VW T3 SYNCRO

Post Reply
User avatar
The Boris
Posts: 468
Joined: 19 Jun 2015, 14:48
Avtomobil: MB W114 250CE, MB W201, VW Hrošč, VW Jetta MK1, VW T3 Syncro, Datsun 280ZX
Location: Maribor
Contact:

VW T3 SYNCRO

Post by The Boris » 17 Nov 2019, 22:50

Že takoj ko sem vstopil v VW sceno, so mi oči bežale na T3-ke. Ko sem kupoval hrošča sem kupil prvega, ki sem ga šel gledat, seveda nisem vedel nič o Hroščih, vse sem se naučil po tem, ko sem ga obnavljal, če bi to delal sedaj se bi odločil drugače, nikakor pa mi ni žal, ker mi je The Hrošč prinesel res ogromno zgodb.
No pri kombajnu sem se zadeve lotil drugače. Šparal dinerose, z leti zbiral informacije, nato pa čakal v preži :D
Tako sem naletel na ta avto, ki je imel nekako vse kar sem iskal, problem je bil samo da je bil v škatlah :D :D

Vendar je akcijo bilo treba narediti in avto pripeljati v domačo garažo. Tako sem od septembra novopečeni offroader ;)
Image

Več pa sproti, recimo da se bom prilagajal času :D
May the Force be with you.
User avatar
The Boris
Posts: 468
Joined: 19 Jun 2015, 14:48
Avtomobil: MB W114 250CE, MB W201, VW Hrošč, VW Jetta MK1, VW T3 Syncro, Datsun 280ZX
Location: Maribor
Contact:

Re: VW T3 SYNCRO

Post by The Boris » 17 Nov 2019, 22:56

Operacijska miza pripravljena :)
Image
Bruder si je prej še polakiral nohte :D :D
Image
Iz avta je bilo potrebno raztovorit vso kramo in vse dele.
Image
Image
Poganja ga 1.9 td motor, ki je bil "porihtan".
Image
Spredaj pa ga krasi Projek Zwo masak (vsak, ki se malce spozna na T3 mu ni prvo jasno ka se dogaja na maski :D)
Image
May the Force be with you.
User avatar
karoserist.si
Posts: 525
Joined: 04 May 2011, 07:45
Location: Ljubljana
Contact:

Re: VW T3 SYNCRO

Post by karoserist.si » 18 Nov 2019, 10:33

Super ;).
Veliko T3 Syncrotov je bilo reševalnih/gasilskih vozov...kaka je pa zgodba tega?
Mamo radi zgodbe tako da se kar razpiši :)
User avatar
Octopus
Posts: 37
Joined: 27 Feb 2017, 12:35
Avtomobil: e34 touring VR12, T3 SYNCRO
Contact:

Re: VW T3 SYNCRO

Post by Octopus » 19 Nov 2019, 00:32

Pomoje je ta bil pri prejšnjem lastniku na Bledu. BTW A si me ti klical za Boschev zaganjač? Vem da je nekdo bil, ki je kupil T3 v škatlah. :)
Vse več nas je s $yncro gajbami!
User avatar
Octopus
Posts: 37
Joined: 27 Feb 2017, 12:35
Avtomobil: e34 touring VR12, T3 SYNCRO
Contact:

Re: VW T3 SYNCRO

Post by Octopus » 19 Nov 2019, 01:58

Ha, se mi je zdelo, da sem ga nekje že videl sestavljenega, FB skupina, 31.10! :D
User avatar
The Boris
Posts: 468
Joined: 19 Jun 2015, 14:48
Avtomobil: MB W114 250CE, MB W201, VW Hrošč, VW Jetta MK1, VW T3 Syncro, Datsun 280ZX
Location: Maribor
Contact:

Re: VW T3 SYNCRO

Post by The Boris » 20 Nov 2019, 20:34

karoserist.si wrote: 18 Nov 2019, 10:33 Super ;).
Veliko T3 Syncrotov je bilo reševalnih/gasilskih vozov...kaka je pa zgodba tega?
Mamo radi zgodbe tako da se kar razpiši :)
Ja avto bi naj bil rešilec, v originalu 1.6 td. Pubec ki mi ga je prodal je pa tudi reševalec v blejskih koncih. Doma ima tudi T4 syncrota policiskega in še enega rešilca T4 prav tako syncrota. Zgdoba tega pa je bila taka, da je on avto kupil ga fural, leta 2014 pa ga je parkiral in začel z obnovo zase.
Avto sem videl na facebooku in iz firbca mu pišem. Nato steče debata, ogled pa je bilo težko speljati, ker je tip bil na polno zaseden zaradi službe. No nakar se dogovoriva da se do njega oglasim ko bom na srečanju hroščev v Lescah. Itak jaz na to pozabim. V Lesce sem seveda šel, tam je pa pač zadeva taka, da moraš nekaj popit :D :D
No ko smo že bli fajn pod gasom, se spomnim na kombi, pokličem tipa in je bil ravno doma :clap:
Kolega je bil trezen, naloži mene in brata in pičimo na Bled, po poti poberemo dva štoparja tujca in ju cuknemo zraven, ter jima brezplačno povemo turistične destinacije po Sloveniji :D
Preden pogledamo kombi še pri njemu spijemo dva piva, tako da smo bili res dobre volje :D
Sledi ogled in sklep kupčije, fajn smo se zglihal, za dober deal pa mu obljubim še plato piva :D

Ličarsko je avto res lepo porihtan, glede barve nobenih pripomb. Lotil se je tudi podvozja. Kar je bilo zategnjeno je bilo označeno rumeno:
Image
Urejeno vzmetenje in bremze
Image

Sedaj ker je bil avto v škatlah in ker ga nismo ravno mi razstavljali in je to naš prvi T3 je bilo še kar zanimivo :wtf:
Do mene se je oglasil kolega, ki je ene mesec pred mano kupil tega, sicer je navaden ima pa syncro podvozje, tak da je tudi kr fajn visok in smo se lotili zadeve.
Image
Image
Brez da bi pozorno pogledali kaj vse je v škatlah smo začeli z vsaditvijo srca :broken:
Bilo je kar nekaj improvizacije :D Sam itak smo čarovniki :D
Image
Image
Image
Sem omenil improvizacijo? :D :D
Image
Image
In motor na mestu :thumbup:
Image
May the Force be with you.
User avatar
The Boris
Posts: 468
Joined: 19 Jun 2015, 14:48
Avtomobil: MB W114 250CE, MB W201, VW Hrošč, VW Jetta MK1, VW T3 Syncro, Datsun 280ZX
Location: Maribor
Contact:

Re: VW T3 SYNCRO

Post by The Boris » 20 Nov 2019, 20:42

No sledijo prve ugotovitve, da motorja pač ta dan ne bomo zaverglal, ker ni bilo štarterja :D
Ugotovimo da ni bilo še komplet kuplonge :shifty:
In gremo v akcijo, kličemo Blaža v CCP parts in čez 15 minut dobimo paket:
Image
Image
Šala :D Ne ni šlo tako hitro, sem pa naročil nove zadevce, in zaganjač je res dobra naložba v prihodnost :thumbup:
Smo pa med tem vgradili šipe.
Image
Image
Vgradnja menjalnika je začuda šla nesramno gladko. Nato pa smo to čudo verglal kr neki časa da je kihnil.
Ves zrak iz sistema (sedaj sem vmes vgradil pumpico), napačno prikopleni šlaufi itd :D
Še malce podvozja
Image
In še cukrček.
Image
einliftal bremze in kuplongo.
Image
In avto se je premaknil :D
Image
May the Force be with you.
User avatar
The Boris
Posts: 468
Joined: 19 Jun 2015, 14:48
Avtomobil: MB W114 250CE, MB W201, VW Hrošč, VW Jetta MK1, VW T3 Syncro, Datsun 280ZX
Location: Maribor
Contact:

Re: VW T3 SYNCRO

Post by The Boris » 20 Nov 2019, 20:51

Preden začnem bluzit naprej še nekaj fotk, če so že v mapi naj bojo še tu :)
Montaža plastik itd.
Image
Nove gume okol šip.
Image
Image
Notranjost še dokaj solidna, iščem pa vzglavnike za zadnjo klop. Ima kdo?
Image
Gre pa za 14" model, še original platišča :)
Image
Image
Te so nadomestil mooncapsi
Image
May the Force be with you.
User avatar
The Boris
Posts: 468
Joined: 19 Jun 2015, 14:48
Avtomobil: MB W114 250CE, MB W201, VW Hrošč, VW Jetta MK1, VW T3 Syncro, Datsun 280ZX
Location: Maribor
Contact:

Re: VW T3 SYNCRO

Post by The Boris » 20 Nov 2019, 21:08

Po vseh mukah, in vsem novem znanju o dizl motorjih, sem avto spravil do tehničnega....nazaj pa ne :D :D :D
Kje se je pojavil en feller z nafto (all over the place). Čez noč sva to porihtala kar na parkingu in zjutraj akcija.
Nato pa bum...
Image
In seveda prvi vožnja po fajn cestah :)
Image
Posledično pa seveda prvo pranje. (6 žetonov)
Image

Zadeva je bila taka da se je vsako vožnjo nekaj porihtalo in kaj novega odkrilo :shh:
May the Force be with you.
User avatar
The Boris
Posts: 468
Joined: 19 Jun 2015, 14:48
Avtomobil: MB W114 250CE, MB W201, VW Hrošč, VW Jetta MK1, VW T3 Syncro, Datsun 280ZX
Location: Maribor
Contact:

Re: VW T3 SYNCRO

Post by The Boris » 20 Nov 2019, 21:12

Končo sem avto peljal tud v rodne kraje (kozjansko), kjer so pa sam bregi :)
Tak da sva šla na prvi mal bol orng test.
Image
Prvo mal debate pri kolegu.
Image
Potem pa akcija.
Image
Image
Image
Image
Image

Več pa drugič :)
May the Force be with you.
Post Reply