
Contact:

Re: Oldschool-slo RETRO RUN. 1. junij 2019

Post by Anzee » 02 Jun 2019, 23:30

DS71 wrote: 02 Jun 2019, 23:10 posredini porezane v U obliko da jih lahko vstavljaš
Aha, torej mas zdej nekako tam luft, je pa zadeva vseeno vozna oz ni nadaljne nevarnosti da se kaj razpade. Te podlozke bos pa pac nadomestil :)
Anzee
Posts: 1988
Joined: 18 Oct 2010, 23:49
Avtomobil: Opel Manta A | Opel Manta B | Opel Monza A1 | VW T3 Doka
Location: Ljubljana - Siska
Contact:

Re: Oldschool-slo RETRO RUN. 1. junij 2019

Post by Anzee » 02 Jun 2019, 23:53

No tako, dogodek je minil, tema se lahko zaklene.. lol haha ne sej ne

Skratka!

Najprej zahvala vsem ki ste prisli in ki ste se trudili da bi prisli! Slava vsem ki ste peljali in predcasno prekinili voznjo zaradi tehnicnih tezav! Hvala tudi vsem ki ste sodelovali pri organizaciji, izpostavimo predvsem Vladota in L4uk0, pa tudi papija ki je pripeljal hrano, pijaco in rostilj na cilj! 8-)

Torej, start je bil kot receno v Mariboru, na zelezniskem postajaliscu Marles. Tam so tekmovalci dobili ob startu sledeca navodila:
Image

Pa naredimo manjso foto zgodbo iz moje strani, upam pa, da se kdo nalima kaksne foto dokaze in druge materiale..

Z Vladotom zjutraj ob cca 7:30 cakava na prve tekmovalce.. pa jih kar ni in ni bilo :lol:
Image

Mimo je prisel samo Unimog po tirih :lol:
Image

Kmalu se je pripeljal Nalim z rekordom, vendar on je kot receno prisel samo pozdravit..
Image

Kmalu pa se je zacela akcija, razdeljevanje roadbookov, pisanje startnih casov,... skratka zamudno delo in nic casa za fotkat..lih tok da sem uspel slikat reneja z IMV..
Image

Na startu prejeli startna opravicila od zaverhota (tehnicne tezave z vozilom ze ponoci doma), flekota (tehnicne in organizacijske tezave zgodaj zjutraj), cromata pa smo spustili iz starta z manjso zamudo (ob 9:09). Na startu se zal niso pojavili daRio, jezek in the boris. Morda naslednjic?

No, s sovoznikom Vladotom sva si izbrala severno traso, s parimi bliznjicami, da zagotovo prideva prva na cilj. Ena iz vmesnega postanka okoli Godovica
Image

Potem sva prispela na ciljno lokacijo.. hitro se je pridruzil papi z grillom, ki smo ga ocistili z rocnim vrtalnikom
Image

Kmalu sta prisla Kmetek in Ziza (severna trasa), in pa tudi pero27 in marusa (juzna trasa)
Image

Prva sta opravila vse naloge in poslikala s polaroidnim fotoaparatom:
Image

Prihod peeping_toma (severna trasa):
Image

pa se timiMB in rene (juzna trasa):
Image

Parkirisce se je pocasi filalo:
Image

Prihod ekipe z mustangom
Image

Mal debate..
Image

Ameriski koticek, seveda je prisel pogledat tudi DS71:
Image

Kombijevski detajli
Image

Papi je dobil skoraj glavobol:
Image

DS71 in ziza;
Image

l4uk0 in vlado v debati
Image

In pa prihod zadnjih na trasi (severna trasa):
Image

Kmalu se je ugotovilo, da so vse ekipe ki so prisle do cilja opravile VSE naloge in si tako vse priborile 18 tock. Tako da je o zmagovalcu odlocila rahlo politicno nekorektna igra, kjer je po en clan ekipe metal okroglo gumi dihtungo na nek poseben lesen artikel.
Image

Igra je bila ocitno kar tezavna, tako je v tretjem krogu zmagovalna ekipa postala kmetek + ziza! CEstitke!
Image

To je naceloma to, tisti ki niste prisli na start ali pa niste prisli do cilja (pofockajte se sami :)) - pa vec srece prihodnjic:
Image
User avatar
pero27
Posts: 2630
Joined: 16 Jan 2014, 16:50
Avtomobil: BMW e21 315 82', Kadett C 1.2N/S 78', BMW E30 318i 87', Kawa KZ400 82' cafe
Location: Novo mesto
Contact:

Re: Oldschool-slo RETRO RUN. 1. junij 2019

Post by pero27 » 03 Jun 2019, 01:16

No, da še jaz nekaj prispevam za ne-udeležence :)
Midva sva štartala dan prej, naložila poln prtljažnik poširjenih pleharc pir Stryderju na Ptuju in potem prespala v Mariboru.

Spanec se je očitno obrestoval, ker sa bila že ob 11h na železniški postaji v Krškem (južna trasa) kjer sva ujela točno uro (ena od nalog) - zapeljal sem na konec perona da nama jo je ratalo ujeti.
Image
Ko sem sliko poslal Anžetu je zašvicu fuŁ in se ni upal niti ustavit za kosilo, da ga nebi prehitel do Krasa. :twisted:

Še prej pa sva nekje na štajerskem ujela kmeta pri kolinah in opravila svoje slikanje ob traktorju z vilami in lastnikom - maruša je kot vestna vegetarjanka skor kozlala :lol:
Na levi strani je viden še topel konkreten komad prašiča;
Image

Ko sva prišla ekje do Kočevja je začel števec za temperaturo vode kazat sumljivo nizko; prepričan sem bil da se je snel ali zataknil odprt termostat. No, okrog Sodražice sva se ustavila na sladoledu in ob odhodu mi je hitro postalo jasno da so prefrigani Oplovi inženirji cagerju za temperaturo vode vgradili dvojno funkcijo; deluje tudi kot voltmeter za baterijo; če ni voltov je motor "mrzu" :D Crknu je alternator - že tretjič. No; vpregel sem že vsega hudega vajeno Marušo, ki je zverzirano potisnila avto v pogon in nadaljevala sva pot - z izklopljenimi vsemi porabniki razen tuljave seveda. V Rakeku sem po obisku dveh štacun z avtodeli in nič ugašanja avta nabavil polnilec da bo kaj iskre za domov.
V Uncu sva se ustavila na kosilu - na enem mini klančku (pol metra - Maruša je dvomila da bo z tako malo zagona vžgal, a se je zmotila :D ) in potem nadaljevala pot do Furlanove domačije na krasu.

Presenečena sva ugotovila da sva na cilj prispela prva; kasneje se je izkazalo da z naskokom več kot 1 ure za drugouvrščenim v bitki za roza majico in z vsemi opravljenimi nalogami. :) Najin skupni čas je bil 7 ur in 20 minut.
Obvezna :twisted: ;
Image
Image

Akumolator je takoj romal na polnjenje:
Image

Papi je klical da prinese usran žar, zato sta Aljaž in Anže hitela z manualnim brušenjem špohtla:
Image
(to je na isto ročno bormašino kot jo je Anže slikal zgoraj - z leektriko je treba šparat! :D )

Izkupiček ture:
Image

In dva utrinka z dvorišča, ko se je prikotalil še preostanek karavane:
Image
Image

Kadett se je izkazal za vrhunskega potegovalca za naslov - kar mu manjka v konjih nadoknadi v dolgem hodu mehkega vzmetenja; genau za potovalno hitrost 100-110km/h po tastari, ker popije čist vse jame in se sploh nisva zamtrala med vožnjo. Tud motoristi - ki jih je bilo kot listja - so se ene parkrat kar načakal da so dobil priložnost za prehitevanje. Vsega skupaj; gor in dol in nazaj sva nabrala cca 700km, polovico te razdalje brez alternatorja, pa se Fernandez ni nič kaj pritoževal; on sam gre! ;)

Men je blo vrhunsko; drug let hočmo še! Ubistvu kr letos hočmo še! :P Hvala Anžetu in ekipi za organizacijo in gostoljubje!
Last edited by pero27 on 09 Jun 2019, 15:43, edited 1 time in total.
User avatar
Waxxx
Posts: 589
Joined: 30 Aug 2012, 11:27
Avtomobil: 1977 Opel Kadett C 1.2N, 1980 Zastava 101 Confort, 2011 BMW 318d Touring
Location: Ponikva pri Žalcu
Contact:

Re: Oldschool-slo RETRO RUN. 1. junij 2019

Post by Waxxx » 03 Jun 2019, 07:30

A tisti ko ste se mim Velenjskih koncev pelali niste rabli nobene pomoči? :D

Všeč mi je tale način roadtripanja! Vil definitli se udeležil enkrat! Pa za vsak slučaj vzamem vile (al pa grablje, motiko, lopato, mogoče motokultivator? :think: ) s sabo! Zanimive nalogice!

Bravo za vse udeležence!

Vi dont nid mani! Vi đast nid mor pikčrs! :lol:
Anzee
Posts: 1988
Joined: 18 Oct 2010, 23:49
Avtomobil: Opel Manta A | Opel Manta B | Opel Monza A1 | VW T3 Doka
Location: Ljubljana - Siska
Contact:

Re: Oldschool-slo RETRO RUN. 1. junij 2019

Post by Anzee » 03 Jun 2019, 07:46

pero27 wrote: 03 Jun 2019, 01:16 Na levi strani je viden še topel konkreten komad prašiča;
Image
Opala, ubistvu torej nista uspesno opravila naloge, in smo se pri tockovanju zafrknil (ampak se dobro, tako smo imeli vsaj dodatno nalogo). Skratka, slikaj se pred traktorjem z vilami v rokah - torej moral bi jih drzati en od vaju, ne pa kmet :) Bomo naslednjic bolj strogi pri tem!

Drgac pa ja, super slikce, se slikc, se retro runa :)
User avatar
pero27
Posts: 2630
Joined: 16 Jan 2014, 16:50
Avtomobil: BMW e21 315 82', Kadett C 1.2N/S 78', BMW E30 318i 87', Kawa KZ400 82' cafe
Location: Novo mesto
Contact:

Re: Oldschool-slo RETRO RUN. 1. junij 2019

Post by pero27 » 03 Jun 2019, 08:35

Matr si picajzlast! Ti bi bil zihr najbolj priljubljen profesor na šoli! :lol:
User avatar
Fleko
Posts: 1312
Joined: 04 Oct 2013, 18:46
Avtomobil: 41 cilindrov z vseh vetrov

Re: Oldschool-slo RETRO RUN. 1. junij 2019

Post by Fleko » 03 Jun 2019, 08:48

Vidim, da ste se imeli fino. Naloge so bile tudi zanimive. Kot kaže pa nisem imel samo jaz tehnične težave :lol:
Ni fajn občutek, ko ti zmanjka bremz po klancu na vzdol :lol:
Get low, no matter how
User avatar
papi
Posts: 2184
Joined: 18 Oct 2010, 23:13
Avtomobil: Opel Kadett C 2.0 Turbo, BMW E28 1.8i, Vw T3 caravelle 1.9 TDI,

Re: Oldschool-slo RETRO RUN. 1. junij 2019

Post by papi » 03 Jun 2019, 09:18

Anzee wrote: 02 Jun 2019, 23:53
Papi je dobil skoraj glavobol:
Image

Ja ker sem se tolko smeju ves čas :lol: :lol: :lol:

Zakon je blo !! :thumbup:
Post Reply