Opel Manta A '71 1.6N - Barnfind

User avatar
avtospotter
Posts: 38
Joined: 20 Jan 2020, 21:53
Avtomobil: Gradbišče

Re: Opel Manta A '71 1.6N - Barnfind

Post by avtospotter » 12 Feb 2021, 00:36

samo hrabro :thumbup:
User avatar
zegler
Posts: 554
Joined: 03 May 2015, 16:02
Avtomobil: e21
Location: Maribor

Re: Opel Manta A '71 1.6N - Barnfind

Post by zegler » 12 Feb 2021, 10:20

:clap: :clap: :clap:

pri svasanju pa daj neko masko se zraven gor da ne dihas tistega sranja :!: saj ves ce ze samo pocinkan pleh svasas je strup :(
nalim
Posts: 358
Joined: 16 Jul 2012, 11:49
Avtomobil: OOOO | \X/ | ⚡

Re: Opel Manta A '71 1.6N - Barnfind

Post by nalim » 12 Feb 2021, 15:29

Kolega si je pri varjenju komaj rešil življenje, ko je po varil kose, katere je podizvajalec izjemoma očistil z brake-cleanerjem. Nastal je bojni plin fosgen, kateri ga je tako usekal, da se je komaj zvlekel iz delavnice na prosto.
User avatar
l3v4rt
Posts: 363
Joined: 28 May 2013, 22:22
Avtomobil: Opel Manta A 1.6N '71

Re: Opel Manta A '71 1.6N - Barnfind

Post by l3v4rt » 12 Feb 2021, 17:22

Pubeci ne me strašit zdaj, jaz sem mislil da je najbolj strupena stvar v delavnici domači šnops :lol:
Joke a side - res bom mogel neke vredu maske nabavit in se navadit nosit, prvič kr že ko kaj brusiš ni glih apetitlich če 3 dni črno smrkaš ven z nosu, drugič pa kr ta rostumwandler je bil res sila ko se je švasalo...
User avatar
avtospotter
Posts: 38
Joined: 20 Jan 2020, 21:53
Avtomobil: Gradbišče

Re: Opel Manta A '71 1.6N - Barnfind

Post by avtospotter » 13 Feb 2021, 22:35

Nujno masko! jaz jo mam zmeraj gori ko delam na avtu, se ni za hecat. Če bi bil na prostem potem ajde, recimo da še gre, pa vseeno ni najpametnejše. Te plini res niso fajn
User avatar
The Boris
Posts: 468
Joined: 19 Jun 2015, 14:48
Avtomobil: MB W114 250CE, MB W201, VW Hrošč, VW Jetta MK1, VW T3 Syncro, Datsun 280ZX
Location: Maribor
Contact:

Re: Opel Manta A '71 1.6N - Barnfind

Post by The Boris » 13 Feb 2021, 22:58

l3v4rt wrote: 12 Feb 2021, 17:22 3 dni črno smrkaš ven z nosu
Sam to je res epic :D :D
May the Force be with you.
User avatar
Opelpower
Posts: 1665
Joined: 24 Jan 2011, 12:51
Location: Ljubljana

Re: Opel Manta A '71 1.6N - Barnfind

Post by Opelpower » 16 Feb 2021, 11:01

Sej bo/je pomlad ... se lahko spet na luftu dela :lol:
Image
User avatar
avtospotter
Posts: 38
Joined: 20 Jan 2020, 21:53
Avtomobil: Gradbišče

Re: Opel Manta A '71 1.6N - Barnfind

Post by avtospotter » 19 Feb 2021, 22:09

Opelpower wrote: 16 Feb 2021, 11:01 Sej bo/je pomlad ... se lahko spet na luftu dela :lol:
ma js ze zdj ce mam kej zuni brusm, se fajn zbudim pa ogrejm hehe 8-)
User avatar
l3v4rt
Posts: 363
Joined: 28 May 2013, 22:22
Avtomobil: Opel Manta A 1.6N '71

Re: Opel Manta A '71 1.6N - Barnfind

Post by l3v4rt » 22 Apr 2021, 18:36

"Ovi je ziher obupo" :lol: Še bijemo bitko na Mantinem planu in počasu pomikamo frontno črto rje nazaj :twisted:

Da nadaljujem foto reportažo - videi bodo kmalu ampak zdaj ni bilo časa editat, ampak toliko da malo vidite kaj se vmes dela.

Najprej - prečnik je bil zelo ubog, zato se je zamenjal kakor že na prejšnji strani. Ubog je bil tudi za zadnje kraku ki se prične za zadnjim podom, zato se je del kraka zadaj naredil na novo. Slika prečnika:

Image

Potem se je menjal tudi poden ter zadnje ojačitve v pragovih. V prag je prišla našvasana dodatna ojačitev, ki povezuje zadnje ojačite s prednjo, ki je povezana na dvižno točko in notranjo ojačitvijo A stebra. Dodatno sta prišla še potem 2 "vinkla" ki sta povezala to ojačitev s podnom. Cilj je bil malo bolje povezati te strukturne točke med seboj in to je z vnosom te ojačite oz dodatnega vzdolžnega prekata v pragu.Slika:

Image

Nato je sledilo tipanje pokrova motorja, da vidimo ali se bo dalo rešiti. Stanje: znotraj precej površinske rje, nekaj kita itd - standardno vglavnem. Slika znotraj:
Image

Potem se je havbo na grobo ročno zbruslo, da sem naredil raze za odstranjevalec barve Biolavo, ki ni ravno presežek delovanja, zato sem želel ustvariti čim boljše pogoje za delovanje. Prvo rundo je šlo dol spraviti respray ki ga je eden od prejšnjih lastnikov naredil.
Image

Znotraj malo brušenja, odstranjevalec barve na barvo in ferosan na pleh potem pa zaviti za zadrževanje hlapov. Želel sem narediti čimveč kemično in vnašati čim manj toplote v haubo in biti čim manj abraziven ker je res bolano tanek pleh in občutljiv za zvijanje sploh v sredini, zato baby steps.
Image

Nato sem pripravil notranje strani zunanjega in notranjega praga, da ko bo zmontirano bo znotraj zaščiteno ker je potem težko dostopno, s slamico barvat pa ni ravno idealno. Sončenje:
Image

Zamenjalo se je notranji zadnji rob in ojačitve pod spodnjim robom stranice. Sila nehvaležna lokacija za delo, ko brusiš, čistič bitumen, švasaš leti vse po tei v tistem koloteku not ampak je bilo vredno.
Image

Pogled na notranji prag, original iz 0.6mm tale je domače izdelave iz 1.5mm tako da bo malo več strukturne trdnosti in zvijanja šasije. Tiste pol kile mase sem pripravljen rezkirat. Bom 1 teden malo manj jedel pa bom spravil not :lol:

Pogled na stranico avtomobila z zamenjanim A stebrom, krakom, traverzami, dvičnimi točkami ,pragovi itd je res epski po toliko dela in glede na izgodišče..
Image

Kratek pregled dela komponent osi - najprej ščetkanje z grobo ščetko na fleksu, da se odstrani večina umazanije, barve in rje
Image

Stabi ne zgleda ravno novo..
Image

Puša, lubica kaj je te s tabo blo? Kaj ti je slabo?
Image

Jager je mel samo Antikor, ki je pa pol cenejši od Ferosanđije, zato itak prvo test. Oba sta na bazi fosforne kisline.
Image
Rezultati bodo povedani videu :P

Nato so šli deli v sod in citronko. Stanje po prvem ogledu:
Image
S stabija je požrlo vse.

Image
Image
Zgornja vilica solidna, potrebuje pa nekaj popravila in ojačanja

Image
Lepo se vidi kje je bila gladina, tudi tu je bil rezultat dober

Image
Sploh pa je tudi iz notranjosti odstranilo vse kar je pa bilo res sladko ker je nedostopno, razpunktirat pa tega res ne mislim pa na novo delat skupaj, isto kot z ovnom sprednje osi.

Image
Image
Stanje precej dobro ampak gre nazaj not za nekaj dni.

Zdaj sem daljše dele obrnil, tiste strani ki so pa bile namočene pa očistil in preko pihnil meglo pocenšek barve v spreju, da blokira flas rust za kak teden dokler se druga stran namaka in da se še kaj popravi, potem se pa to dol zlahka očisti ker je samo "megla" in preko epoxy barva temelj (epolor) in potem barva.

Nekaj se že vidi, da je narejeno, ostaja pa še kar precej dela. To je to, videi bodo sledili z bolj poglobljeno razlago z razčlenjenimi koraki. :wave:
User avatar
L4UK0
Posts: 3070
Joined: 18 Oct 2010, 22:06
Avtomobil: 1972 Datsun Fairlady Z
Location: Ljubljana
Contact:

Re: Opel Manta A '71 1.6N - Barnfind

Post by L4UK0 » 22 Apr 2021, 19:59

Res že dolgo ni bilo updejta, ampak vidmo, da se ni počivalo! Napredek zgleda super! 8-)
Image
Post Reply