Alfa Romeo 33

zzzevs87
Posts: 44
Joined: 31 Mar 2014, 19:18
Avtomobil: Alfa Romeo 33, Alfa Romeo GT

Re: Alfa Romeo 33

Post by zzzevs87 » 05 Dec 2015, 18:54

Po dolgem času se spet ogašam, da malo apdejtam tole zadevo.

Letošnje leto je bilo precej neprijazno do alfice, na žalost... Pa ne, da bi bilo kaj narobe, z njo :) Problem je v njenem lastniku, ki nikakor ni mogel najti več časa njo :roll: Torej, moj izgovor je opremljanje stanovanja in selitev slabih 15km stran od garaže in alfice, kar mi otežuje ukvarjanje z njo, poleg tega pa je 99% financ letošnjega proračuna šel v stanovanje.

Pa da ne bom samo iskal izgovorov, nekaj malega se je vseeno dogajalo :D

Image
Glave so sestavljene in nestrpno čakajo na zakon z gospodom Blokom

Image
Ohišja odmičnih gredi očiščena in pobarvana :twisted:

Nekje vmes sem se vseeno odločil, da snamem rezervoar, da našpricam zaščito na tisti del podna. Sem tuhtal prvo, če bi ga sploh jemal dol, ker s spodnje strani ni bilo niti ene krastice rje. Pod, ki je nad njim pa vem, da je bil brez rjastih presenečenj, ampak sem hotel samo iz čistega mira dati gor novo izolacijo. Potem, ko sem snel tank, se je na mene usulo za kakega pol kubika peska in umazanije, ki je skrivala ZELO negativno presenečenje...

Image

S spodnje strani brez krastice, zgoraj pa pregnit do konca :evil:

Zaradi mirne vesti sem na podn nametal še kar nekaj dinitrola, pa ne, da nebi bilo gor zadosti zaščite, ampak gospod klepar je novo zaščito nanesel samo tam, kjer je kaj flikal, ostalo pa pustil kot je. Zato sem cel podn lepo še enkrat sčistil in našprical na novo. In ker je to moja prva obnova, sem seveda zajebal, ker nisem tega naredil pred ličarijo in barvanjem, zato sem cel avto ovil v pleskarsko folijo in vse delo opravil LEŽE pod avtom :cry: Hrbet in vrat si še lep čas nista opomogla...

Image

Ponovno sem razdiral tudi zadnji most, ker sem semeringe nabil na napačno stran na pestu :oops:
In ker je bilo vse narazen, bi bilo narobe, da bi spet vse nazaj sestavil z rjastimi šraufi, je ves vijačni material in raznovrstne drobnarije romalo na galvaniziranje.

Zadevo sem čez par dni ponovno zmetal skupaj in nastalo je tole...

Image

Nato sem gor nabil še rokice s powerflexi...

Image

Image

Pred 2 tednoma pa se mi je nasmehnila še ena sreča! izvedel sem za eno 33 Imola, ki je lastniku delala samo gužvo v garaži in se je je bil pripravljen odreči po zelo "razumljivi" ceni :D
Sledil je ogled in dogovor je bil sklenjen. Ampak alfica ni mogla domov na lasten pogon, ker...

Image

... je bil motor po vzoru 911 nameščen ZA zadnjo osjo :D

Tip je avto nabavil z željo, da iz njega pajsne motor in ga da v svoj buggy projekt, ampak, ko je bil boxerček zunaj, je ugotovil, da ne bo pasalo v buggyja zaradi čudno pozicioniranih nosilcev šasije... Zato je romal nazaj v alfico, ampak za zadnjo os (prtljažnik :D )

Jaz sem jo vzel za dele. In glede na to, da je serije Imola, je imela kar nekaj bombončkov, ki so bili specifični samo za to serijo. Original spojler, enake pragove kot 16v boxer in Permanent4, usnjen volan, notranjost je specifična samo za ta model in je mešanica "usnja" in blaga, meglenke, specifična alu platišča, in to kar 5 (jap, tudi rezerva je taka :D ),...

Vzel sem jo tudi zaradi vseh specifičnih vijakov, sponk, nosilčkov, plastik in vsega, kar se tekom obnove poškoduje, uniči ali zgubi. Upam samo, da bo tudi rezervoar še spodoben, ker to je bil eden glavnih razlogov nakupa...

Image
jap, Ursus 335 jo je odpeljal na njeno zadnjo pot :lol:

Image

Image

En teden po nakupu (na avtu delam izključno samo ob sobotah, ker mi izredno dolgi delavniki v službi med tednom ne dopustijo drugače :( ), sem začel zadevo razdirati

Image

Image

Seveda je gospodična donatorka začela veselo kazati svoje čare, ki jih je na zunaj zelo dobro skrivala...

Image

Zunanje plehovje je presenetljivo dobro ohranjeno, tudi okoli pokrovčka za tankati (klasična šibka točka 33k), ni niti pikice rje... Zato bodo vsi karoserijski deli, vključno z zadnjimi boki romali na lager... Jebiga, treba misliti vnaprej :D

Danes pa sem po dolgem času tudi delno odvil mojo nepremičnino...

Image

Pajki nemoteno opravljajo svoje delo znotraj :D

Razlog pa je tale...

Image

Zaljubil sem se v tapete od Imole... In poleg tega so vgrajeni še tile original biserčki...

Image

Zato se je zgodilo tole...

Image

Mnenja anyone? ;)
User avatar
DS71
Posts: 3108
Joined: 22 Jan 2011, 12:37
Avtomobil: Manta 400 & Stingray
Location: Ilirska Bistrica

Re: Alfa Romeo 33

Post by DS71 » 05 Dec 2015, 20:14

super ..tudi če gre počasi je užitek :D
Meni je bolj všeč ta temno progasta tapicerija ..a moraš potem posledično zamenjat tudi sedeže ?
..THERE WILL NEVER BE ANYTHING LIKE THEM AGAIN...the NOISE...the SPEED...the POWER...the GROUP B...
zzzevs87
Posts: 44
Joined: 31 Mar 2014, 19:18
Avtomobil: Alfa Romeo 33, Alfa Romeo GT

Re: Alfa Romeo 33

Post by zzzevs87 » 06 Dec 2015, 00:29

Ne ne, sedeži bodo kar ostali, so le recaro ;) Sicer tu na sliki tapeta zgleda temno modra, ampak je v resnici črna, neko kvazi usnje :lol: ampak del sedežev je tudi tak, zato kombinacija sploh ne deluje napačno. S črno ne moreš zgrešiti, paše povsod :twisted:

Drugače pa ja... Vse delam sam, brat mi včasih poda kak kos orodja ali pomaga kaj dvigniti, foter pa pomaga s strojniškimi nasveti :D Stric pa svetuje pri zajebanih mehaničnih problemih. Imam dosti svetovalcev, radničke klase pa ni, razen mene :D
User avatar
grega983
Posts: 879
Joined: 09 Jan 2013, 20:02
Avtomobil: Lancia Delta HF turbo, Alfa Romeo 33 16v Permanent 4, Lancia Thema 16v Turbo LS
Location: Fram

Re: Alfa Romeo 33

Post by grega983 » 09 Dec 2015, 11:45

Kdaj greva na turo s tvojo črnino ? :)
Če italjanu rečeš da je cigan s tem v bistvu žališ cigana
User avatar
L4UK0
Posts: 3070
Joined: 18 Oct 2010, 22:06
Avtomobil: 1972 Datsun Fairlady Z
Location: Ljubljana
Contact:

Re: Alfa Romeo 33

Post by L4UK0 » 09 Dec 2015, 13:55

Ej daj malo pomanjšaj slike, 800*600 ali kaj podobnega bo povsem dovolj, ker tole se zdaj nalaga celo večnost... :?
Image
zzzevs87
Posts: 44
Joined: 31 Mar 2014, 19:18
Avtomobil: Alfa Romeo 33, Alfa Romeo GT

Re: Alfa Romeo 33

Post by zzzevs87 » 09 Dec 2015, 14:33

Čudno, ker meni na računalniku naloži takoj, na telefonu pa v nekaj sekundah...

Grega, alfetta je že avgusta rezervirana za poročni voz, tak da do takrat bi naj bila ;) Testna fura pa mora že prej pasti, da ne bo nevesta kje zaman čakala :D
User avatar
grega983
Posts: 879
Joined: 09 Jan 2013, 20:02
Avtomobil: Lancia Delta HF turbo, Alfa Romeo 33 16v Permanent 4, Lancia Thema 16v Turbo LS
Location: Fram

Re: Alfa Romeo 33

Post by grega983 » 05 Jan 2016, 08:07

Pikrž 8-)
Če italjanu rečeš da je cigan s tem v bistvu žališ cigana
zzzevs87
Posts: 44
Joined: 31 Mar 2014, 19:18
Avtomobil: Alfa Romeo 33, Alfa Romeo GT

Re: Alfa Romeo 33

Post by zzzevs87 » 05 Jan 2016, 21:25

Čez praznike se je končno našel čas za naslednji korak... Majhen za avtomobilizem, velik za moj avto :) Sestavil se je motor... Ta blok je prišel iz tovarne s to šasijo, vendar je 2008 malo odpovedala poslušnost ena odmična in dročnik, pa je bilo ceneje zamenjati kar celo mašino :) V planu je bilo dati v avto motor, ki je bil noter nazadnje, bloka in batnega sestava nič dirati, dati gor obnovljene glave, malo šminke in je to to... Potem pa negativno presenečenje, ko sem snel glave - rja v cilindrih :shock: Sledilo je malo panike, ker sem hotel pač potegniti par bližnjic :D

Po začetnem šoku je padla odločitev, da se obnovi originalna mašina, in to tako kot se spodobi!

Takole je zgledal revček, ko smo ga 2008 ločili od avta

Image

Potem je par let stal v leseni škatli, vdan v usodo, da bo šel za staro železo ali v najboljšem primeru - za kako mizico :D

Image

Po zajebku z novejšim motorjem, je rade volje sodeloval in brez upiranja odmetaval različne dele

Image

Sledilo je besno krtačenje in razmaščevanje ter penzlanje

Image

Malo šminke...

Image

Ker sem zgodbo glav že opisal (glave so original iz tega motorja, ampak so bile mišljene za nesrečno novejšo mašino), bom ta del preskočil...

In pa veselo sestavljanje

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

In končni izdelek...

Image

Image

Image

To je zaenkrat to... Pred vgradnjo bo dobil še cevi za hlajenje in gorivo, potem pa bi moral počasi prdnit ;)
User avatar
grega983
Posts: 879
Joined: 09 Jan 2013, 20:02
Avtomobil: Lancia Delta HF turbo, Alfa Romeo 33 16v Permanent 4, Lancia Thema 16v Turbo LS
Location: Fram

Re: Alfa Romeo 33

Post by grega983 » 05 Jan 2016, 21:31

Kire male glavce :lol:
Če italjanu rečeš da je cigan s tem v bistvu žališ cigana
zzzevs87
Posts: 44
Joined: 31 Mar 2014, 19:18
Avtomobil: Alfa Romeo 33, Alfa Romeo GT

Re: Alfa Romeo 33

Post by zzzevs87 » 05 Jan 2016, 22:07

grega983 wrote:Kire male glavce :lol:
A nisi ti enkrat rekel: "Manjše = lepše" ;)
Post Reply