BMW e30 coupe

Anzee
Posts: 1988
Joined: 18 Oct 2010, 23:49
Avtomobil: Opel Manta A | Opel Manta B | Opel Monza A1 | VW T3 Doka
Location: Ljubljana - Siska
Contact:

Re: BMW e30 coupe

Post by Anzee » 01 Apr 2022, 20:20

bigbore wrote: 01 Apr 2022, 18:44 Za 1.maj imam planirano jadransko magistralo z e30, upam da ne bo prevec optimisticno, dela imam se veliko :lol:
1 maj? pa sej se vozis okol z registiranim :D mi smo v 1 mescu sli od 10 let neregistriranga volvota do 6kkm tripa na Svedsko in nazaj 8-)

Drgac pa kul za vozilo, fajn zgleda. Upam da hitr najds dober airbox! :)
bigbore
Posts: 84
Joined: 14 Dec 2014, 12:33
Avtomobil: golf 1, cinquecento abarth turbo

Re: BMW e30 coupe

Post by bigbore » 03 Apr 2022, 11:38

Fantje eno uprasanje, veliko vas vozi oldije z zadnjim pogonom, kam naj peljem balansirat kardan? Vem za avto obnovo, tukaj naj bi ze prejsni lastnik peljal. Sedaj pa predvidevam, da je pobovno potrebno, med hitrostjo 60-70km/h mi v avtu precej droni, tak neprijeten zvok, tudi na volanu cutim. Kardan je predelan in je bil varjen, ker je na avtu menjalnik od e36.

Torej kam naj peljem?

Kar sem se sam pozanimal sem na hrvaskem, malo naprej od Zagreba (Velika Gorica) nasel Intermobil d.o.o. Mnenja so dobra, ima morda kdo izkusnje?
User avatar
L4UK0
Posts: 3070
Joined: 18 Oct 2010, 22:06
Avtomobil: 1972 Datsun Fairlady Z
Location: Ljubljana
Contact:

Re: BMW e30 coupe

Post by L4UK0 » 03 Apr 2022, 21:49

Meni so tudi naredili na Avtocommercu. Me pa res zanima, ce bos peljal kam drugam in ti ga bodo (boljse) zbalansirali...
Sicer pa ce cutis na volanu bi jaz posumil se diske in / ali feltne. Sploh ce je avto cez zimo dolgo stal.
Image
bigbore
Posts: 84
Joined: 14 Dec 2014, 12:33
Avtomobil: golf 1, cinquecento abarth turbo

Re: BMW e30 coupe

Post by bigbore » 04 Apr 2022, 11:32

L4UK0 wrote: 03 Apr 2022, 21:49 Meni so tudi naredili na Avtocommercu. Me pa res zanima, ce bos peljal kam drugam in ti ga bodo (boljse) zbalansirali...
Sicer pa ce cutis na volanu bi jaz posumil se diske in / ali feltne. Sploh ce je avto cez zimo dolgo stal.
Zato pa uprasam, ce ima mogoce kdo se izkusnje s kom drugim. Kaksna je to priblizno cena, da ti to uredijo?
Platisca in gume so nove, zavore imajo prevozenih morda 1000km. Do 50km/h je ok, potem po avtu droni, na 80 pa je zopet ok.
User avatar
grega983
Posts: 879
Joined: 09 Jan 2013, 20:02
Avtomobil: Lancia Delta HF turbo, Alfa Romeo 33 16v Permanent 4, Lancia Thema 16v Turbo LS
Location: Fram

Re: BMW e30 coupe

Post by grega983 » 04 Apr 2022, 12:58

Kaj pa ležaji v menjalniku in diferencialu ?
Če italjanu rečeš da je cigan s tem v bistvu žališ cigana
User avatar
Fleko
Posts: 1312
Joined: 04 Oct 2013, 18:46
Avtomobil: 41 cilindrov z vseh vetrov

Re: BMW e30 coupe

Post by Fleko » 12 Apr 2022, 09:10

bigbore wrote: 04 Apr 2022, 11:32 Zato pa uprasam, ce ima mogoce kdo se izkusnje s kom drugim. Kaksna je to priblizno cena, da ti to uredijo?
Platisca in gume so nove, zavore imajo prevozenih morda 1000km. Do 50km/h je ok, potem po avtu droni, na 80 pa je zopet ok.
Najbolje da pokličeš.

G. Dežman je po pogovoru res ''majstr'' stare šole.
Get low, no matter how
malinuc
Posts: 185
Joined: 07 Nov 2015, 10:17
Avtomobil: mb 190e 2.6

Re: BMW e30 coupe

Post by malinuc » 24 Apr 2022, 10:29

Karkoli se dela na kardanu je treba vedno balansirat. Sem imel priliko občutit, ko sem jih kot študent balansiral na avtoobnovi... Takoj je razlika, že z menjavo križa kardana...
Res je na avtoobnovi stara balansirka za kardane, ampak če se potrudiš se da zbalansirat zelo dobro. Gre pa počasi g. Dežman v penzijo... in stvari se bojo tam spremenile, še v večji meri kot so se do sedaj...
User avatar
L4UK0
Posts: 3070
Joined: 18 Oct 2010, 22:06
Avtomobil: 1972 Datsun Fairlady Z
Location: Ljubljana
Contact:

Re: BMW e30 coupe

Post by L4UK0 » 04 May 2022, 21:23

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... serija%203:

Se mi je zdel od nekje poznan. Kaj je zmanjkalo dela? ;)
Image
bigbore
Posts: 84
Joined: 14 Dec 2014, 12:33
Avtomobil: golf 1, cinquecento abarth turbo

Re: BMW e30 coupe

Post by bigbore » 05 May 2022, 07:58

Garazo mu je zasedel drug bavarc :lol: Imel bi 10 projektov, primankuje pa casa, da bi vsaj enega vozil.
Image

Sem pa naredil en super road trip cez praznike. 6 dni jadranske magistrale :thumbup:

Iz Novega mesta do Rijeke po Hrvaski AC, potem pa na magistralo. Prvi dan Crikvenica- Senj- Karlobag- Zadar- Biograd - Vodice kjer sva s punco tudi prespala.
Image

Image

Drugi dan je bil start iz Vodic proti Sibeniku, nato pa Primosten- Trogir, Split sva preskocila ker je bila guzva pa tudi dosti dopustujemo tam. Mimo Omisa kjer se pa zame zacne najljubsi del poti, cesta do Brele in Baske Vode. Makarska je bil prvi daljsi postanek za kosilo, po kosilu pa gas naprej po lepi magistrali mimo Tucepov proti Plocam. Tuki je nastala tudi fotka bavarca pred mostom. Neum sva za dol preskocila, smo se pa zato ustavila tam ko sva se vracala. Ce recem, da so bila Hrvaska mesta po vecini kar lepo obiskana, je bil Neum prazen.
Po celm dnevu sva koncno prisla do Dubrovnika, na mejah je bil avto delezen nekaj pohval, tako da smo vec besed spregovoril o avto, osebne ni niti pogledal. Ta dan sva zakljucila v Dubrovniku kjer sva imela planirani 2 nocitvi.

Image

Image

Image

Naslednje jutro sva po zajtrku nadaljevala najih road trip proti Crni gori. Tako sva 3. Dan prevozila Hercegnovi in Kotor. Kosilo v Kotorju nato pa gas na Kotorske serpentine. Ta dan je bil kar vroc, bavarcu na ovinkih nama pa v mestu ker je sonce ze kar dober pripekal.
Image


Proti veceru sva se vrnila v Dubrovnik. Sama pot do Kotorja gor in nazaj je bila katastrofa, sama dela na cesti, ogromno prometa, semaforji. Ta dan sva naredila dobrih 200km pa sem imel avta vrh glave, po pol ure sva cakala na semaforjih ker je bilo vse zabito.

Image

Sobota 4. Dan je bil cas za odhod iz Dubrovnika nazaj proti Baski Vodi. Kot sem ze omenil sva se za nazaj ustavila v Neumu, Plocah in zopet na kosilu v Makarski. Skocila sva tudi na Biokovo skywalk pa je bil zaprt ker je bilo zadnjih nekaj km ceste zaradi obnove zaprte.

Image

Soboto sva zakljucila v Baski Vodi, tukaj sva imela rezervirani 2 nocitvi. Nedeljo sem imel namen, da bi minila brez avta. Pa sem bil po kosilu ze malo zivcen, lezanje na plazi ni zame. Vzgem bavario pa sibam na jadranko 3x gor dol mimo Makarske.

Image

Prisel je ponedeljek, zadnji dan. Zjutraj sva se odpravila proti Omisu, tukaj sem pri enem dirkacu prevzel se nosilec za sekvenco, nato nalijem avto in po nekaj dneh zopet zavijem na AC. Za AC sem se odlocil, ker so bile za popoldan ze napovedane nevihte, nisem pa zelel, da bi me kaj presenetilo na cesti.

Na hitro opisan road trip, ce se 1x povzamem:
6 dni in 1600km, zame osebno super avto za jadranko. 170hp je dovolj za neko dinamicno voznjo, prehitet avto ali avtodom, ko pa je potrebno pa je se vedno dovolj uglajen in lahko prizgem klimo.
V torek je sledila cistila akcija, rdec je bil umazan od poti, IS pa od cvetnega praha ker stoji pod nadatreskom.

Image

Image

Pa naj se povem, IS je super, prodajam ker imam enostavno prevec projektov( se dve katri in en offroad projekt katerega sestavljava z ocetom) skoda pa da tko lep avto stoji.
User avatar
pero27
Posts: 2630
Joined: 16 Jan 2014, 16:50
Avtomobil: BMW e21 315 82', Kadett C 1.2N/S 78', BMW E30 318i 87', Kawa KZ400 82' cafe
Location: Novo mesto
Contact:

Re: BMW e30 coupe

Post by pero27 » 05 May 2022, 10:21

Ajajaj! Pa ne klimo, no!
Škoda tako lepega avta, da bi v njem klimo prižigal :broken:
Post Reply