Opel Rekord D Coupé

BTTX
Posts: 290
Joined: 29 May 2012, 12:39
Avtomobil: Opel Rekord D Coupé, Opel Kadett C 1.2S
Location: Maribor

Re: Opel Rekord D Coupé

Post by BTTX » 23 Sep 2014, 16:19

Z kolegom sma danes probala karter in je tako kot je rekel Anže. Moral bi pasat in teoretično tut paše. V praksi pa bomo vidli kako pa kaj. Tako, da karter gre zaenkrat na stran, vsi ostali deli, ki pa so potrebni za generalko, pa se bodo v kratkem nabavli :) Nockenwelle za tak motor nima noben ali? :)
Anzee
Posts: 1988
Joined: 18 Oct 2010, 23:49
Avtomobil: Opel Manta A | Opel Manta B | Opel Monza A1 | VW T3 Doka
Location: Ljubljana - Siska
Contact:

Re: Opel Rekord D Coupé

Post by Anzee » 23 Sep 2014, 20:07

BTTX wrote: Od Commodore A sem ga videl in je bula nazaj obrnjena, za most
Si ti ziher?
Commodore A je kot Rekord C. Rekord C ima bulo naprej, pred mostom, ker je krmilje volana za mostom. Commodore A naj bi imel isto vse, samo hladilnik prestavljen v vezno steno in motor za tiste 2 cilindra bolj naprej (=karter z bulo spredaj). :roll:

Me pa veseli da ostalo stima :)
BTTX
Posts: 290
Joined: 29 May 2012, 12:39
Avtomobil: Opel Rekord D Coupé, Opel Kadett C 1.2S
Location: Maribor

Re: Opel Rekord D Coupé

Post by BTTX » 23 Sep 2014, 20:19

Anzee wrote:
BTTX wrote: Od Commodore A sem ga videl in je bula nazaj obrnjena, za most
Si ti ziher?
Commodore A je kot Rekord C. Rekord C ima bulo naprej, pred mostom, ker je krmilje volana za mostom. Commodore A naj bi imel isto vse, samo hladilnik prestavljen v vezno steno in motor za tiste 2 cilindra bolj naprej (=karter z bulo spredaj). :roll:

Me pa veseli da ostalo stima :)
Našel sem en thread na enem forumu, kjer je en tip dajal 2.6i motor v Rekorda C in je bil karter od 2.5H motorja, kjer je bil karter obrnjen nazaj :)
Drugače pa ja, karter bo kr originalni vrjetno pasal, če ne bo, pa ga bo treba zelo malo vrezat in zašvasat. :)
BTTX
Posts: 290
Joined: 29 May 2012, 12:39
Avtomobil: Opel Rekord D Coupé, Opel Kadett C 1.2S
Location: Maribor

Re: Opel Rekord D Coupé

Post by BTTX » 24 Dec 2014, 21:59

Takole, faks mi je požrl cel cajt, ki sem ga mel. Se je pa zato začelo bolj premikati vse okoli motorja. Blok z vsemi lagerji in kurbelwello je kot nov, zrihtala se bo pa v kratkem glava v celoti.
Pobarval se je ventildekl, kmalu bom poklepal karter in ga isto pobarval. (Očitno bo pasal original karter).
Ventildekl je v belo sivi barvi, pravtako bo tak karter. Blok bo rdeč, glava pa črna :)

Nabavil se je nov lager nr.1 od odmične, nova odmična (žal stock, sem pa jo dobil za 130€ :D), novi dročniki, tefloni, dichtungsatz in tak dalje. Danes pa sem še dobil novo ketno, nov španer, šraufe od glave in en drsnik (od treh)., pa še pizdarije kot je npr. öldruckschalter.
Mam en problem, in to so drsniki.. mam enega, rabim pa še dva, ki jih očitno ne morem dobit nikjer. Vsaj pri samo eni firmi ne. Potrebujem pa drugega in tretjega na linku: http://www.pkwteile.de/autoteile/opel-e ... eitschiene
Več slik objavim kakor bo motor spet skupaj.
Anzee
Posts: 1988
Joined: 18 Oct 2010, 23:49
Avtomobil: Opel Manta A | Opel Manta B | Opel Monza A1 | VW T3 Doka
Location: Ljubljana - Siska
Contact:

Re: Opel Rekord D Coupé

Post by Anzee » 25 Dec 2014, 10:39

Kul da zadeva pocasi pada skupaj :)

Si morda poklical tudi v Mrak avtodeli? Men so oni pred casom imeli cuda stvari za motorne dele starih oplov :)

Ima jih tudi Dr. Manta (http://www.s442721238.e-shop.info/shop/ ... 110060a%26) ampak je kar €€.
BTTX
Posts: 290
Joined: 29 May 2012, 12:39
Avtomobil: Opel Rekord D Coupé, Opel Kadett C 1.2S
Location: Maribor

Re: Opel Rekord D Coupé

Post by BTTX » 25 Dec 2014, 11:32

Anzee wrote:Kul da zadeva pocasi pada skupaj :)

Si morda poklical tudi v Mrak avtodeli? Men so oni pred casom imeli cuda stvari za motorne dele starih oplov :)

Ima jih tudi Dr. Manta (http://www.s442721238.e-shop.info/shop/ ... 110060a%26) ampak je kar €€.
Prvič slišim za Mrak avtodeli. Sem pa opazil včeraj, da sem rahlo len al pa neumn, ker sem ta dva, ki ju rabim, celi cajt gledal na ebayu in komaj včeraj skapiral, da sta pri isti firmi :D pa dal bom okol 30€ z poštnino :)
V glavnem, drsniki se bodo nabavli po novem letu. :)
Zdaj me pa bolj zanimata kuplunga in vztrajnik.. od katerega motorja dat gor, da bo pasalo na Getrag 240? Kr od omege A? al kaj drugega? :) Če ma kdo kakršnekoli informacije, so zelo zaželjene :)
Ante V8
Posts: 196
Joined: 04 Dec 2014, 21:29
Avtomobil: REKORD C SALON,REKORD C COUPE,ASCONA A,ASCONA B

Re: Opel Rekord D Coupé

Post by Ante V8 » 25 Dec 2014, 23:40

Kod commodore A,tj rekord C,korito kartera je nazaj,a kod ovog modela i novijih je korito naprej.Idealno bi bilo naći karter od commodore B ,ili probat ovaj stavit ,jer mislim da bi odgovarao,samo stope motora prebacit sa rekordovog.Vjerovatno na mostu ima rupe nosača motora i za 4 i za 6 cil kao na mom mostu.
BTTX
Posts: 290
Joined: 29 May 2012, 12:39
Avtomobil: Opel Rekord D Coupé, Opel Kadett C 1.2S
Location: Maribor

Re: Opel Rekord D Coupé

Post by BTTX » 26 Dec 2014, 00:01

Ante V8 wrote:Kod commodore A,tj rekord C,korito kartera je nazaj,a kod ovog modela i novijih je korito naprej.Idealno bi bilo naći karter od commodore B ,ili probat ovaj stavit ,jer mislim da bi odgovarao,samo stope motora prebacit sa rekordovog.Vjerovatno na mostu ima rupe nosača motora i za 4 i za 6 cil kao na mom mostu.
Nosilci od motorja, morajo biti nujno od Omege A 2.6i. Ker pri rekordu D z nosilci od 4 cil motorja ne spraviš 6 cil noter :) Karter bo pa po vsej verjetnosti original :)
BTTX
Posts: 290
Joined: 29 May 2012, 12:39
Avtomobil: Opel Rekord D Coupé, Opel Kadett C 1.2S
Location: Maribor

Re: Opel Rekord D Coupé

Post by BTTX » 12 Jan 2015, 00:05

Prejšnji teden sta se očistila in pobarvala blok in glava motorja. Blok je rdeč glava pa črna. Opazil sem komaj doma, da nimam slike pobarvane glave.. :(
Image
Image
Image
Pa še malo plakata zraven :)
Image
Ante V8
Posts: 196
Joined: 04 Dec 2014, 21:29
Avtomobil: REKORD C SALON,REKORD C COUPE,ASCONA A,ASCONA B

Re: Opel Rekord D Coupé

Post by Ante V8 » 12 Jan 2015, 09:33

bravoooo,to je motorčić. :D
Post Reply