Audi Quattro

User avatar
grega983
Posts: 879
Joined: 09 Jan 2013, 20:02
Avtomobil: Lancia Delta HF turbo, Alfa Romeo 33 16v Permanent 4, Lancia Thema 16v Turbo LS
Location: Fram

Re: Audi Quattro

Post by grega983 » 11 Jul 2017, 20:20

Kot se spomnim so tole bila bosanska popravila
Če italjanu rečeš da je cigan s tem v bistvu žališ cigana
User avatar
karoserist.si
Posts: 525
Joined: 04 May 2011, 07:45
Location: Ljubljana
Contact:

Re: Audi Quattro

Post by karoserist.si » 12 Jul 2017, 11:11

Nebi vedel kdo je to prej delal, ampak je težava v tem, ker ni več pravih oblik, mer,...je veliko zafrkancije, da se vse tako razreže, da je potem vsaj približno jasno kako je bilo to nerejeno v originalu.

Recimo en primer:
Image

Image

Image

Image

Image

povsod kjer so sedaj luknje so bile prej gor napikane posamezne flike...

Image

Image

flike...
Image
User avatar
Fleko
Posts: 1312
Joined: 04 Oct 2013, 18:46
Avtomobil: 41 cilindrov z vseh vetrov

Re: Audi Quattro

Post by Fleko » 12 Jul 2017, 11:31

Kakšen je plan, za zaščito pločevine? Ker je že vse površinsko rjavo. Se nebi splačalo, da se pred kleparijo že potopi v bazen in zaščiti?

Drugače je pa kar dobro skrival tele flike ;)
Get low, no matter how
User avatar
karoserist.si
Posts: 525
Joined: 04 May 2011, 07:45
Location: Ljubljana
Contact:

Re: Audi Quattro

Post by karoserist.si » 12 Jul 2017, 11:41

Pred kleparijo nima smisla da se karkoli zaščiti, ker potem ko se vari, bi se veliko zaščite uničilo.
Kleparsko se bo karoserijo v nekem doglednem času poskusilo urediti (dokler je avto v delavnici na suhem je ta površinska rja neškodljiva), potem pa gre na kataforezo.

Mi pa ta proces odstranjevanja barve s pirolizo ni všeč, ker je težko delati na avtu, kjer vse zgleda rjavo...pa še ko brusiš in režeš to vdihavaš, kar ni ravno zdravo. Sploh sem zelo vesel, ko že en mesec smrkam ta rjavi prah... :roll:

Osebno imam veliko raje kadar je avto speskan in vržen v temelj, je veliko lažje delat. Tu se zna zgoditi, da se hitro kaj spregleda.
Ampak takole imamo in s tem moramo delat... ;) .
User avatar
nicjasno
Posts: 687
Joined: 07 May 2015, 21:35
Avtomobil: 1989 BMW E30 325i Touring
Location: Maribor
Contact:

Re: Audi Quattro

Post by nicjasno » 12 Jul 2017, 12:06

karoserist.si wrote:Pred kleparijo nima smisla da se karkoli zaščiti, ker potem ko se vari, bi se veliko zaščite uničilo.
Kleparsko se bo karoserijo v nekem doglednem času poskusilo urediti (dokler je avto v delavnici na suhem je ta površinska rja neškodljiva), potem pa gre na kataforezo.

Mi pa ta proces odstranjevanja barve s pirolizo ni všeč, ker je težko delati na avtu, kjer vse zgleda rjavo...pa še ko brusiš in režeš to vdihavaš, kar ni ravno zdravo. Sploh sem zelo vesel, ko že en mesec smrkam ta rjavi prah... :roll:

Osebno imam veliko raje kadar je avto speskan in vržen v temelj, je veliko lažje delat. Tu se zna zgoditi, da se hitro kaj spregleda.
Ampak takole imamo in s tem moramo delat... ;) .
A, pri tebi je torej avto! Zelo lepo. Ce bo rezultat taksen kot pri datsunu bo to noro. :D
Obnova avta: https://db.tt/hbFq2YSh , Dogodivscine po obnovi: https://db.tt/b4pdypOQ
User avatar
grega983
Posts: 879
Joined: 09 Jan 2013, 20:02
Avtomobil: Lancia Delta HF turbo, Alfa Romeo 33 16v Permanent 4, Lancia Thema 16v Turbo LS
Location: Fram

Re: Audi Quattro

Post by grega983 » 12 Jul 2017, 12:34

V dobre roke je prišel :)

Sicer ne vem kdo je delal kleparijo a kot se spomnim, mi je prejšnji lastnik audija (in moje delte) razlagal, da je bilo nekaj malega za povariti zadnji del karoserije in da je to dal delati v Bosni ....

Po slikah sodeč je ta opis ..... nekaj malega za povariti .... zelo raztegljiv pojem :oops:
Če italjanu rečeš da je cigan s tem v bistvu žališ cigana
User avatar
Fleko
Posts: 1312
Joined: 04 Oct 2013, 18:46
Avtomobil: 41 cilindrov z vseh vetrov

Re: Audi Quattro

Post by Fleko » 12 Jul 2017, 14:08

karoserist.si wrote:Pred kleparijo nima smisla da se karkoli zaščiti, ker potem ko se vari, bi se veliko zaščite uničilo.
Kleparsko se bo karoserijo v nekem doglednem času poskusilo urediti (dokler je avto v delavnici na suhem je ta površinska rja neškodljiva), potem pa gre na kataforezo.

Mi pa ta proces odstranjevanja barve s pirolizo ni všeč, ker je težko delati na avtu, kjer vse zgleda rjavo...pa še ko brusiš in režeš to vdihavaš, kar ni ravno zdravo. Sploh sem zelo vesel, ko že en mesec smrkam ta rjavi prah... :roll:

Osebno imam veliko raje kadar je avto speskan in vržen v temelj, je veliko lažje delat. Tu se zna zgoditi, da se hitro kaj spregleda.
Ampak takole imamo in s tem moramo delat... ;) .
To mi je jasno, da se pri varjenju uniči kataforeza, samo vseeno. Verjetno, se ne bo celotnega avtomobila na prafaktorje razstavilo in fizično očistilo karoserije.
Jaz bi ga pred kleparijo namočil v kataforezo, po klepariji pa nanovo zaščiti z 2k temeljem.
Moje mnenje, da nebo kdo vzel kot napad. Kar je je.
Get low, no matter how
User avatar
karoserist.si
Posts: 525
Joined: 04 May 2011, 07:45
Location: Ljubljana
Contact:

Re: Audi Quattro

Post by karoserist.si » 12 Jul 2017, 14:24

Jap, kar je je ;). Zakaj v takem vrstnem redu bo bolj vedel Rok, ki se je odločil za ta postopek.

Če bi bil takoj po pirolizi še v banjo potpljen, bi se očistila vsa ta površinska rja. Sicer pa potop pride na vrsto po klepariji.

Kakor sam poznam ta postopek, bo potop v banjo počistil vso to rjo, umazanijo in pripravil avto za kataforezo.
User avatar
croma_man
Posts: 2730
Joined: 23 Apr 2012, 23:35
Avtomobil: BMW E21 315 / BMW 2002 Touring
Location: Celje
Contact:

Re: Audi Quattro

Post by croma_man » 12 Jul 2017, 14:36

en nasvet, tišlersko odsesovalno napravo si dej v en kot al pa za steno, flexibilno cev fi 160 (dobiš silikonske ki so res hudo mehke) na konec cevi pa eno priročno trobento na magnete, prisloniš tam ko brusiš oz. režeš pa vleče prah stran. Tak mam jst narjen za feltne brusit, pa verjem da sm včasih domov hodil bolj svetleč kot uni vampirji iz Twilighta, zdej pa rokavice sprham pa grem.
User avatar
Cox
Posts: 1056
Joined: 11 Mar 2012, 13:50

Re: Audi Quattro

Post by Cox » 12 Jul 2017, 14:46

croma_man wrote: pa verjem da sm včasih domov hodil bolj svetleč kot uni vampirji iz Twilighta
To da si bil vmes v Crystal-u seveda ni melo nobene veze s tem ..
O Anja .. o tebi se mi sanja.
Post Reply