Kadett C Coupe 74

Bor
Posts: 157
Joined: 19 Aug 2020, 13:51
Avtomobil: Opel Kadett C Coupe 1974

Re: Kadett C Coupe 74

Post by Bor » 21 Aug 2021, 11:45

Vidim da vam ni lih pri src tale spoiler ampak tkole mamo :lol: Men zgleda malce bolje kot original ;)
@l3v4rt - Je prodajalec reku, da je po parih urah že oglas dal dol iz avtoneta, ker ga je tolko ljudi klicalo :D Hvala za komplimente in spodbudo :thumbup:

Je pa prišla odločitev, da se bo pozimi avto prebarvalo v komplet črno barvo :twisted:. Valda bo tudi odstranjeno tono kita, ki ga ima trenutno avto na sebi :lol:
User avatar
l3v4rt
Posts: 363
Joined: 28 May 2013, 22:22
Avtomobil: Opel Manta A 1.6N '71

Re: Kadett C Coupe 74

Post by l3v4rt » 21 Aug 2021, 18:32

Veš kako je - kar nekaj nas je tukaj na forumu, ki nam je c kadett coupe všeč. Tekom zadnjih nekaj let se je tudi dobro videlo kateri stili so dobro sprejeti na trgu in kateri ne in kako se starajo posamezni. Treba je vedet, da je clean look zmeraj aktualen in všečen ter apelira na največji krog ljudi. Kako se začneš pomikat proti neki "rižoti" zmeraj manj ljudem je všeč in ko prideš do zadnje točke je še samo tebi to všeč, še pes noče več v avto. :lol: To ti pišem zato, da ne boš mislil da smo na tem forumu samo taki, ki pljuvajo po drugačnem ali nekaj kaj ni isto kot naše. A vendar - če pogledamo oblikovno je spoiler moteč zaradi velikosti in linij - avto ima dokaj napete ravne linije z majhnimi radiji medtem ko je spojler dokaj organskih linij in je preveč okroglo vse skupaj in ni skladno. Papi ima ducktail na svojem kadettu in meni je recimo njegov kul, ker ne odstopa preveč od generalne oblikovne zasnove. Ampak - tvoj avto, tvoj okus in spoštujem to. Vseeno ti pa polagam na srce en nasvet (ki tudi pojasnjuje zakaj je folk tako nenavdušen nad luknjami v kuferraumdekl) - delaj predelave čim bolj reverzibilno če je to mogoče, sploh pri oldijih. Finta je da skozi čas se ti tudi okus malo spremeni in je lažje nekaj spravit nazaj če ni treba švasat, kitat, barvat itd. Glede barve dobro premisli, poglej ostale črne coupeje, mogoče svojega wrapni pa da vidiš ker ko ga enkrat poštrihaš si s to opcijo oženjen :lol: Veš kje se ti bo dalo še enkrat razstavljat, brusit pa barvat pa vse če ne bo to to. Meni osebno so kadetti všeč živih barv sploh iz originalne palete ker je res period correct in se poda. Črn zna preveč skrit linije in zna delovat avto prazen, je pa res če delaš nek hud avto z 250 konji pa track opcijo pa body kit pa zna črn zgledat hud :D Premisli kak končni produkt si želiš in premisli kaj lahko narediš reverzibilno, da lahko skozi čas, kake ocenitve, preglede ali za prodajo spreminjaš. Drugače pa kar pridno delaj in postaj napredek ter uživaj v svojem avtu, saj ga delaš zase ne za druge. Mi ti tukaj povemo naše mnenje, nasvete ali vzpodbudno besedo ampak na koncu dneva je tvoj denar, tvoje žuljaste roke in tvoj avto. Se pa ne sekiraj če je kdo drugačnega mnenja, tak pač je :D Fino šraufaj in nabiraj kilometre :thumbup:
User avatar
eugene
Posts: 1276
Joined: 22 Jan 2011, 08:47

Re: Kadett C Coupe 74

Post by eugene » 21 Aug 2021, 21:02

Papi mi je enkrat pokazal sliko enega črnega kupeja. Je bil bomba. Pri črni je predvsem važno da ni mat. :lol:
Let's go Brandon!
Bor
Posts: 157
Joined: 19 Aug 2020, 13:51
Avtomobil: Opel Kadett C Coupe 1974

Re: Kadett C Coupe 74

Post by Bor » 21 Aug 2021, 21:53

@l3v4rt a praviš da je moj kadett rižota?😂😂 Sej vas razumem.. Vsak ima svoj okus. Hvala za nasvete! Mogoče se pa nekega dni spremeni moje mnenje o spoilerju in bom dal GTE verzijo😁 Luknje smo delali cisto pri koncu tocno zaradi tega ce se kdaj sprdnem met drug spoiler bo ta luknje pokril. Kar se tiče barve sprejemam še kaka mnenja in opcije ampak na spodnjem posnetku je crn kadett z mojim spoilerjem balzam za moje oči😂
Posnetek: https://youtu.be/bi3tXy0ORCQ
Smo pa danes bli tud pridni in zmontiral predal😁 Bla je kr jeba use smo rabli zvrtat sami ker original lukenj ni bilo. Tudi pri “fernandez” kadettu je bilo nekaj podobnega. Doštukal smo nosilce in evo koncen izdelek. Zamenjana je bila tudi sredinska armatura😁
Image
Image
Image
Image

Image

Caka me v garazi tudi nova armaturna plosca😏
Anzee
Posts: 1988
Joined: 18 Oct 2010, 23:49
Avtomobil: Opel Manta A | Opel Manta B | Opel Monza A1 | VW T3 Doka
Location: Ljubljana - Siska
Contact:

Re: Kadett C Coupe 74

Post by Anzee » 25 Aug 2021, 11:39

Super za predelave in dodelave. Ne morem verjet koliko bolj cool armaturo naredi predal namesto policke. Ce bos ze menjal tudi armaturo, potem pobarvaj se ta pleh kjer je pripeta armatura in je sedaj rumen na crno - se vidi na dalec da seka ven, pa se med voznjo te bo motil ker se bo odseval v sipi.

Jaz sicer tudi nebi dal coupeja v crno, kot pravi l3v4rt se izgubijo te linije ki so zanj specificne. Pa ce mas tolko kita na avtu, ga bo res tezko pripravit da bo karoserija tako speglana da ne bo vse vegasto, crna pa to samo se poudari.

Aja jebiga, spojler pa je rizota ja :broken: :D
Bor
Posts: 157
Joined: 19 Aug 2020, 13:51
Avtomobil: Opel Kadett C Coupe 1974

Re: Kadett C Coupe 74

Post by Bor » 26 Aug 2021, 22:42

Evo spet malce dela na nasi rizotki :broken: :lol: Anzee hvala za predlog, bomo tudi tisto pobarvali v crno :) Kar se tiče barve, še kar sprejemam predloge ;)
Evo spodaj p par slik kako je bilo prej in sedaj. Na zadnji sliki je ze noč tko d se vidi kolk casa smo rihtal :? Trenutno zgleda mal hecn ker je se rjava polica in zadej boki ampak vse ob svojem casu. V prihodnjih dneh se bo pa potovalo v nemcijo po 2.0e in pa 5 stopenski 240 menjalnik ;)
Slike:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
L4UK0
Posts: 3070
Joined: 18 Oct 2010, 22:06
Avtomobil: 1972 Datsun Fairlady Z
Location: Ljubljana
Contact:

Re: Kadett C Coupe 74

Post by L4UK0 » 27 Aug 2021, 08:56

Approved! 8-)
Image
Bor
Posts: 157
Joined: 19 Aug 2020, 13:51
Avtomobil: Opel Kadett C Coupe 1974

Re: Kadett C Coupe 74

Post by Bor » 27 Aug 2021, 16:00

Kdj bos pa spoiler aprooval ;) :D
Evo mejhn update spoiler je prsou z barvanja :thumbup:
Image
Bor
Posts: 157
Joined: 19 Aug 2020, 13:51
Avtomobil: Opel Kadett C Coupe 1974

Re: Kadett C Coupe 74

Post by Bor » 28 Aug 2021, 21:06

Spoiler montiran :thumbup:
Image
User avatar
pero27
Posts: 2630
Joined: 16 Jan 2014, 16:50
Avtomobil: BMW e21 315 82', Kadett C 1.2N/S 78', BMW E30 318i 87', Kawa KZ400 82' cafe
Location: Novo mesto
Contact:

Re: Kadett C Coupe 74

Post by pero27 » 28 Aug 2021, 21:38

Meeeh... jst mislim da bi temu kadettu bolj pasalo, če bi ga celga znižal, pa spredaj kak golf dvojka lip, kot da ga "nižaš" s spojlerjem.
Ne rabi on bit kot zid spredaj...
Na papijevem ta spojler v poširjeni obliki izpade hudo, tvoj kadett pa zdej spredaj zgleda "visok pa ozek"
Post Reply