Audi GT + 80 = ?

Ziiga
Posts: 29
Joined: 14 Feb 2015, 17:33
Avtomobil: AUDI S1 | VW T2 Westfalia | Impreza Hawk | Lancia Delta

Re: Audi GT + 80 = ?

Post by Ziiga » 22 Dec 2021, 19:05

Da odgovorim še na eno vprašanje zgoraj. Namen je, da je avto vseeno vozen po cesti zaradi same uporabnosti.

Kako bo šlo to legalno čez? načeloma zaradi FIA homologacije za S1 vozilo, kjer je dejansko zabeleženo, da je vozilo v originalu sestavljeno iz dveh. Se pravi 80 tri vratna spredaj do malo čez B stebriček + UR quattro zadaj. + seveda predelave C stebrička zaradi naklona zanje šipe in dodatne višine strehe.

Nekako se sicer počasi deli kopičijo skupaj a so pričakovano vse zadeve kar težko za zbrskat, če seveda ne košta celo premoženje...

Audi SQ je imel original tele zice, čaka jih preoblačenje in iskanje enga novega vzglavnika. En sedež bo treba tudi predelat za sovoznikovega kar se tiče krmilnih komand, ostalo je vse na obeh straneh (dvig sedeža)

Image


Tudi platišča so že doma. Compomotive, 16" 9J ter 7 offseta. Niso pa najlažja... So pa prestala digitalizacijo za lažje modeliranje vzmetne noge in pesta z nule.

Image
User avatar
Fleko
Posts: 1312
Joined: 04 Oct 2013, 18:46
Avtomobil: 41 cilindrov z vseh vetrov

Re: Audi GT + 80 = ?

Post by Fleko » 24 Dec 2021, 09:56

Ne sparaj s slikami, sploh pri karoserijski delih :) :thumbup:
Get low, no matter how
User avatar
l3v4rt
Posts: 364
Joined: 28 May 2013, 22:22
Avtomobil: Opel Manta A 1.6N '71

Re: Audi GT + 80 = ?

Post by l3v4rt » 28 Dec 2021, 15:49

Hudi zici! Ti kar pridno fotkaj in piši, mislim da nas bo veliko z veseljem spremljalo ta projekt! Srečno :thumbup:
User avatar
$küll
Posts: 1214
Joined: 04 Jul 2012, 14:49
Avtomobil: Audi Quattro
Location: Koper

Re: Audi GT + 80 = ?

Post by $küll » 28 Dec 2021, 22:44

Ziiga wrote: 21 Dec 2021, 20:26

Se bo pa en kup delov za Audi 80 B2 prodajal ker meni preprosto ne pridejo prav, stran jih pa tut ne bi lih metal.
objavi tu kaj bo naprodaj, verjetno me bo kaj zanimalo...


komaj čakamo nadaljevanje
Ziiga
Posts: 29
Joined: 14 Feb 2015, 17:33
Avtomobil: AUDI S1 | VW T2 Westfalia | Impreza Hawk | Lancia Delta

Re: Audi GT + 80 = ?

Post by Ziiga » 09 Feb 2022, 18:52

Uglavnem, zaradi rihtanja delavnice se na audijih bolj malo dogaja. Je pa zadeva taka, da imam eno vprašanje/prošnjo.

:?: V kolikor ima kdo mogoče vzmetno nogo od UR quattro bi bil tega zelo vesel, samo za predmet skeniranja. :?:

Sam pa počasi a vztrajno zbiram kose na kup. Vse kar je bilo dobrega iz donatorjeve notranjosti se je opralo, očistilo in spravilo v škatle za kasnejšo montažo. Kar nekaj časa sem porabil za iskanje dobrih zadnjih luči, ker na obstoječem darovalcu jih ni bilo. Prav tako sprednje luči, ki so v originalu sposojene s Passata B2.

Image

Image

Image

Image



Sem se pa odločil, da bom za podvozje uporabil B6 amortizerje, vse ostalo se bo naredilo z nule. Ležaj bo standard VAG na štiri pritrdilne vijake, ostalo vse ALU.

Image


Kot rečeno se bo vse digitaliziralo. Večji delež pride po tem ko bojo avtomobili požagani in povarjeni skupej v smiselno celoto. Na podlagi tistga se bo potem začel modelirat vzmetne noge in prilagajat postavitev vpetij.
User avatar
$küll
Posts: 1214
Joined: 04 Jul 2012, 14:49
Avtomobil: Audi Quattro
Location: Koper

Re: Audi GT + 80 = ?

Post by $küll » 09 Feb 2022, 22:30

vzmetne noge imam jaz, ampak so komplet obnovljene in sestavljene...

nebi smele bit pa kaj dosti drugačne od navadnega coupe quattro...
User avatar
$küll
Posts: 1214
Joined: 04 Jul 2012, 14:49
Avtomobil: Audi Quattro
Location: Koper

Re: Audi GT + 80 = ?

Post by $küll » 15 Feb 2022, 19:48

Zakaj pa skeniraš žaromete in zadnje luči btw, ne boš imel pravih luči?
Ziiga
Posts: 29
Joined: 14 Feb 2015, 17:33
Avtomobil: AUDI S1 | VW T2 Westfalia | Impreza Hawk | Lancia Delta

Re: Audi GT + 80 = ?

Post by Ziiga » 25 Feb 2022, 15:23

Hvala ti za odziv. Sem porajtu da osnovna geometrija je tm tm. Za skeniranje bo dost, pol se bo pa tko al tko naprej rešval vpetje volanske letve, ki zarad krajše medosne pomeni premik bližje centru vozila.

digitalizacija avta pa zato, ker so eni detajli za dodelat + pri SQ-ju je spredn konc popolnoma drugačen pod haubo. Vezne ni, luči so drugačne in bo treba prilagodit vse nosilčke. Namen je pa ta da se dejansko da več al mn zadeve rezkat/krivit na trn/rezat na laser. Da bo tut za drugo al pa tretjo uporabo, po izdelavi glede na risbe.
User avatar
$küll
Posts: 1214
Joined: 04 Jul 2012, 14:49
Avtomobil: Audi Quattro
Location: Koper

Re: Audi GT + 80 = ?

Post by $küll » 25 Feb 2022, 17:18

no kolesni ležaji spredaj so pri quattrotu 82mm premera, coupe ima manjše, nekje 68mm...

medosna je krajša samo za b stebričkom, pred b stebričkom ostane vse tako kot je.

prednje noge amortizerjev bi lahko uporabil od kasnejših modelov 80, coupe itd, ki so dvodelni, se da štelat camber med pestom in amortizerjem, pride zelo prav, vpetje in ostalo je pa vse isto. če dobiš od motorjev 2.3 20v, 2.6, 2.8 ali s2 imajo tavelike ležaje, 82mm.
Ziiga
Posts: 29
Joined: 14 Feb 2015, 17:33
Avtomobil: AUDI S1 | VW T2 Westfalia | Impreza Hawk | Lancia Delta

Re: Audi GT + 80 = ?

Post by Ziiga » 08 Mar 2022, 07:51

Da mal bolj pojasnim. Včerej sem končno dobil še zavorne čeljusti spredej - zadej. V glavnem glede na velikost, ki gre pod "feltno" sem zbral 17Z čeljusti. Ala touareg, q7, cayenne... 6 batne spredej, 4 batne zadej.

Image

Proces ki je sledil je bil ponovno skeniranje čeljusti.

Image

Image


Plan je tak, da se uporabi standard passat ležaj na 4 pritrdilne vijake. Zdej za sprednjo geometrijo vpetja potrebujem še sprednji most, provizoriš roko ter točko vpetja zgoraj v košari. Premnik bo ALU, amortizer pritrjen z zadnje strani in možnost nastavitve za naklon. Zaostajanje se bo nastavljalo spodaj v pritrdišču spodnjega zgloba. Ackerman bo ostal fiksen, glede na medosno razdaljo. To bom pustil ker ne rabim nekih ekstremnih nastavitev glede na to da bo avto za na cesto.



Drugače pa ja, drži... do za B stebričkom je v osnovi enak, le da nima sprednje vezne stene. Namesto te pride pritjena cev s prirobnicam in navarjenimi elementi za sprednje špiclampe ter dušilno gumo motorja. Spodnja ojačitev je sočasno tudi pritrditev za "šusplato". Ker so tudi sprednji žarometi drugi, bo treba tudi ta del srpemeniti.
Post Reply