Opel kadett B '68

Post Reply
Gapiii
Posts: 175
Joined: 12 Jul 2019, 13:20
Avtomobil: Kadett B

Opel kadett B '68

Post by Gapiii » 18 Nov 2019, 13:07

Živjo,

sicer imam avto v lasti sedaj že kar nekaj mesecev (od sredine julija), a sem se odločil, da predstavim še najino zgodbo. Tega kadetta so mi sicer ponujali že prej, a enostavno to ni bil moj ''sanjski'' avto, zato sem iskal kaj drugega. Vedno sem si želel 911. To si še vedno, ampak bo treba mal počakati za takšen projekt. :D

Potem pa sem našel lancio fulvio 1 generacije. Cenovno je bila dovolj blizu mojim zahtevam, ni bila prelepa, niti pregrda. Pa v originalu še v rdeči barvi. Pa ša rallye je bila, kar pomeni alu vrata in obe havbi. Ko sem se odločil, da jo bom šel iskati, sem vzel denar in šel do kupca. A tam se je potem zapletlo. Avto ni imel ničesar iz aluminija, torej že menjajo v preteklosti z neoriginalnimi deli. S ceno potem to seveda ni šlo skupaj, saj je to bit tega avta.

Razočaran in jezen sem se peljal domov, ko me je klical Bor, če sem kupil ''italijanska'' jajca. Rekel mi je, naj kupim tega kadetta B in bo mir. In iz te razočaranosti sem ga šel pogledati, plačal in ga odpeljal domov. Vse ostalo je zgodovina :)

Ker pač nisem takšen človek in bi me motilo, če bi se vozil v drvarnici, sem šel tako kot marsikdo v kur**. Preprosta obnova je ratala projekt, novi deli se kopičijo, avto se pripravlja na praktično celoten rebuild. Kupil sem praktično novo rdečo notranjost, dal narediti rdeči strop in rdeče tepihe, naročil komplet PU puše za celotno podvozje, nove koni sprednje/zadnje blažilnike, sprednjo novo nižjo listnato vzmet, na novo se bo naredila armaturna plošča, kupil sem 6,5J ATS original platišča in komplet tesnil za šipe in luči za celoten avto. Avto je sedaj pri kleparju, potem gre k ličarju in upam, da bo 15. marca komplet sestavljen in pripravljen na vožnjo.

Motor sem spravil v pogon, vendar bi ga rad zamenjal z 1,2 močnejšim motorjem. Če ne dobim nič pametnega, bom pa potreboval nekoga, ki se spozna na frgazerje in bi obstoječega obnovi in nastavi. Zdaj dobiva preveč zraka in se zaganja in rad tudi crkne, če preveč mečkam z gasom. Pozna kdo?

Plani so, da bo avto ostal v srebrni barvi s črnimi rallye nalepkami.

Še nekaj fotk po kronološkem redu od dneva nakupa naprej...

Tako sva šla v prvo inšpekcijo s sinom. Je že začel z obnovo :)

Image

Avto je bil razen nekaterih lepotnih napak zelo lep. Razen podna pri vozniku in sovozniku nikjer rjav, ima še prve obloge na blatnikih. Škoda, da je dve leti stal na dežju, snegu, soncu. Ko sem ga videl nazadnje je bil veliko lepši.

Image

Pa smo ga naložili in peljali domov.

Image

Na začetku hitri pregled. Uf, dela bo veliko...

Image

Image

Image

Image

Image

Prvo sem se lotil prtljažnika. Saniral nekaj površinske rje, pobarval tank in uredil malenkosti.

Image

Image

Med prvimi nakupi je bla komplet original rdeča notranjost. Ko sem jo kemično očistil je praktično nov, brez napak. Kupil sem nekaj luči in stvari, ki so mi manjkale ali so bile zanič.

Image

Pred čiščenjem.

Image

Feltne so šle na peskanje. Preden sem jih nesel, sem jih pobarval s črnim sprejom, da sem videl ali bodo kul all black. Všeč mi je. Izbral sem črno-srebrno kombinacijo. Torej srebrna zunanjost, črne rallye nalepke, brez krom lajštic v tesnilih šip, črno zadnjo anteno in čisto črnimi platišči.

Image

To je to zaenkrat, več fotk ko pridem do računalnika :)

LpG
Last edited by Gapiii on 28 Jan 2021, 11:23, edited 1 time in total.
User avatar
l3v4rt
Posts: 363
Joined: 28 May 2013, 22:22
Avtomobil: Opel Manta A 1.6N '71

Re: Še eno Opelico bomo rešli - kadett B

Post by l3v4rt » 18 Nov 2019, 20:28

Legenda! Vso srečo s prenovo, b kadette se mi zdi, da se je nekako pozabilo čeprav po mojem mnenju so kul 8-) Bom z veseljem sledil temi :thumbup:
User avatar
papi
Posts: 2184
Joined: 18 Oct 2010, 23:13
Avtomobil: Opel Kadett C 2.0 Turbo, BMW E28 1.8i, Vw T3 caravelle 1.9 TDI,

Re: Še eno Opelico bomo rešli - kadett B

Post by papi » 20 Nov 2019, 09:37

Ma super da si rešil B kadetta :D ;)
Podpiramo!!!
User avatar
The Boris
Posts: 468
Joined: 19 Jun 2015, 14:48
Avtomobil: MB W114 250CE, MB W201, VW Hrošč, VW Jetta MK1, VW T3 Syncro, Datsun 280ZX
Location: Maribor
Contact:

Re: Še eno Opelico bomo rešli - kadett B

Post by The Boris » 20 Nov 2019, 21:00

Za moj okus premoderne felgne? :think:
Te črte ob strani mi dajejo tak filing nekega dragsterja, mogoče greš v taki stil, tega še ni pri nas :)
Ena extremna slika spodaj.
Image
Recimo old school felgne (to tak vemo kje dobiš "croma_man" ma vse). Vzadi mal bajsi guma, spredaj mal ožja. Pa si zmagal :thumbup:
May the Force be with you.
Gapiii
Posts: 175
Joined: 12 Jul 2019, 13:20
Avtomobil: Kadett B

Re: Še eno Opelico bomo rešli - kadett B

Post by Gapiii » 22 Nov 2019, 11:35

Tale ma spredaj neke mustang feltne, če me spomin ne vara :D Mogoče to z debelejšo, mal utrgano črto res mal drugač pride. Tnx za predlog. :thumbup:

ATS so bile original vgradnja na nekaterih B-jih. Sem jih dobil razmeroma ugodno, pa sem jih vrgel v prtljažnik. Še vedno mal cincam a naj bodo črne...

Ma kdo mogoče ''orodje'' za gume na šipah nazaj notri dajati?
Anzee
Posts: 1988
Joined: 18 Oct 2010, 23:49
Avtomobil: Opel Manta A | Opel Manta B | Opel Monza A1 | VW T3 Doka
Location: Ljubljana - Siska
Contact:

Re: Še eno Opelico bomo rešli - kadett B

Post by Anzee » 22 Nov 2019, 13:10

Jz osebno nebi mel crnih felten na b-ju. Srebrne pa je to to :)

Mam orodje za sipo, pridi iskat en dan :)
Gapiii
Posts: 175
Joined: 12 Jul 2019, 13:20
Avtomobil: Kadett B

Re: Še eno Opelico bomo rešli - kadett B

Post by Gapiii » 04 Dec 2019, 20:03

Anzee se slišiva. Za vikend pride od kleparja avto,,pol bom pa dajal šipe ven pred barvanjem.

Poštar prinesel en lep paket. Spredaj/zadaj koni classic s PU pušami, 4cm nižjo fedr plato s PU pušami in se komplet PU puš za spredaj/zadaj, sportne PU koppelstangen, nove tie rodse komplet in se kar nekaj malenkosti.

Image
Gapiii
Posts: 175
Joined: 12 Jul 2019, 13:20
Avtomobil: Kadett B

Re: Še eno Opelico bomo rešli - kadett B

Post by Gapiii » 18 Dec 2019, 13:52

Prišel od kleparja z novim podnom pri vozniku in sovozniku ter okoli in okoli poklepanimi raznimi udrtinami. Čaka na ličarja, deli so praktično vsi doma. Dobil sem še tesnilo za trikotne majhne šipe spredaj. Rabim samo še zadnje luči, te plastike so v slabšem stanju. Rabljene lepe dobiti je pa cela umetnost :/

Težko že čakam, da bo pobarvan, da začnem legokocke sestavljati :D

Image
Gapiii
Posts: 175
Joined: 12 Jul 2019, 13:20
Avtomobil: Kadett B

Re: Še eno Opelico bomo rešli - kadett B

Post by Gapiii » 09 Feb 2020, 21:48

Vse po planu, se vedno v igri, da bo 15. marca na cesti👍

Zamenjal komplet puše na vzmetenju, amortizerje, listnato vzmet in ostale pritekline. Avto spredaj sedel dol cca 5cm in je sedaj rob poravnan z gumo, zadaj kakšen cm do dva. Super je v kajlo.

Ta teden se ga sleče in pripravi za novo barvo 😁

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Anzee
Posts: 1988
Joined: 18 Oct 2010, 23:49
Avtomobil: Opel Manta A | Opel Manta B | Opel Monza A1 | VW T3 Doka
Location: Ljubljana - Siska
Contact:

Re: Še eno Opelico bomo rešli - kadett B

Post by Anzee » 10 Feb 2020, 15:38

Super, lepo poteka obnova. Visina pa mislim da bo tudi kar taprava! Se fotk! 8-) 8-)
Post Reply