VW T3 - Rocknrolla - Blink Blink ;)

Post Reply
User avatar
JureK
Posts: 588
Joined: 25 Sep 2012, 12:44
Avtomobil: VW T3

VW T3 - Rocknrolla - Blink Blink ;)

Post by JureK » 08 Oct 2012, 08:22

Rocknrolla - ime mojega kombiča! http://www.youtube.com/watch?v=U0wQXw-UtSE

No nekaj se je že delalo, nekaj je narejeno, veliko je pa še za narediti! Slika pove več kot tisoč besed, zato...

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Last edited by JureK on 24 Mar 2014, 10:50, edited 1 time in total.
User avatar
JureK
Posts: 588
Joined: 25 Sep 2012, 12:44
Avtomobil: VW T3

Re: Rocknrolla

Post by JureK » 08 Oct 2012, 08:31

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Blatnik sem naredil točno tako kot je bil original, se pravi iz treh ločenih kosov pločevine, sicer je malo bolj komplicirano ampak original je le original! :) Z spodnje strani je zgrundirano, zvari zadihtani z diht maso, nato vse še izolirano z dinitrolom! Od zunaj sem zgrundiral in začasno špricnil s sprejem! Sprej je začasna rešitev, dokler ne končam kleparije na celem avtu, ko bo kleparija zaključena in se začne ličarija bom sprej barvo odstranil! Ta teden, če bo vse posreči rešim še stopnico na tem delu avta, potem pa se selim na zadnji del! Tam varjenje ne bo potrebno, treba je odstraniti malo površinske rje in zaščititi do ličenja! Nato se avto v garaži obrne (stiska s prostorom :)) in dela se bodo nadaljevala še na levi strani! Tam je pa situacija še mal bolj žalostna kot na desni!

LP
User avatar
MAIK
Posts: 513
Joined: 02 Jul 2012, 10:25
Avtomobil: več nijh

Re: Rocknrolla

Post by MAIK » 08 Oct 2012, 09:02

Super. Pohvalno.

A je bus, kombi ali kemper.

Meni je kempercek všeč, ker pozimi je fino. ker je postelja topla od motorja :lol:
User avatar
JureK
Posts: 588
Joined: 25 Sep 2012, 12:44
Avtomobil: VW T3

Re: Rocknrolla

Post by JureK » 08 Oct 2012, 09:37

Zaenkrat je bus. Načrt je, da se naredi hitro montažno pohištvo in kuhinja s katerim se bus v enem dnevu spremni v kamper!
Če bom kampiral tudi pozimi si bom verjetno umislil neko vebasto varianto, ker spanje na prižganem 25 let starem diesel motorju pomoje povzroča nočne more! :)
User avatar
JureK
Posts: 588
Joined: 25 Sep 2012, 12:44
Avtomobil: VW T3

Re: Rocknrolla

Post by JureK » 24 Oct 2012, 07:51

No, vse kar sem uspel narediti od zadnje slikovne objave v tej temi je, da sem popravil desno stopnico! S samim izdelkom sem zadovoljen, s količino opravljenega dela pa ne.... Vse skupaj gre veliko bolj počasi kot sem predvideval, da bo šlo!

Ker rad kompliciram, tudi pri stopnici nisem delal izjeme! Naredil sem skoraj tako kot bi bilo original.
Skoraj zato, ker čist tako kot original bi bilo pa preveč zakomplicirano tudi zame :)

Najprej sem si pripravil en konec pleha z 1 mm robom!
Image

Nato sem ga upasal po liniji, ki poteka od blatnika proti sprednjem delu avta
Image

Potem pa še drugi konec in na novo narejen rob stopnice
Image

Gužva in nenehno spotikanje ob kable mi pije živce vedno ko se spravim kaj delat :)
Image

Toliko za enkrat! Upam, da bo naslednji napredek viden malo hitreje!
LP
User avatar
papi
Posts: 2184
Joined: 18 Oct 2010, 23:13
Avtomobil: Opel Kadett C 2.0 Turbo, BMW E28 1.8i, Vw T3 caravelle 1.9 TDI,

Re: VW T3 - Rocknrolla

Post by papi » 24 Oct 2012, 07:55

Priden ;)
User avatar
croma_man
Posts: 2730
Joined: 23 Apr 2012, 23:35
Avtomobil: BMW E21 315 / BMW 2002 Touring
Location: Celje
Contact:

Re: VW T3 - Rocknrolla

Post by croma_man » 24 Oct 2012, 08:27

zdej pa res morm pridet enkrat na obisk 8-)
User avatar
L4UK0
Posts: 3070
Joined: 18 Oct 2010, 22:06
Avtomobil: 1972 Datsun Fairlady Z
Location: Ljubljana
Contact:

Re: VW T3 - Rocknrolla

Post by L4UK0 » 24 Oct 2012, 09:17

Hoho, še en z super garažo...tako po opremi kot velikosti :D
Image
User avatar
JureK
Posts: 588
Joined: 25 Sep 2012, 12:44
Avtomobil: VW T3

Re: VW T3 - Rocknrolla

Post by JureK » 24 Oct 2012, 11:40

Oprema je bolj hoby program (razen ročnega orodja) ampak mi zadostuje. :)
Kar se pa velikosti garaže tiče je pa tako, da če hočem hodit okoli avta spredaj, potem komaj zaprem vrata garaže, če pa hodim zadaj potem moram avto spredaj naslonit na steno :) Bi reko, da je po dolžini mal na knap :D
User avatar
JureK
Posts: 588
Joined: 25 Sep 2012, 12:44
Avtomobil: VW T3

Re: VW T3 - Rocknrolla

Post by JureK » 25 Feb 2013, 11:58

Kljub mrazu se je neki dogajal... Nažalost nimam vse pofotkano, ker ponavadi pozabim foiča ko grem v delavnico :oops:

Za sovoznikovem sedežu rja (enako tudi na voznikovi strani)
Image

...porihtano

Image

Enaka zgodba tudi spredaj, slika že porihtanega stanja

Image

Pri zadnjem levem koloteku sem mislil, da je samo malo površinske rje, na koncu se je izkazalo, da je vse gnilo in da bo treba rezat!

Image

Image

Sedaj je v grobem porihtano in čaka, da ta teden upašem še stranski dekl, zdihtam zvare in izoliram!

Image

Zadnji desni kolotek je bil totalno pregnit, ostalo je bore malo original pleha...

Image

Image

Nimam slike v razrezanem stanju, se pa tudi tuki dober vidi, kje vse so flike. V bistvu je original ostalo sam tisti del z ojačitvenimi rebri. Na sliki je premazano z Wurth rust converterjem.

Image

Še slika zunanjosti.

Image

Zdej so vsi ti zvari gotovi, pobrušeni, pod blatnikom zadihtani in vse zgrundirano ter spodaj izolirano.

Čaka me še sprednji levi kolotek in rja pod dihtungo sprednje šipe, potem pa začnemo kitat!
:D
Post Reply